Sisukord
Välismaa
Tänane leht
22.10.2020
Estonia uurimiskomisjoni juht Andi Meister – intervjuu pärast 23 aastat vaikimist (37) Eesti Eesti server kisti USA valimisvõitlusse Koalitsioon püsib, aga kriis jätkub (77) Eesti lühiuudised Eesti koroonaravimi tootjad: usume, et meil on maailma parimad molekulid (8) Majandus Majanduse lühiuudised USA süüdistab Google’it monopoli kuritarvitamises Eesti puitmajakuningas kaotas poole kasumist Hollandlased panid raha Saaremaa tuuleparki Välismaa Välismaa lühiuudised USA luure kahtlustab Bidengate’is Venemaad (6) Venemaa loobub koostööst lennu MH17 allatulistamise uurimisel (3) Vaidlus uusehitiste stiili üle kisub Rootsis poliitiliseks (7) Arvamus Juhtkiri ⟩ Teadusime sünnib siin (5) Tõnis Oja: Eesti oleks pidanud laenu võtma juba aastaid tagasi (17) Marianne Paimre: kas digirakendused toovad kuldse vanaduse? Aleksander Laane: raske, kuid avameelne jutt eutanaasiast (11) Aadu Must: epideemiad muudavad maailma (1) Meelis Pärtel: kui metsa elurikkus oskaks rääkida (4) Ülle Rajasalu: loogem Tallinna asumifond JULGEOLEK ⟩ Holger Mölder: Hiina muutuvas maailmas – pole tähtis, mis värvi on kass, peaasi, et ta hiiri püüab (1) JULGEOLEK ⟩ Erkki Koort: kui palju olla laua taga ja kui palju menüüs? (1) Jüri Kuuskemaa: Roerichi pakt – ideaal reaalsuse kammitsais Kultuur ARVUSTUS ⟩ Film kunstnikust, kes mõjutas kõiki, kellega ta kokku puutus Pärast on kõik teisiti: lunastuse võimalikkusest Utoopias Sport Spordi lühiuudised Eesti tennise tagala: ühest küljest on klaas pooltäis, teisalt pooltühi Marko Kilbi eesmärgid on nii kõrged, et nende avaldamine sunniks paljusid peast kinni võtma Vormelistaar Bottas andis oma panuse rallimaailma hüvanguks Rallimeedia: väidetav võlg ja turvareeglite rikkumine tekitavad WRC-uustulnuka osas kahtlusi Kontaveit: võtsin kotist vale reketi ega pannud seda isegi tähele. See ütleb juba päris palju (3) Reis Gotland keset aja ärevaid vooge Reisi lühiuudised Maa Elu Masinatööstused otsivad kriisis uusi lahendusi Piimatootja: piima ületootmine on parajalt abstraktne mõiste Mis toimub maailma taimekasvatusvaldkonnas? Taimede "vereanalüüsiga" saab nii silo- kui viljataime sisse vaadata Välimuse järgi head õuna ära ei tunne Pealinnast maale kolinud pere hakkas Kaagjärve mõisa taastama Vana maja tasub talvekorda seada Äike välgutab talvelgi Vitamiin, mille puudus kujuneb aastatega Soovitusi sügisel kasvuhoones toimetamiseks Saaremaal keedetakse õllekateldes kadakasiirupit Tartu Koroona lõi kunstiäri õide Antti Roose: ilmahirmuks pole põhjust, kohanema peab Rahumäe kalmistu kõrval käib vaidlusi tekitanud lasteaia ehitus Politsei tabas võõra kontoga särtsurattaid laenanud noormehe Tartu lühiuudised Tantsijad pääsevad lõpuks lavale Mudilased ja vanad kolivad Annelinnas ühe katuse alla Valimisjaoskondi jääb tuleval sügisel vähemaks Potipõllumeeste read ja valdused kasvavad Tundlik ja siiras kord ja kaos Muusikalis kõlab üle-eelmise põlve tipplaule Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maailma valitsejate pidu Davosis kihab prostituutidest

3 min lugemist
  • Tänavusel Davosi majandusfoorumil teenindas maailma eliiti sadakond prostituuti.
  • Prostituutidega harjunud poliitikud ja ärimehed ahistavad ka naisdelegaate.
  • Ühe osaleja sõnul kaitsevad korraldajad mõjukate meeste väärkäitumist.
  • Majandusfoorumi väitel ei puutu konverentsisaalist väljaspool toimuv neisse.
Šveitsi suusakuurort Davos tänavu jaanuaris vahetult enne Maailma Majandusfoorumi kuulsate ja võimukate külaliste saabumist. Paljudele naisdelegaatidele tähendab mainekas üritus ka võitlust soovimatute lähenemiskatsete vastu. FOTO: Fabrice Coffrini/AFP/Scanpix

Igal aastal kogunevad Davosi kõige jõukamad ja kõige vägevamad kogu ilmast, et lahata globaalseid probleeme. Maailma Majandusfoorumi arutelude kõrval käib Šveitsi suusakuurordis ka vilgas ööelu: hotellides ja baarides teenindavad delegaate sekstöötajaid, pidudel lõbustavad poliitikuid ja ärimehi pesumodellid ning foorumil osalevaid väheseid naisi ähvardab oht sattuda ahistajate küüsi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Just sellise pildi maalib eilses The Timesis avaldatud ning eile õhtul Briti telekanalis Channel 4 eetrisse läinud ajakirjanduslik uurimisprojekt. See viidi läbi kahe kuu eest Davosis, kuhu oli Maailma Majandusfoorumile kokku sõitnud 3000 kutsutud võimukandjat, juhtivat ettevõtjat ja aktivisti, nende seas Ameerika Ühendriikide president Donald Trump ja Rootsi kliimavõitleja Greta Thunberg.

Ametlike arutelude kõrval toimub Davosis igal aastal veel sadu muid üritusi – kohtumisi, õhtusööke, pidusid –, mis toovad Šveitsi kagunurka lisaks umbes 30 000 ilma foorumikutseta inimest. Nad loodavad kasutada maailma vägevate kogunemist tutvuste sõlmimiseks ja äri ajamiseks ning just neil üritustel lokkab ahistamine ja ärakasutamine.

Üks selliseid üritusi oli tänavu näiteks Venemaa rahandusministeeriumi kontrollitava investeerimisfondi Russian Direct Investment Fund korraldatud pidu. Selle külaliste teenindamiseks toodi Moskvast lennukiga kohale kaheksa pesumodelli, kellest igaühele maksti The Timesi andmeil külaliste võõrustamise eest 500 naela (540 eurot).

21.10.2020 22.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto