Sisukord
Arvamus
Tänane leht
20.03.2020
Eesti Mitmes toidupangas on toit otsas ja varuplaani pole Galerii ja videod ⟩ Eestlaste valge laev jõudis sadamasse (12) Tohter ei võtnud vähihaiget vastu (15) Kaitsemaskide puudus toob turule kahtlast asendustoodangut (4) Korraldused eriolukorra juhilt Kalarannast leiti 18. sajandi laevavrakk Majandus Suur rahapott aitab hädas firmadel suveni pinnal püsida (2) Välismaa Hiina kasutab viirust ära inimeste järele luuramiseks (2) Kuhjunud kirstud eurooplasi koduseinte vahele ei hirmuta NATO tunneb ka praegu Vene ohtu (19) Arvamus Juhtkiri: inimlik ettevaatlikkus Toomas Toomsalu: kahejalgne harvester (7) Jürgen Ligi: selles kriisis tahaks ma elada (120) Ove Sander: kirikuuksed on lahti, kuid jumalateenistused toimuvad internetis Tarmo Pikner: «saarlane» sai sõimusõnaks (9) Päeva karikatuur Meie Eesti Aleksei Lotman: koroona pole metsakriisi kaotanud (1) Toomas Lemming: mets kasvatab kultuuri Anneli Palo: puupõllu muld ja elustik vaesub (2) Kultuur Kodused teatriõhtud: Pille-Riin Purje soovitusi videoarhiivist Tüüri ja Järvi muusikasõnum meie ajale Sport Sõõrumaa ei viska jalgu seinale ega Tõniste püssi põõsasse Video ⟩ Eesti võrkpallikoondislane pidi evakuatsioonilaevale jõudmiseks sõitma koguni 1200 kilomeetrit Tallinn Kalarannast leiti 18. sajandi laevavrakk Tartu Mida rohkem otsime positiivset, seda kergemini kriisist välja tuleme (6) Piret Bristol: tal on plaan Volikogu valmistub kaugistungiks Idufirma vahendab ettevõtete vahel kriisi tõttu ripakile jäänud töötajaid Väiksema osa Raadi rehvimägede käitleja otsing lükkub eriolukorras edasi (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tarmo Pikner: «saarlane» sai sõimusõnaks

2 min lugemist
Tarmo Pikner. FOTO: ERIK PROZES/PM/SCANPIX BALTICS

Saaremaa mängis maha oma võimaluse jääda koroonast puutumatuks, kirjutab kolumnist Tarmo Pikner.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tuntud saarlast parodeerides – saarlane olla on uhke ja hää! Enam ei ole. «Saarlane» on saanud sõimusõnaks. Pärast kangelaslikke võrkpallilahinguid Saaremaa ja Milano võrkpallurite vahel hakkasid mulle helistama sõbrad mandrimaalt. Nad uurisid, kas oleme seal üksikul saarel lolliks läinud, et lasime koroonaviiruse pesast tulla inimestel end nakatama, või oli raha- ja kuulsusehimu tõesti nii suur; ohkasid, et Saaremaa võinuks jääda viirusest puutumata oaasiks ja nii edasi.

Mis jäi mul üle vastata: olime jah lollid! Sain vaid nentida, et niipea, kui terviseametnikud olid lõpuks tarkust kogunud ja koroonaviirusega nakatunu avastanud, kuulutasin valjuhäälselt samu mõtteid. Lühidalt: kõik kolm ametkonda, kellest sõltus äpardunud spordiürituse korraldamine, olid lollid. Terviseamet, Saaremaa võrkpalliklubi ja Saaremaa vallavalitsus oleksid pidanud terve mõistuse häält kuulda võtma ja spordivõistluse ära jätma. Tagatipuks tuli Euroopa võrkpalli kureerida ihkav võrkpalliliidu esimees Hanno Pevkur areenile kätt suruma, selmet hoolitseda võrkpallurite hea käekäigu eest ja lükata võistlus edasi. Koroonaviirus Milanos lausa karjus Saaremaa järele.

19.03.2020 21.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto