Sisukord
Arvamus
Tänane leht
25.03.2020
Eesti Toidupoed ja apteegid jäävad avatuks, aga hoida tuleb kahemeetrist vahet (1) Spordi- ja mänguplatside sulgemine ei peata mänguhimulisi noori (11) Terviseameti strateegia on olnud tipu vältimine (18) «Miks ei võiks me lihtsamaidki asju ise teha? Eriti kriisiajal» (41) Riigikogu vana juhatus tõenäoliselt jätkab (3) Ettevõtja küsib kriisilõpuplaani (2) Lennusalk päästis allveelaevalt liitlasväelase 71 aastat märtsiküüditamisest ⟩ Meie tõrjumatutest mälestustest (28) Eraklik punarind naaseb rändelt üksinda Majandus Koroonakriis lõi ärikinnisvara turu vankuma (1) Riigi nõue surub toidutootja põlvili Reisifirmad paluvad reise mitte tühistada Välismaa Viiruseoht võib Kolumbias vange koju aidata Nobeli laureaat: pandeemia möödub arvatust varem Euroopa riigid karmistavad koroonaviirusega võitlemiseks piiranguid Peeter Raudsik Süüria ülesehitamisest: kui lõhud ära, siis maksad kinni (3) Arvamus Juhtkiri: viirusega ei mängita (1) Erkki Koort: röster ründas südamestimulaatorit (1) 71 aastat märtsiküüditamisest ⟩ Lapsepõlv Siberis: ainus, mis ma kartsin, olid hundid Simo Soolo: suhtluskord lapsega – mida teha eriolukorras? Andres Herkel: poliitikatöö iseärasused kriisis (1) Sergei Metlev: määri käsi, lillelaps! (3) Kultuur Koroonaviirus võttis muusikalegendi Noorte elu: narko, porno ja loomulilkult ka vägivald Sport Suvine spordipidu lükkub edasi Henry Lääne kolumn. ROKi presidendi näitel: kuidas endale kaks korda jalga tulistada (1) «Äkki nüüd, kui spordis on võimas mõõn, saaks selle plaani uuesti ellu äratada» Tartu Koolilaste koduõpe jätkub tõenäoliselt vähemalt maini Karantiin paneb inimesi aiatöid ja remonti tegema (2) Kodusistumist sisustab pilguheit laias valikus museaalide sekka (1) Lugusid Nipernaadi riugaste autorist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sergei Metlev: määri käsi, lillelaps!

2 min lugemist
Sergei Metlev. FOTO: Sander Ilvest/Postimees

Koroonakriis näitab, et väiksusest ja asukohast hoolimata on Eesti maailma osa, kirjutab kolumnist Sergei Metlev.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuna pole selge, kui kaua koroonaviiruse mõju kestab, on masendus kerge tulema. Arstide soovitusi ja riigi korraldusi täites tasub meeles pidada, et toimuv toob kaasa ka uusi võimalusi ja ohte, kohustades meid ühiskonnana kiiresti kohanema.

Tavapärase liikumise järsk kärpimine kahjustab Eesti ühiskonna toimimist enamiku teiste riikidega võrreldes vähem, sest meil on e-riigi taristu. Kõikvõimalikeks riigi ja kohaliku omavalitsuse toiminguteks piisab ID-kaardist ja internetist.

Koroonakriisiaegses ja ka -järgses maailmas kasvab nõudlus nutikate digilahenduse järele. Eestisse kogunenud IT-kompetents võib saada kümneid uusi väljundeid ja tuua meile lisatulu. Just praegu võiks anda rohkem tegevusvabadust ja tuge tehnoloogiafirmadele.

24.03.2020 26.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto