Sisukord
Meie Eesti
Tänane leht
19.03.2020
Eesti Pereterapeut Aet Lass: kõik on kinni ülereageerimises Kojupääs läheb kaugelt Eestisse toodavatele kalliks maksma (4) Eriolukorrateade Viiruseproovide tegemine laieneb üle Eesti vaid riskirühmadele (2) RMKd süüdistatakse metsarüüstes (11) Majandus Mati Vetevoolu kalaäri jõudis ühest kriisist teise (4) Teenindajad riskivad iga päev tervisega (3) Venemaa ja Saudi Araabia mängivad naftaturul Vene ruletti (2) Välismaa Kohalik vaade ⟩ Koroonakriisis on peletanud Itaaliast isegi migrandid (1) Vaktsiini luuakse rekordkiirusega (7) Viirus toob USA valimistel pika lõppmängu Arvamus Juhtkiri: erakordne aeg, erilised inimesed (2) Evelyn Kaldoja: liigemotsionaalne annetus? Pärt Peterson: Miks on uus koroonaviirus ohtlik just vanadele inimestele (4) Andreas Kaju: põrandad ja laed poliitikas (2) Neeme Raud: olen õnnelik, et elan koroona üle Eestis, mitte USAs (7) Marika Kirch: koroona ja käibemaks (2) Mart Raudsaar: uue tuleviku algus (8) Päeva karikatuur Meie Eesti Kadri Tammepuu: elu ilma hambaarstita Kadri Tammepuu: testida või mitte testida (6) Erakliinik avab veel ühe nõuandeliini Kultuur Koroonatorm: Mis saab Eesti filmidest? (1) ARVUSTUS ⟩ Parajalt paks Osolin Suviste tänavune võidulaul ei pääse 2021. aasta Eurovisioonile Võmm saab vahvasti valu Maa Elu Põllumajanduse olukord püsib äärmiselt keeruline Arvo Aller: tähtsaim on inimeste tervis (1) Ukraina lüpsjad võivad meie piimatööstuse hullemast päästa Tehnikamüüjad hindavad Maamessi uut aega väga halvaks Loodusturismi ähvardab inimlik ahnus (2) Kasvuhoone soetamine on paras puslemäng Ravimata põletiku tagajärg võib olla eesnäärmekasvaja (1) Talvemärgid ei taha veel kuidagi taanduda Kasvatada tasub köögivilju, mida poes napib Saaremaa turismitalu peremees: Hiinast on broneeringuid, aga vaevalt nad tulevad (1) Tartu Tartu tõmbab bussiliiklust koomale Aksel Part: Tartu trammi toetuseks (6) Kaks lugu Tartust: kui koroonahaigus majas, toob sõber poekoti aia taha Poodnikud püüavad oma töötajaid viiruse eest kaitsta Iluteenindajatel puudub ühine seisukoht, kas jätkata tööd või mitte Norralasest Eesti luuletaja peab Atlandi ääres karantiinipäevikut Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kadri Tammepuu: testida või mitte testida

3 min lugemist
Kadri Tammepuu. FOTO: Mihkel Maripuu

Maailma terviseorganisatsiooni juht dr Tedros Adhanom soovitab riikidel koroonaviiruse SARS-CoV-2 kahtluse korral analüüs teha, sest proove võtmata ei saa juhtumeid isoleerida ega nakkusahelaid katkestada seal, kus inimesed kokku puutuma peavad.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Üha enam leiab kinnitust, et viirus püsib pindadel päevi ja levib ka ilma sümptomiteta inimeste kaudu, aga need, kes riskirühma ei kuulu, praegu analüüsi teha ei saa, isegi mitte oma raha eest. Näiteks Tartumaal Lähte koolis kahtlustati nädala alguses koroonaviirust 17 õpilasel ja töötajal, kellest igaühel on ka pereliikmed ja tuttavad, aga proovi kelleltki ei võetud. Võrdluseks: kogu Tartumaal oli samaks ajaks varem tuvastatud 12 nakatunut. Igatahes räägib juhtum ilmekalt, et terviseameti koostatav viirusekandjate statistika on devalveerunud ja nakkus­ahelaid Eestis otsustavalt katkestada pole plaanis.

Nüüd on aja küsimus, millal viirus pääseb paljunema riskirühmades. Keeruline on ohjeldada nähtust, mida sa ei näe, sestap võiks alustuseks tervishoiu ja hooldusega tegelevate asutuste, st hooldekodude, kliinikute ja apteekide töötajatele, samuti hambaarstidele koroonaviiruse analüüse lubada ja selle kulu ka kinni maksta, nagu ka kõigi töökohal patsiente abistanud ja seetõttu haigestunud meedikute töövõimetuslehed. See oleks lihtsalt aus.

18.03.2020 20.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto