Sisukord
Kultuur
Tänane leht
21.03.2020
Eesti Suur intervjuu ⟩ Professor Merits: kõigi testimine tekitab ainult infomüra (33) Tallinna volikogu pitsitab halastamatult üürnikku (3) Pane tähele ⟩ Keda testitakse ja keda mitte? Majandus Seekordne kriis on riikide majandustele uus proovikivi (6) Investor Mari ⟩ Mida teha börsikrahhi ajal? (3) Globaalne rahauputus rahustas turge Välismaa Väärinfo on mäng inimeludega (6) Üle Euroopa napib nii maske kui teste Mõttekojad koroonaviirusest: suletud piirid rikkusid suhted, kindlustunnet annaks juhtivate riikide ühisavaldus Arvamus Juhtkiri: analüüs ärevuse raviks (5) Marti Aavik: jääge negatiivseks! (1) Nädala nägu ⟩ Kapten, kes tõi omad tagasi (1) Riigi dilemmade sümboltädi Rahakambri võtmehoidja (6) Veebiööbik Orelipoiss Tõde võtab aega – Aro Velmeti 7 soovitust koroonauudiste tarbijale (9) Päeva karikatuur Kultuur Video ⟩ Kunst sinu ümber. Rõõmsameelne eksistentsialist Alexei Gordin Stoppard katku ajal Aja auk. Radikaalselt elatud elu Nädala plaat: Puder ja raadio ehk kes tahab saada Coldplayks Muusikaäri otsib kriisis uut mudelit Sport Video ⟩ Kristjan Ilves: nühin praegu viimaseid suusakilomeetreid Tehvandil. See õhuke kirme on veel maas Ülevaade ⟩ Kas jalgpall teeb publikuarvuga võrkpallile ära või riisub koore hoopis korvpall? Merendus Eesti merekaubavedudest on hoop mööda läinud (1) Tallinn Tallinna volikogu pitsitab halastamatult üürnikku (3) AK Liisi Karindi: Euroopa ja USA tõusva Aasia varjus Jaak Valge: demokraatia või liberaalne demokraatia (11) Video ⟩ Kunst sinu ümber. Rõõmsameelne eksistentsialist Alexei Gordin Juurikas. Memedovi uus ja huvitav elu Arter Ahven kriisist: Ei saa elada roosa kilekott peas! Georg Ots 100. Suurt lauljat meenutab tema õde Maret Purde: ta oli täitsa tavaline eesti mees Sajad tuhanded tõvevoodis, riik ei tee peaaegu midagi! Pandeemia Eesti NSV moodi (12) Olümpiavõitjast aukolonel Kelly Holmes: Naised, sõjavägi on karjäär! (18) Soe salat on nagu praad. Kolm kuuma retsepti Sõiduproov: Euroopa aasta auto Peugeot 208. Ilus, ent vastuoluline Voldime lahti. Või kokku. Igaüks võib nüüd telefoni voltida Uskumatu ilu-uudis: meik on mehe võimu tunnus! (10) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nädala plaat: Puder ja raadio ehk kes tahab saada Coldplayks

2 min lugemist
Brightoni juurtega kvartett Porridge Radio. FOTO: Secretly Canadian

Brightoni juurtega kvarteti Porridge Radio uus album on varakevadine kriitikute pailaps ja muusikablogijate kaisukaru ning musirull. Mind isiklikult teevad pisut ettevaatlikuks pealetükkivad soovitused stiilis, et tegemist on kohustusliku kuulamisega, ilma milleta edasine elu minetaks võimaliku täiuslikkuse. Võimalik, et selliseid albumeid tõepoolest eksisteerib, kuid pole päris kindel, kas “Every Bad” tingimata nende hulka kuulub. Samas pole tegemist halva materjaliga, 11 palast ja 41 minutist oleks oskusliku ning erapooletu selekteerimisega võimalik olnud teha korralik viie palaga EP.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Viie aasta eest kogunenud Porridge Radio alustas puhtatõulise lo-fi- või siis pigem selle tänase ekvivalendi, DIY (eesti k “tee ise”) bändina, keda veab eest sõjaka olemise ja kadestamisväärse enesehinnanguga Dana Margolin (vokaal, laulukirjutaja, esikitarrist). Esiotsa tegutseti klassikalise põrandaaluse bändina, kuivõrd see XXI sajandi teisel kümnendil üldse võimalik on. Salvestati kodustes tingimustes ning prooviti oma parimate oskustega materjali levitada. Siinkohal ongi tekkinud pisike arusaamatus selles, kui palju materjali nad omal käel õieti välja suutsid anda ning sestap loetakse “Every Badi” ametlikult nende teiseks albumiks ja esimeseks stuudioalbumiks, mis teeb diskograafia koostamise küll lihtsamaks, kuid mis ilmselt ei ole lõpuni korrektne valik. Edulugu sai alguse paar aastat tagasi, kui The Guardian kuulutas nad üheks tulevikulootuseks. “Every Bad” ilmus juba niivõrd-kuivõrd suure leibeli ehk USA indie-firma Secretly Canadian all. Parasjagu ongi Porridge Radio USAs tuuritamas.

20.03.2020 23.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto