Sisukord
Kultuur
Tänane leht
21.03.2020
Eesti Suur intervjuu ⟩ Professor Merits: kõigi testimine tekitab ainult infomüra (33) Tallinna volikogu pitsitab halastamatult üürnikku (3) Pane tähele ⟩ Keda testitakse ja keda mitte? Majandus Seekordne kriis on riikide majandustele uus proovikivi (6) Investor Mari ⟩ Mida teha börsikrahhi ajal? (3) Globaalne rahauputus rahustas turge Välismaa Väärinfo on mäng inimeludega (6) Üle Euroopa napib nii maske kui teste Mõttekojad koroonaviirusest: suletud piirid rikkusid suhted, kindlustunnet annaks juhtivate riikide ühisavaldus Arvamus Juhtkiri: analüüs ärevuse raviks (5) Marti Aavik: jääge negatiivseks! (1) Nädala nägu ⟩ Kapten, kes tõi omad tagasi (1) Riigi dilemmade sümboltädi Rahakambri võtmehoidja (6) Veebiööbik Orelipoiss Tõde võtab aega – Aro Velmeti 7 soovitust koroonauudiste tarbijale (9) Päeva karikatuur Kultuur Video ⟩ Kunst sinu ümber. Rõõmsameelne eksistentsialist Alexei Gordin Stoppard katku ajal Aja auk. Radikaalselt elatud elu Nädala plaat: Puder ja raadio ehk kes tahab saada Coldplayks Muusikaäri otsib kriisis uut mudelit Sport Video ⟩ Kristjan Ilves: nühin praegu viimaseid suusakilomeetreid Tehvandil. See õhuke kirme on veel maas Ülevaade ⟩ Kas jalgpall teeb publikuarvuga võrkpallile ära või riisub koore hoopis korvpall? Merendus Eesti merekaubavedudest on hoop mööda läinud (1) Tallinn Tallinna volikogu pitsitab halastamatult üürnikku (3) AK Liisi Karindi: Euroopa ja USA tõusva Aasia varjus Jaak Valge: demokraatia või liberaalne demokraatia (11) Video ⟩ Kunst sinu ümber. Rõõmsameelne eksistentsialist Alexei Gordin Juurikas. Memedovi uus ja huvitav elu Arter Ahven kriisist: Ei saa elada roosa kilekott peas! Georg Ots 100. Suurt lauljat meenutab tema õde Maret Purde: ta oli täitsa tavaline eesti mees Sajad tuhanded tõvevoodis, riik ei tee peaaegu midagi! Pandeemia Eesti NSV moodi (12) Olümpiavõitjast aukolonel Kelly Holmes: Naised, sõjavägi on karjäär! (18) Soe salat on nagu praad. Kolm kuuma retsepti Sõiduproov: Euroopa aasta auto Peugeot 208. Ilus, ent vastuoluline Voldime lahti. Või kokku. Igaüks võib nüüd telefoni voltida Uskumatu ilu-uudis: meik on mehe võimu tunnus! (10) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Stoppard katku ajal

4 min lugemist
„Leopoldstadtis“ on tänapäevaga sarnast ärevust, sest selles jälgitakse Viini juutide saatust 20. sajandil. Selle lausega võikski stereotüüpsema lahenduse puhul kõik näidendi sisu kohta olla öeldud, kuid kuna tegu on Tom Stoppardiga, suudab ta liiga ettenähtavaid rõhutusi vältida. FOTO: Marc Brenner

Sulgemisootel Londoni teatrimaailma kõneaineks oli Tom Stoppardi „Leopoldstadt“, 17. märtsist on teatrid ka Londonis publikule uksed sulgenud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Veebruari keskel Londonis toimunud Tom Stoppardi uue näidendi „Leopoldstadt“ esietenduse külaliste nimekiri pakkus palju tööd seltskonnafotograafidele, kuid tegu oli ka sisuliselt väga oodatud sündmusega. Inglise teatri elav legend Tom Stoppard (82) oli mitmes intervjuus teatanud, et „Leopoldstadt“, tema esimene uus näidend üle viie aasta, jääb ühtlasi tema viimaseks suuremaks tööks.

Vaatajatele lubati, et tegu on Stoppardi varasema loominguga võrreldes hulga isiklikumat laadi materjaliga, ning hinnangud on olnud positiivsed, „Leopoldstadt“ on juba nomineeritud Laurence Olivier’ auhinnale aasta parima näidendina.

20.03.2020 23.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto