Sisukord
Postimees
Postimees
04.04.2020
Arteri intervjuu ⟩ Minister Tanel Kiik: aprilli keskpaik tuleb kõige raskem (8) Eesti Lootuskiiri on, imeravi veel mitte Koroona alistas särasilmse rahva­tantsija Linnahalli korrastamine lükkub teadmata ajaks edasi (3) Koroonakriis sundis testitulemused liikuma reaalajas Siseministeerium maksab juhtidele kopsaka preemia (10) Haige mees sai ravile pärast inimese ründamist Majandus Mari portfell kukkus koroonakriisiga miinusesse (6) Koroonakriisi võimalik võitja Marati juht: saan hakkama ka masina ja leti taga! Välismaa New Yorgis sunnitakse tööle ka koroonahaiged meedikud (1) Stoltenbergi sõnul jätkab NATO Baltimaade kaitsmist nagu alati (5) Raport soovitab harjutada vägede Baltimaadesse toomist (1) Lawrence: raudteel liigub sõjatehnika kiiremini (1) Hodges: Venemaa ei mõtle «sõjas» või «ei ole sõjas» (1) Arvamus Juhtkiri: kiire toiduabi väldib nakatumist Nädala nägu ⟩ Raskete kohtade hirm Piiride nihutajad Komandör kaotas närvi (6) Õige inimene õiges kohas (1) Sport Ville Arikese kolumn: koroonakriis näitab ära sportlaste sisu POSTIMEHE EKSKLUSIIV ⟩ Läti mitmevõistleja rühib Kirdi imelise tööeetika ja eestlaste professionaalsuse abil tagasi tippu Merendus Ehitusloata kaldakindlustus annab Kloogaranna suvilale lisaaega (16) Tallinn Linnahalli korrastamine lükkub teadmata ajaks edasi (3) AK Kaido Kama: õppetunnid, millest ei õpita (10) Mikael Raihhelgauz: põimsus peab edasi kasvama «Koroona» naabrid Kaupo Vipp: teame, aga ei usu (1) EÜS 150: inime on mõõt! (1) Õpetlik isolatsiiniajastu lauamängu Nupukoroona Kunst sinu ümber. Peidetud lugude jutustaja Jaanus Samma (1) Poola suurkuju ja eeskuju NÄDALA PLAAT: Reisialbumid Tallinnast Los Angelesse, Göteborgist Ühendkuningriiki Plaat, mis vaatab mööda Juurikas. Minu eriolukorra päevik Arter Arter ⟩ Suur sõda meditsiini lipulaeva pardal: miks pidi kliinikumijuht ootamatult lahkuma? (9) Kõik lõpeb kord... aga millal? Kohutav reis: avalik rööv ja kriminaalist prints (5) Hiina pikksilm. Huawei P40 Pro: kas saame hakkama Google‘ita? (1) Linn ja auto. Sõiduproov Volkswageni väikse elektrikaga (1) Marati juht: saan hakkama ka masina ja leti taga! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Koroonaviiruse noorim ohver Itaalias on vaid 27-aastane

2 min lugemist
Itaalias on tänaseks koroonaviiruse tõttu surnud rohkem inimesi kui viiruse puhkemise paigas Wuhani provitsis Hiinas. Pildil haigla ette püstitatud ajutine testimisitelk Cremonas. FOTO: Claudio Furlan/ZUMAPRESS.com

Ekslik on arvata, et maailma laastav koroonapandeemia puudutab ja murrab üksnes eakaid. Noorim viiruse tõttu surnud ohver on kõigest 27-aastane noor naine.

Noor naine suri Itaalias Pesaro linnas, mis asub Urbino provintsis. Tema surm kinnitati 19. märtsil, kirjutab Leggo. Teada on see, et patsiendi varasemad patoloogiad ägenesid kiiresti Covid-19 viirusesse nakatumise tagajärjel. Hukkunu isikut pole tänaseni avalikustatud.

Enne seda traagilist kaotust oli noorimaks viiruse tagajärjel surnud patsiendiks Itaalia Cave piirkonna 34-aastane elanik Emmanuele Renzi. Surmale eelnes kuus päeva intensiivravi Tor Vergata haiglas. Mees nakatus reisil Hispaaniasse Barcelonasse. Paar päeva pärast tagasipöördumist tundis ta end halvasti, tal tõusis palavik ning ta hakkas muretsema ja tegi testi. See näitas nakatumist Covid-19 viirusesse.

Mees toibus haiglaravil ja olukord näis olevat kontrolli all, kuni ühel ööl hakkas seisund kiiresti halvenema ja teda ei õnnestunud enam päästa. Sõpradele, kes olid vaid mõne tunn eest lootusrikka haigega suhelnud, oli see suur löök.

Itaalia edestab tänase seisuga koroonasurmade arvult kõiki teisi riike. Seal on epideemia tõttu elu jätnud juba üle 6000 inimese. Seni pole teada, miks on selle viiruse tõttu meeste suremus kaks korda kõrgem kui naistel. Hiljutine juhtum aga kinnitab, et väljaspool ohtu pole keegi, ei noored ega ka naised.

Ülekoormatud meditsiinisüsteemi tõttu on Itaalias järsult tõusnud ka haigestunute suremuse protsent, mis küündib varasema 2-3% asemel juba 14%ni.

Pesarios, nagu ka mitmes teises Itaalia piirkonnas, on elanikel ametlik korraldus püsida kodus ning väljuda vaid äärmisel vajadusel, kirjutab kohalik portaal viverepesario.it.

Eestis suhtutakse korraldusse kontake täielikult vältida enamasti täie tõsidusega. Avalikus ruumis on populaarsetes jalutuspaikades siiski näha arvukalt noori ja muukeelse elanikkonna esindajaid. Sõltumata sellest, kui noor, tugev või terve on inimene – ole realist! Nakkus on nähtamatu ja ohustab meid kõiki. Piisab ka nakatanud pinna, näiteks käsipuu, ukselingi või rahatähe puudutamisest – viirus püsib elujõuline 72 tundi.

Kontaktide teadlik ja täielik vältimine on ainus võimalus kriitilise olukorra lahendamiseks.

Seotud lood
03.04.2020 04.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto