Sisukord
Meie Eesti
Tänane leht
20.03.2020
Eesti Mitmes toidupangas on toit otsas ja varuplaani pole Galerii ja videod ⟩ Eestlaste valge laev jõudis sadamasse (12) Tohter ei võtnud vähihaiget vastu (15) Kaitsemaskide puudus toob turule kahtlast asendustoodangut (4) Korraldused eriolukorra juhilt Kalarannast leiti 18. sajandi laevavrakk Majandus Suur rahapott aitab hädas firmadel suveni pinnal püsida (2) Välismaa Hiina kasutab viirust ära inimeste järele luuramiseks (2) Kuhjunud kirstud eurooplasi koduseinte vahele ei hirmuta NATO tunneb ka praegu Vene ohtu (19) Arvamus Juhtkiri: inimlik ettevaatlikkus Toomas Toomsalu: kahejalgne harvester (7) Jürgen Ligi: selles kriisis tahaks ma elada (120) Ove Sander: kirikuuksed on lahti, kuid jumalateenistused toimuvad internetis Tarmo Pikner: «saarlane» sai sõimusõnaks (9) Päeva karikatuur Meie Eesti Aleksei Lotman: koroona pole metsakriisi kaotanud (1) Toomas Lemming: mets kasvatab kultuuri Anneli Palo: puupõllu muld ja elustik vaesub (2) Kultuur Kodused teatriõhtud: Pille-Riin Purje soovitusi videoarhiivist Tüüri ja Järvi muusikasõnum meie ajale Sport Sõõrumaa ei viska jalgu seinale ega Tõniste püssi põõsasse Video ⟩ Eesti võrkpallikoondislane pidi evakuatsioonilaevale jõudmiseks sõitma koguni 1200 kilomeetrit Tallinn Kalarannast leiti 18. sajandi laevavrakk Tartu Mida rohkem otsime positiivset, seda kergemini kriisist välja tuleme (6) Piret Bristol: tal on plaan Volikogu valmistub kaugistungiks Idufirma vahendab ettevõtete vahel kriisi tõttu ripakile jäänud töötajaid Väiksema osa Raadi rehvimägede käitleja otsing lükkub eriolukorras edasi (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aleksei Lotman: koroona pole metsakriisi kaotanud

2 min lugemist
Aleksei Lotman. FOTO: Madis Sinivee

Surmapattude seas, mida nn linnainimestest puudekallistajatele omistatakse, on aeg-ajalt kõlanud süüdistus, et nende pärast müüvad maainimesed oma maad ja metsad metsafirmadele.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ei hakka siinkohal pikemalt seda linnainimeseks olemise süüdistust lahkama – märkimisväärne osa metsade pärast muretsejatest elavad ja töötavad maal – hoopis olulisem on vaadata metsa firmade kätte mineku tegelikke tagamaid.

Mõni hakkajam väikemetsaomanike esindaja juba on kummutanud väited metsakaitsjate väidetavast süüst, ent tänases lehes kirjutab talumetsade staažikas eestkõneleja Toomas Lemming talu- ja firmametsade teema põhjalikult lahti. Tema hinnangul on talumetsade äramüümise ja metsafirmade kätte koondumise põhjuseks hoopis vildakad riiklikud otsused.

Loomulikult võib ju öelda, et see on turumajandus. Aga kui turumajandus, siis miks seda maksumaksja poolt toetustega turgutatakse, kulutades nii riiklikke kui ka Euroopa Liidu vahendeid? Maksumaksja raha suunamist mõne majandusharu toetamisse õigustab olukord, kus turu toimimise tõttu saab kannatada mõni avalik hüve, näiteks elurikkus, veekvaliteet või kliima. Teisisõnu, igasugusel toetusel peab olema selgelt sõnastatud eesmärk.

19.03.2020 21.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto