Sisukord
Arvamus
Postimees
04.04.2020
Arteri intervjuu ⟩ Minister Tanel Kiik: aprilli keskpaik tuleb kõige raskem (3) Eesti Lootuskiiri on, imeravi veel mitte Koroona alistas särasilmse rahva­tantsija Linnahalli korrastamine lükkub teadmata ajaks edasi (3) Koroonakriis sundis testitulemused liikuma reaalajas Siseministeerium maksab juhtidele kopsaka preemia (10) Haige mees sai ravile pärast inimese ründamist Majandus Mari portfell kukkus koroonakriisiga miinusesse (6) Koroonakriisi võimalik võitja Marati juht: saan hakkama ka masina ja leti taga! Välismaa New Yorgis sunnitakse tööle ka koroonahaiged meedikud (1) Stoltenbergi sõnul jätkab NATO Baltimaade kaitsmist nagu alati (3) Raport soovitab harjutada vägede Baltimaadesse toomist Lawrence: raudteel liigub sõjatehnika kiiremini (1) Hodges: Venemaa ei mõtle «sõjas» või «ei ole sõjas» (1) Arvamus Juhtkiri: kiire toiduabi väldib nakatumist Nädala nägu ⟩ Raskete kohtade hirm Piiride nihutajad Komandör kaotas närvi (6) Õige inimene õiges kohas (1) Sport Ville Arikese kolumn: koroonakriis näitab ära sportlaste sisu POSTIMEHE EKSKLUSIIV ⟩ Läti mitmevõistleja rühib Kirdi imelise tööeetika ja eestlaste professionaalsuse abil tagasi tippu Merendus Ehitusloata kaldakindlustus annab Kloogaranna suvilale lisaaega (16) Tallinn Linnahalli korrastamine lükkub teadmata ajaks edasi (3) AK Kaido Kama: õppetunnid, millest ei õpita (5) Mikael Raihhelgauz: põimsus peab edasi kasvama «Koroona» naabrid Kaupo Vipp: teame, aga ei usu EÜS 150: inime on mõõt! (1) Õpetlik isolatsiiniajastu lauamängu Nupukoroona Kunst sinu ümber. Peidetud lugude jutustaja Jaanus Samma (1) Poola suurkuju ja eeskuju NÄDALA PLAAT: Reisialbumid Tallinnast Los Angelesse, Göteborgist Ühendkuningriiki Plaat, mis vaatab mööda Juurikas. Minu eriolukorra päevik Arter Arter ⟩ Suur sõda meditsiini lipulaeva pardal: miks pidi kliinikumijuht ootamatult lahkuma? (6) Kõik lõpeb kord... aga millal? Kohutav reis: avalik rööv ja kriminaalist prints (4) Hiina pikksilm. Huawei P40 Pro: kas saame hakkama Google‘ita? (1) Linn ja auto. Sõiduproov Volkswageni väikse elektrikaga (1) Marati juht: saan hakkama ka masina ja leti taga! Meelelahutus Koomiks Sudoku

KIRI: metsad vajavad hooldust, mitte lageraiet

1 min lugemist
Jüri Laurson FOTO: Kristjan Teedema

RMK nõukogu liige Peeter Ernits kutsus veebruaris arutama teemal «Alanud on kolmas metsa sõda». Ta mainis, et Lätist on tulemas üraskid, mis kahjustavad meie metsi. Meil tuleb üraskite sigimise vältimiseks hoida mets tuulemurrust, haigetest puudest ja värskelt lõigatud puudest puhas.

Tundub, et metsasõda Eestis ei lõpe enne, kui metsamajandamise nimel hakatakse metsi tegelikult hooldama, mitte enam lageraietega hävitama. Praegusel puhul metsa hooldusraie asendamisel lageraietega loome teadlikult tuulekoridore, kus tormi eest kaitseta metsas tekib veel enam tuulemurdu.

RMK hallata on 1 029 902 hektarit Eesti riigimetsa. See tähendab, et igal inimesel on riigimetsas ligi 0,8 hektarit. Metsa nimetatakse Eesti roheliseks kullaks ja põlevkivi pruuniks kullaks. Hoolimata värvuse erinevusest peab neid loodusvarasid oskuslikult kasutama. Tänapäeval näeme, et metsa on lihtsam hävingusse määrata kui hooldada. Hooldatud mets on ökoloogiline elurikkus, mida rahas väljendada ei saa, meie kindlustuspoliis. Kirjanik Valdur Mikita on kirjutanud menuraamatus «Lingvistiline mets», et mets, meie rikkus, on otseselt esivanemate pärandus. Meil peab olema tarkust seda pärandust hoida, et saaksime seda tulevastele põlvedele edasi anda.

Paraku on looduses viibijail sageli näha, et hooldusraie asendamisel lageraiega on hävitatud ilmekaid maastikke. Samas on RMK teinud looduse ilu nautijaile läbi soode ja rabade kulgevatele matkaradadele laudteede rajamisel tänuväärset tööd. Hooldatud radadel on igal loodushuvilisel meeldiv ja tervislik matkata igal aastaajal.

Seotud lood
03.04.2020 04.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto