Sisukord
Arter
Postimees
21.03.2020
Eesti Suur intervjuu ⟩ Professor Merits: kõigi testimine tekitab ainult infomüra (33) Tallinna volikogu pitsitab halastamatult üürnikku (3) Pane tähele ⟩ Keda testitakse ja keda mitte? Majandus Seekordne kriis on riikide majandustele uus proovikivi (6) Investor Mari ⟩ Mida teha börsikrahhi ajal? (3) Globaalne rahauputus rahustas turge Välismaa Väärinfo on mäng inimeludega (6) Üle Euroopa napib nii maske kui teste Mõttekojad koroonaviirusest: suletud piirid rikkusid suhted, kindlustunnet annaks juhtivate riikide ühisavaldus Arvamus Juhtkiri: analüüs ärevuse raviks (5) Marti Aavik: jääge negatiivseks! (1) Nädala nägu ⟩ Kapten, kes tõi omad tagasi (1) Riigi dilemmade sümboltädi Rahakambri võtmehoidja (6) Veebiööbik Orelipoiss Tõde võtab aega – Aro Velmeti 7 soovitust koroonauudiste tarbijale (9) Päeva karikatuur Kultuur Video ⟩ Kunst sinu ümber. Rõõmsameelne eksistentsialist Alexei Gordin Stoppard katku ajal Aja auk. Radikaalselt elatud elu Nädala plaat: Puder ja raadio ehk kes tahab saada Coldplayks Muusikaäri otsib kriisis uut mudelit Sport Video ⟩ Kristjan Ilves: nühin praegu viimaseid suusakilomeetreid Tehvandil. See õhuke kirme on veel maas Ülevaade ⟩ Kas jalgpall teeb publikuarvuga võrkpallile ära või riisub koore hoopis korvpall? Merendus Eesti merekaubavedudest on hoop mööda läinud (1) Tallinn Tallinna volikogu pitsitab halastamatult üürnikku (3) AK Liisi Karindi: Euroopa ja USA tõusva Aasia varjus Jaak Valge: demokraatia või liberaalne demokraatia (11) Video ⟩ Kunst sinu ümber. Rõõmsameelne eksistentsialist Alexei Gordin Juurikas. Memedovi uus ja huvitav elu Arter Ahven kriisist: Ei saa elada roosa kilekott peas! Georg Ots 100. Suurt lauljat meenutab tema õde Maret Purde: ta oli täitsa tavaline eesti mees Sajad tuhanded tõvevoodis, riik ei tee peaaegu midagi! Pandeemia Eesti NSV moodi (12) Olümpiavõitjast aukolonel Kelly Holmes: Naised, sõjavägi on karjäär! (18) Soe salat on nagu praad. Kolm kuuma retsepti Sõiduproov: Euroopa aasta auto Peugeot 208. Ilus, ent vastuoluline Voldime lahti. Või kokku. Igaüks võib nüüd telefoni voltida Uskumatu ilu-uudis: meik on mehe võimu tunnus! (10) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uskumatu ilu-uudis: meik on mehe võimu tunnus!

4 min lugemist
Tänapäeva mees: ilus nagu unelm. Ja jumestatud - see annab võimu juurde. Modell Matt Law FOTO: Kyle Springate

Paul Holmberg on huvitav mees. Tallinna balletikoolist lendas eesti noormees maailma vallutama, pani end meigikunstnikuna maksma Londonis, Tokyos ja New Yorgis. Tal oleks küllaga tööd maailma moenädalatel ning staare jumestades, aga ootamatult lõikas sisse koduigatsus.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Paul otsustas, et sidet Eestiga tuleb tugevdada, teisiti end hästi tunda ei saa. Pärast viit aastat võõrsil tegutseb ta Tallinnas ning lendab siit tööle ka moepealinnadesse.

Ameti poolest on ta jumestuskunstnik ja meeste groomija, ehk see iluabimees, kes meestelgi palged siledaks, silmad säravaks ja välimuse lihvituks võlub. Eesti keeles meeste ilusamaks muutmise kohta veel oma sõna pole. Kuid see ei näita, nagu mehed end ei meigiks ja üha enam aega peegli ees veedaks – vastupidi!

Paul Holmberg ei karda tunnistada, et on ka ise iga päev jumestatud. FOTO: Jorge Reyes, New York

Kuidas on lood eesti meestega, kui julgelt nad oma välimust paremaks putitavad?

Olen näinud üht ja teist. Seda saan küll öelda, et teadlikkus, tähelepanu, stiilitunne on viimaste aastatega palju paremaks läinud. Mehed teavad nippe, kuidas oma habeme eest hoolitseda. Eneseteadlikkus on kasvanud. Väga paljud kasutavad nahahooldustooteid ja jumestust. Maailmatrend on selgelt jõudnud ka Eestisse – eesti mees groomib ennast palju enam kui kümme aastat tagasi.

Kuidas on olukord meestega maailmas?

Maailmas on väga palju edevaid mehi, kes ennast tegelikult iga päev groomivad. Londonis elades sain aru, et see on üks osa edukast välimusest – sul on hea ülikond, hästi valitud parfüüm, habemehooldus, juuksehooldus. Ja ka hoolitsetud nägu. Londonis on väga tavaline, et mehed kasutavad silmade all peitekreeme, ühtlustavad jumet. Kunagi oli see erand, nüüd standard – grooming on maailmas üliväga levinud.

Miks mehed peaks meikima?

Esialgu võiks silmas pidada, et grooming ei tähenda ainult jumestamist. See on üleüldine mõiste, mis hõlmab hoolitsetud välimust. Ka habemeajamist, juukselõikuist, hügieeni. Siia alla käib ka barbershop’is käimine. Jumestus kogu selles teadlikult kujundatud tervikus on kui eneseväljendus ja enesetunde tõstmine. Ja mehed kasutavad seda kordades rohkem, kui sellest räägivad!

20.03.2020 23.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto