Sisukord
Meie Eesti
Tänane leht
19.03.2020
Eesti Pereterapeut Aet Lass: kõik on kinni ülereageerimises Kojupääs läheb kaugelt Eestisse toodavatele kalliks maksma (4) Eriolukorrateade Viiruseproovide tegemine laieneb üle Eesti vaid riskirühmadele (2) RMKd süüdistatakse metsarüüstes (11) Majandus Mati Vetevoolu kalaäri jõudis ühest kriisist teise (4) Teenindajad riskivad iga päev tervisega (3) Venemaa ja Saudi Araabia mängivad naftaturul Vene ruletti (2) Välismaa Kohalik vaade ⟩ Koroonakriisis on peletanud Itaaliast isegi migrandid (1) Vaktsiini luuakse rekordkiirusega (7) Viirus toob USA valimistel pika lõppmängu Arvamus Juhtkiri: erakordne aeg, erilised inimesed (2) Evelyn Kaldoja: liigemotsionaalne annetus? Pärt Peterson: Miks on uus koroonaviirus ohtlik just vanadele inimestele (4) Andreas Kaju: põrandad ja laed poliitikas (2) Neeme Raud: olen õnnelik, et elan koroona üle Eestis, mitte USAs (7) Marika Kirch: koroona ja käibemaks (2) Mart Raudsaar: uue tuleviku algus (8) Päeva karikatuur Meie Eesti Kadri Tammepuu: elu ilma hambaarstita Kadri Tammepuu: testida või mitte testida (6) Erakliinik avab veel ühe nõuandeliini Kultuur Koroonatorm: Mis saab Eesti filmidest? (1) ARVUSTUS ⟩ Parajalt paks Osolin Suviste tänavune võidulaul ei pääse 2021. aasta Eurovisioonile Võmm saab vahvasti valu Maa Elu Põllumajanduse olukord püsib äärmiselt keeruline Arvo Aller: tähtsaim on inimeste tervis (1) Ukraina lüpsjad võivad meie piimatööstuse hullemast päästa Tehnikamüüjad hindavad Maamessi uut aega väga halvaks Loodusturismi ähvardab inimlik ahnus (2) Kasvuhoone soetamine on paras puslemäng Ravimata põletiku tagajärg võib olla eesnäärmekasvaja (1) Talvemärgid ei taha veel kuidagi taanduda Kasvatada tasub köögivilju, mida poes napib Saaremaa turismitalu peremees: Hiinast on broneeringuid, aga vaevalt nad tulevad (1) Tartu Tartu tõmbab bussiliiklust koomale Aksel Part: Tartu trammi toetuseks (6) Kaks lugu Tartust: kui koroonahaigus majas, toob sõber poekoti aia taha Poodnikud püüavad oma töötajaid viiruse eest kaitsta Iluteenindajatel puudub ühine seisukoht, kas jätkata tööd või mitte Norralasest Eesti luuletaja peab Atlandi ääres karantiinipäevikut Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erakliinik avab veel ühe nõuandeliini

3 min lugemist
Telefonivalve. FOTO: Peeter Langovits

Karantiinis haiglad ja perearstikeskused koondavad igapäevatööd, koroonaviirus aga tekitab juurde küsimusi, millele inimestel tuleb leida vastuseid mujalt.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Käepärane võimalus abi küsimiseks on perearsti nõuandetelefon 1220, kus kõnede hulk on kasvanud tavapärasega võrreldes 120 protsendi võrra. «Näiteks laupäeva keskpäeval proovis tunni ajaga üle 800 inimese liinile pääseda ja tekkisid ootejärjekorrad,» võttis perearstiliini omanikfirma, erameditsiinigrupi Confido juhatuse liige Kadi Lambot pea peale keeratud olukorra kokku. Meedikuid napib, seetõttu saavad helistajad praegu nõu vaid eesti ja vene keeles.

Homme avab erakliinik veel ühe, tasulise nõuandeliini 1500, kus hakkavad nõu andma arstid, kes on vabanenud praegu ajutiselt suletud Confido erakliinikutest. Kõne hind on 2,50 eurot minut. Uus teenus sobib neile, kelle perearstikeskus on suletud või kui haigla piirab polikliinilisi vastuvõtte. «Päris kindlasti saame praegusel keerulisel ajal telefoni teel nõustada mitu korda rohkem inimesi ja seda olenemata helistaja asukohast. Telefonile vastavad arstid ja õed, vajadusel leitakse 24 tunni jooksul võimalus isikustatud videokonsultatsiooniks eriarstiga, pikendatakse retsepte ja avatakse haiguslehti.» Nõuandeliin 1500 on Lamboti kinnitusel valmis nõustama ka inglise keelt kõnelevaid patsiente.

18.03.2020 20.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto