Sisukord
Eesti
Postimees
21.03.2020
Eesti Suur intervjuu ⟩ Professor Merits: kõigi testimine tekitab ainult infomüra (33) Tallinna volikogu pitsitab halastamatult üürnikku (3) Pane tähele ⟩ Keda testitakse ja keda mitte? Majandus Seekordne kriis on riikide majandustele uus proovikivi (6) Investor Mari ⟩ Mida teha börsikrahhi ajal? (3) Globaalne rahauputus rahustas turge Välismaa Väärinfo on mäng inimeludega (6) Üle Euroopa napib nii maske kui teste Mõttekojad koroonaviirusest: suletud piirid rikkusid suhted, kindlustunnet annaks juhtivate riikide ühisavaldus Arvamus Juhtkiri: analüüs ärevuse raviks (5) Marti Aavik: jääge negatiivseks! (1) Nädala nägu ⟩ Kapten, kes tõi omad tagasi (1) Riigi dilemmade sümboltädi Rahakambri võtmehoidja (6) Veebiööbik Orelipoiss Tõde võtab aega – Aro Velmeti 7 soovitust koroonauudiste tarbijale (9) Päeva karikatuur Kultuur Video ⟩ Kunst sinu ümber. Rõõmsameelne eksistentsialist Alexei Gordin Stoppard katku ajal Aja auk. Radikaalselt elatud elu Nädala plaat: Puder ja raadio ehk kes tahab saada Coldplayks Muusikaäri otsib kriisis uut mudelit Sport Video ⟩ Kristjan Ilves: nühin praegu viimaseid suusakilomeetreid Tehvandil. See õhuke kirme on veel maas Ülevaade ⟩ Kas jalgpall teeb publikuarvuga võrkpallile ära või riisub koore hoopis korvpall? Merendus Eesti merekaubavedudest on hoop mööda läinud (1) Tallinn Tallinna volikogu pitsitab halastamatult üürnikku (3) AK Liisi Karindi: Euroopa ja USA tõusva Aasia varjus Jaak Valge: demokraatia või liberaalne demokraatia (11) Video ⟩ Kunst sinu ümber. Rõõmsameelne eksistentsialist Alexei Gordin Juurikas. Memedovi uus ja huvitav elu Arter Ahven kriisist: Ei saa elada roosa kilekott peas! Georg Ots 100. Suurt lauljat meenutab tema õde Maret Purde: ta oli täitsa tavaline eesti mees Sajad tuhanded tõvevoodis, riik ei tee peaaegu midagi! Pandeemia Eesti NSV moodi (12) Olümpiavõitjast aukolonel Kelly Holmes: Naised, sõjavägi on karjäär! (18) Soe salat on nagu praad. Kolm kuuma retsepti Sõiduproov: Euroopa aasta auto Peugeot 208. Ilus, ent vastuoluline Voldime lahti. Või kokku. Igaüks võib nüüd telefoni voltida Uskumatu ilu-uudis: meik on mehe võimu tunnus! (10) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tallinna volikogu pitsitab halastamatult üürnikku

2 min lugemist
  • Eriolukorra tõttu kadus 98 protsenti restorani klientidest
  • Ametnik ei näe alust rendimaksetega viivitamiseks
  • Bürokraadid alles töötavad inimlikku lahendust välja
Kui praktiliselt Viru tänava nurgal asuva restorani päevakäive langes 17 euroni, otsustati uksed kinni panna. FOTO: Mihkel Maripuu

Linnavolikogu kantselei teatas volikogu hoones asuva restorani juhile, et koroonapandeemia pole piisav põhjus üüri maksmisega hilinemiseks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart kuulutas neljapäeval, et linn töötab välja abimeetmeid oma lepingupartneritele, et näiteks üürnikud eriolukorra ajal kuidagimoodi ellu jääksid. Aga päev varem teatas linnavolikogu kantselei Aia tänaval volikogu hoones asuva restorani Nonii juhile Julia Teemusele, et olgu üür makstud, sest võlaõigusseadus ei räägi koroonapandeemiast sõnagi.

«Meie restorani klientidest 98 protsenti moodustavad turistid, mistõttu oleme sunnitud oma tegevuse peatama ja restorani sulgema. Palume Teie mõistvat suhtumist sellest olukorrast tingitud ajutistele makseraskustele ning kriisikuudel meile rendi eest arveid võimalusel mitte esitada,» kirjutas Teemus üürileandjale ehk Tallinna linnavolikogule.

20.03.2020 23.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto