Sisukord
Arter
Tänane leht
21.03.2020
Eesti Suur intervjuu ⟩ Professor Merits: kõigi testimine tekitab ainult infomüra (33) Tallinna volikogu pitsitab halastamatult üürnikku (3) Pane tähele ⟩ Keda testitakse ja keda mitte? Majandus Seekordne kriis on riikide majandustele uus proovikivi (6) Investor Mari ⟩ Mida teha börsikrahhi ajal? (3) Globaalne rahauputus rahustas turge Välismaa Väärinfo on mäng inimeludega (6) Üle Euroopa napib nii maske kui teste Mõttekojad koroonaviirusest: suletud piirid rikkusid suhted, kindlustunnet annaks juhtivate riikide ühisavaldus Arvamus Juhtkiri: analüüs ärevuse raviks (5) Marti Aavik: jääge negatiivseks! (1) Nädala nägu ⟩ Kapten, kes tõi omad tagasi (1) Riigi dilemmade sümboltädi Rahakambri võtmehoidja (6) Veebiööbik Orelipoiss Tõde võtab aega – Aro Velmeti 7 soovitust koroonauudiste tarbijale (9) Päeva karikatuur Kultuur Video ⟩ Kunst sinu ümber. Rõõmsameelne eksistentsialist Alexei Gordin Stoppard katku ajal Aja auk. Radikaalselt elatud elu Nädala plaat: Puder ja raadio ehk kes tahab saada Coldplayks Muusikaäri otsib kriisis uut mudelit Sport Video ⟩ Kristjan Ilves: nühin praegu viimaseid suusakilomeetreid Tehvandil. See õhuke kirme on veel maas Ülevaade ⟩ Kas jalgpall teeb publikuarvuga võrkpallile ära või riisub koore hoopis korvpall? Merendus Eesti merekaubavedudest on hoop mööda läinud (1) Tallinn Tallinna volikogu pitsitab halastamatult üürnikku (3) AK Liisi Karindi: Euroopa ja USA tõusva Aasia varjus Jaak Valge: demokraatia või liberaalne demokraatia (11) Video ⟩ Kunst sinu ümber. Rõõmsameelne eksistentsialist Alexei Gordin Juurikas. Memedovi uus ja huvitav elu Arter Ahven kriisist: Ei saa elada roosa kilekott peas! Georg Ots 100. Suurt lauljat meenutab tema õde Maret Purde: ta oli täitsa tavaline eesti mees Sajad tuhanded tõvevoodis, riik ei tee peaaegu midagi! Pandeemia Eesti NSV moodi (12) Olümpiavõitjast aukolonel Kelly Holmes: Naised, sõjavägi on karjäär! (18) Soe salat on nagu praad. Kolm kuuma retsepti Sõiduproov: Euroopa aasta auto Peugeot 208. Ilus, ent vastuoluline Voldime lahti. Või kokku. Igaüks võib nüüd telefoni voltida Uskumatu ilu-uudis: meik on mehe võimu tunnus! (10) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Voldime lahti. Või kokku. Igaüks võib nüüd telefoni voltida

3 min lugemist
Huawei Mate Xs. FOTO: tootja

Suurte telefonitootjate jutlustajad räägivad, et tulevik on volditavate telefonide päralt. Nüüd on mõned neist ka tarbijateni jõudnud või jõudmas.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kas inimesed tahavad tulevikus voltida oma telefone või jäävad vanade harjumuspäraste formaatide juurde, selgub lähiaastatel. Omaette teema on ka see, et milliseid võimalusi annab volditavus telefonile juurde, milliseid mugavusi ja kvaliteeti lisab. Kas lisab? Milline on kvaliteet ja voldiktelefoni kestvus? Küsimusi on praegu rohkem kui vastuseid ja tõe kriteeriumiks praktika.

Tavatõde on, et tarbija hääletab rahakotiga. Praegu on voldiktelefonide hinnad võrreldavad ruutmeetri elamispinna hinnaga Tallinnas.

Millest kõik algas?

Kunagi olid klapiga telefonid. Hingedega. Olid slaideritega telefonid. Uus painduv OLED tõi Samsungi telefonile kõvera funktsionaalse serva. Seejärel kaks serva. LG teatas 2018. aasta jaanuaris disaini patendist kirjeldusega «painduva ekraaniga mobiiltelefon, mida saab voltida pooleks». Edasi läks jooksuks.

Hiiglased seljatas Hiina elektroonikafirma Royole, mis tõi 2018. aasta novembris turule esimese tarbijatele suunatud ja töötava voldiktelefoni Royole FlexiPai. Pigem oli see tahvli ja telefoni hübriid. Kokkuvolditult on see kaks eraldi sisuga telefoni ja lahti voltides võtab üks neist telefoni üle. Midagi sellist. Aga pilt ei olnud ootuspäraselt hea ja tarkvaramuresid oli. Siiski – ametlik esimene.

Samsung Galaxy Fold

2019. aasta veebruaris, mobiilimessil MWC tuli Samsung välja volditava Galaxy Fold telefoniga. Räägiti seninägematust innovatiivsest tehnoloogiast, mis lubab teha telefonis samaaegselt eri tegevusi. Räägiti uuest peatükist mobiiltelefonide ajaloos.

20.03.2020 23.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto