Sisukord
Arter
Tänane leht
21.03.2020
Eesti Suur intervjuu ⟩ Professor Merits: kõigi testimine tekitab ainult infomüra (33) Tallinna volikogu pitsitab halastamatult üürnikku (3) Pane tähele ⟩ Keda testitakse ja keda mitte? Majandus Seekordne kriis on riikide majandustele uus proovikivi (6) Investor Mari ⟩ Mida teha börsikrahhi ajal? (3) Globaalne rahauputus rahustas turge Välismaa Väärinfo on mäng inimeludega (6) Üle Euroopa napib nii maske kui teste Mõttekojad koroonaviirusest: suletud piirid rikkusid suhted, kindlustunnet annaks juhtivate riikide ühisavaldus Arvamus Juhtkiri: analüüs ärevuse raviks (5) Marti Aavik: jääge negatiivseks! (1) Nädala nägu ⟩ Kapten, kes tõi omad tagasi (1) Riigi dilemmade sümboltädi Rahakambri võtmehoidja (6) Veebiööbik Orelipoiss Tõde võtab aega – Aro Velmeti 7 soovitust koroonauudiste tarbijale (9) Päeva karikatuur Kultuur Video ⟩ Kunst sinu ümber. Rõõmsameelne eksistentsialist Alexei Gordin Stoppard katku ajal Aja auk. Radikaalselt elatud elu Nädala plaat: Puder ja raadio ehk kes tahab saada Coldplayks Muusikaäri otsib kriisis uut mudelit Sport Video ⟩ Kristjan Ilves: nühin praegu viimaseid suusakilomeetreid Tehvandil. See õhuke kirme on veel maas Ülevaade ⟩ Kas jalgpall teeb publikuarvuga võrkpallile ära või riisub koore hoopis korvpall? Merendus Eesti merekaubavedudest on hoop mööda läinud (1) Tallinn Tallinna volikogu pitsitab halastamatult üürnikku (3) AK Liisi Karindi: Euroopa ja USA tõusva Aasia varjus Jaak Valge: demokraatia või liberaalne demokraatia (11) Video ⟩ Kunst sinu ümber. Rõõmsameelne eksistentsialist Alexei Gordin Juurikas. Memedovi uus ja huvitav elu Arter Ahven kriisist: Ei saa elada roosa kilekott peas! Georg Ots 100. Suurt lauljat meenutab tema õde Maret Purde: ta oli täitsa tavaline eesti mees Sajad tuhanded tõvevoodis, riik ei tee peaaegu midagi! Pandeemia Eesti NSV moodi (12) Olümpiavõitjast aukolonel Kelly Holmes: Naised, sõjavägi on karjäär! (18) Soe salat on nagu praad. Kolm kuuma retsepti Sõiduproov: Euroopa aasta auto Peugeot 208. Ilus, ent vastuoluline Voldime lahti. Või kokku. Igaüks võib nüüd telefoni voltida Uskumatu ilu-uudis: meik on mehe võimu tunnus! (10) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sõiduproov: Euroopa aasta auto Peugeot 208. Ilus, ent vastuoluline

3 min lugemist
Paremate proportsioonidega kui eelkäija: madalam, kuid laiem ja pikem. FOTO: tootja

Euroopa aasta auto tiitel ei kuku niisama sülle. Peugeot 208 näeb välja nagu suur õnnestumine. Aga kas ja kus on konks?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Et taust paika saada, peab kohe rõhutama, et võrreldes eelmise 208ga on uus tundmatuseni muutunud. Eelkäijast on ta ikka väga erinev. Välimuselt, sõiduomadustelt ning mis parata, ka hinnalt. Aga sellest hiljem. Uus 208 jätab väga sihipäraselt loodud auto mulje. Et prantslastel oli kindel ettekujutus, millist autot luua taheti, ja nii ka tehti.

Välimuse põhitõed pandi paika tegelikult juba mõni aasta tagasi, kui joonistati mudel tähisega 508. Toona disainiti Peugeot’ lipulaev teadmises, et tema iseloomulikud jooned peavad olema mudelirivi väiksematele edaspidi üle toodavad. Ei ole lihtne ülesanne, kuid see õnnestus. Kõige rohkem torkavad silma muidugi nn kihvad auto esiosal. Leedtuledest teravikud helendavad pimeduses tulijale vastu nagu Batmani prototüüp.

Rooli taha istudes satute loomulikult Peugeot’ isepäisesse kokpitti. Keskekraan on järsult juhi poole pööratud, rooliratas pisike ja nurgeline ning näidikuid tuleb vaadata üle selle. 208s peab istme üsna kõrgele seadma, muidu jäävad näidikud varju. Mulle meeldib istuda madalal, aga siin tuleb olla leplik.

Ent see-eest millised näidikud! Täisdigitaalsed, aga uue lahendusena on need nüüd ruumilised. Kujutage ette, nagu oleks kaks leierit asetatud üksteise peale. Või üks kiht teise taha, nii et osa infost kuvatakse eespool, osa tagapool asuvale pildikihile. Oi kuidas disainerid on seda nautinud.

20.03.2020 23.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto