Sisukord
Kultuur
Tänane leht
21.03.2020
Eesti Suur intervjuu ⟩ Professor Merits: kõigi testimine tekitab ainult infomüra (33) Tallinna volikogu pitsitab halastamatult üürnikku (3) Pane tähele ⟩ Keda testitakse ja keda mitte? Majandus Seekordne kriis on riikide majandustele uus proovikivi (6) Investor Mari ⟩ Mida teha börsikrahhi ajal? (3) Globaalne rahauputus rahustas turge Välismaa Väärinfo on mäng inimeludega (6) Üle Euroopa napib nii maske kui teste Mõttekojad koroonaviirusest: suletud piirid rikkusid suhted, kindlustunnet annaks juhtivate riikide ühisavaldus Arvamus Juhtkiri: analüüs ärevuse raviks (5) Marti Aavik: jääge negatiivseks! (1) Nädala nägu ⟩ Kapten, kes tõi omad tagasi (1) Riigi dilemmade sümboltädi Rahakambri võtmehoidja (6) Veebiööbik Orelipoiss Tõde võtab aega – Aro Velmeti 7 soovitust koroonauudiste tarbijale (9) Päeva karikatuur Kultuur Video ⟩ Kunst sinu ümber. Rõõmsameelne eksistentsialist Alexei Gordin Stoppard katku ajal Aja auk. Radikaalselt elatud elu Nädala plaat: Puder ja raadio ehk kes tahab saada Coldplayks Muusikaäri otsib kriisis uut mudelit Sport Video ⟩ Kristjan Ilves: nühin praegu viimaseid suusakilomeetreid Tehvandil. See õhuke kirme on veel maas Ülevaade ⟩ Kas jalgpall teeb publikuarvuga võrkpallile ära või riisub koore hoopis korvpall? Merendus Eesti merekaubavedudest on hoop mööda läinud (1) Tallinn Tallinna volikogu pitsitab halastamatult üürnikku (3) AK Liisi Karindi: Euroopa ja USA tõusva Aasia varjus Jaak Valge: demokraatia või liberaalne demokraatia (11) Video ⟩ Kunst sinu ümber. Rõõmsameelne eksistentsialist Alexei Gordin Juurikas. Memedovi uus ja huvitav elu Arter Ahven kriisist: Ei saa elada roosa kilekott peas! Georg Ots 100. Suurt lauljat meenutab tema õde Maret Purde: ta oli täitsa tavaline eesti mees Sajad tuhanded tõvevoodis, riik ei tee peaaegu midagi! Pandeemia Eesti NSV moodi (12) Olümpiavõitjast aukolonel Kelly Holmes: Naised, sõjavägi on karjäär! (18) Soe salat on nagu praad. Kolm kuuma retsepti Sõiduproov: Euroopa aasta auto Peugeot 208. Ilus, ent vastuoluline Voldime lahti. Või kokku. Igaüks võib nüüd telefoni voltida Uskumatu ilu-uudis: meik on mehe võimu tunnus! (10) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aja auk. Radikaalselt elatud elu

2 min lugemist
Genesis P-Orridge (1950–2020) FOTO: Wikipedia

Tuttav ütles Genesis P-Orridge’i (1950–2020) surmast kuuldes, et ta on üks neist vähestest, kellele võib-olla surnud olemine sobib isegi rohkem kui see va elus variant. Selle 20. sajandi teise poole ühe mõjukaima kultuuritegelase surmast kuuldi 14. märtsil 2020. Nii mõnigi talle pühendatud nekroloogidest oli pealkirjastatud à la industriaalpioneeri lahkumine, mis iseenesest ei ole vale, aga on kindlasti liialt lihtsustav ja kitsendav. Lihtsustused Genesis P-Orridge’i puhul aga ei pruugi kuigi hästi töötada, sest tegemist oli väga keerulise kunstniku ja inimesega. Ei tahaks öelda, et isiksusega, sest isiksus on üks väga halb ja äralörtsitud sõna. Inimenegi pole siinkohal väga hea, post-inimene vast parem, konstruktsioon veelgi parem.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tema kunsti keerulisus oli aga keerulisus heas mõttes, see oligi selline taandamatu keerulisus – neid asju, mida Genesis P-Orridge esitas, polnud lihtsalt võimalik lihtsamini esitada. Nimetasin teda kultuuritegelaseks, ehkki ta ise on välja, millel tegutsenud, nimetanud pigem „okultuuriks“ (occulture) ehk siis okultismiga tegelevaks kultuuriks. Teispoolsus oli Genesis P-Orridge’i kunstiprojekti lahutamatu osa.

20.03.2020 23.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto