Sisukord
Film
Postimees
19.03.2020
Eesti Pereterapeut Aet Lass: kõik on kinni ülereageerimises Kojupääs läheb kaugelt Eestisse toodavatele kalliks maksma (4) Eriolukorrateade Viiruseproovide tegemine laieneb üle Eesti vaid riskirühmadele (2) RMKd süüdistatakse metsarüüstes (11) Majandus Mati Vetevoolu kalaäri jõudis ühest kriisist teise (4) Teenindajad riskivad iga päev tervisega (3) Venemaa ja Saudi Araabia mängivad naftaturul Vene ruletti (2) Välismaa Kohalik vaade ⟩ Koroonakriisis on peletanud Itaaliast isegi migrandid (1) Vaktsiini luuakse rekordkiirusega (7) Viirus toob USA valimistel pika lõppmängu Arvamus Juhtkiri: erakordne aeg, erilised inimesed (2) Evelyn Kaldoja: liigemotsionaalne annetus? Pärt Peterson: Miks on uus koroonaviirus ohtlik just vanadele inimestele (4) Andreas Kaju: põrandad ja laed poliitikas (2) Neeme Raud: olen õnnelik, et elan koroona üle Eestis, mitte USAs (7) Marika Kirch: koroona ja käibemaks (2) Mart Raudsaar: uue tuleviku algus (8) Päeva karikatuur Meie Eesti Kadri Tammepuu: elu ilma hambaarstita Kadri Tammepuu: testida või mitte testida (6) Erakliinik avab veel ühe nõuandeliini Kultuur Koroonatorm: Mis saab Eesti filmidest? (1) ARVUSTUS ⟩ Parajalt paks Osolin Suviste tänavune võidulaul ei pääse 2021. aasta Eurovisioonile Võmm saab vahvasti valu Maa Elu Põllumajanduse olukord püsib äärmiselt keeruline Arvo Aller: tähtsaim on inimeste tervis (1) Ukraina lüpsjad võivad meie piimatööstuse hullemast päästa Tehnikamüüjad hindavad Maamessi uut aega väga halvaks Loodusturismi ähvardab inimlik ahnus (2) Kasvuhoone soetamine on paras puslemäng Ravimata põletiku tagajärg võib olla eesnäärmekasvaja (1) Talvemärgid ei taha veel kuidagi taanduda Kasvatada tasub köögivilju, mida poes napib Saaremaa turismitalu peremees: Hiinast on broneeringuid, aga vaevalt nad tulevad (1) Tartu Tartu tõmbab bussiliiklust koomale Aksel Part: Tartu trammi toetuseks (6) Kaks lugu Tartust: kui koroonahaigus majas, toob sõber poekoti aia taha Poodnikud püüavad oma töötajaid viiruse eest kaitsta Iluteenindajatel puudub ühine seisukoht, kas jätkata tööd või mitte Norralasest Eesti luuletaja peab Atlandi ääres karantiinipäevikut Meelelahutus Koomiks Sudoku

Koroonatorm: Mis saab Eesti filmidest?

3 min lugemist
Indrek Ojari kehastab filmis «Rain» omadega puntras Eesti meest, kes üritab oma ängist läbi murda munarestidega vooderdatud keldris trumme tagudes. FOTO: Filmikaader

Juubeliaastaga ilusa pärituule purjedesse saanud Eesti filmitootmislaeva surub äkitselt puhkenud koroonaorkaan ohtlike karide suunas. 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nendel kültuurikülgedel oleks pidanud ilmuma intervjuu näitleja Indrek Ojariga, sest just tänaseks oli plaanitud uue Eesti filmi «Rain» esilinastus, kus Ojari eriti nauditava ja tundliku rolli, mis on seda huvitavam, et ta mängib seal stereotüüpset sõnakehva «eesti meest». Režissöör Janno Jürgensi esimene täispikk mängufilm räägib mehe rollist muutuvatel aegadel ning iseenesega toimetulekust, selle tegevus toimub režissööri kodulinnas Haapsalus. Eriolikord aga lükkas filmi publiku ette jõudmise 18. septembriks.

Järgmine koroonahoop tabas lausa kaht filmi, mille esilinastustärmin oli järgmise nädala lõpus. Lauri Randla nostalgiline tragikomöödia «Hüvasti, NSVL» räägib töörahva impeeriumi viimsetest päevadest. Randla debüütmängufilmi peategelane on kümneaastane ingerisoome poisike Johannes, kes sündis oma tudengist üksikemal enneaegsena ning jäi 1980ndate Eestis vanavanemate kasvatada.

18.03.2020 20.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto