Sisukord
Arvamus
Postimees
25.03.2020
Eesti Toidupoed ja apteegid jäävad avatuks, aga hoida tuleb kahemeetrist vahet (1) Spordi- ja mänguplatside sulgemine ei peata mänguhimulisi noori (11) Terviseameti strateegia on olnud tipu vältimine (18) «Miks ei võiks me lihtsamaidki asju ise teha? Eriti kriisiajal» (41) Riigikogu vana juhatus tõenäoliselt jätkab (3) Ettevõtja küsib kriisilõpuplaani (2) Lennusalk päästis allveelaevalt liitlasväelase 71 aastat märtsiküüditamisest ⟩ Meie tõrjumatutest mälestustest (28) Eraklik punarind naaseb rändelt üksinda Majandus Koroonakriis lõi ärikinnisvara turu vankuma (1) Riigi nõue surub toidutootja põlvili Reisifirmad paluvad reise mitte tühistada Välismaa Viiruseoht võib Kolumbias vange koju aidata Nobeli laureaat: pandeemia möödub arvatust varem Euroopa riigid karmistavad koroonaviirusega võitlemiseks piiranguid Peeter Raudsik Süüria ülesehitamisest: kui lõhud ära, siis maksad kinni (3) Arvamus Juhtkiri: viirusega ei mängita (1) Erkki Koort: röster ründas südamestimulaatorit (1) 71 aastat märtsiküüditamisest ⟩ Lapsepõlv Siberis: ainus, mis ma kartsin, olid hundid Simo Soolo: suhtluskord lapsega – mida teha eriolukorras? Andres Herkel: poliitikatöö iseärasused kriisis (1) Sergei Metlev: määri käsi, lillelaps! (3) Kultuur Koroonaviirus võttis muusikalegendi Noorte elu: narko, porno ja loomulilkult ka vägivald Sport Suvine spordipidu lükkub edasi Henry Lääne kolumn. ROKi presidendi näitel: kuidas endale kaks korda jalga tulistada (1) «Äkki nüüd, kui spordis on võimas mõõn, saaks selle plaani uuesti ellu äratada» Tartu Koolilaste koduõpe jätkub tõenäoliselt vähemalt maini Karantiin paneb inimesi aiatöid ja remonti tegema (2) Kodusistumist sisustab pilguheit laias valikus museaalide sekka (1) Lugusid Nipernaadi riugaste autorist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Simo Soolo: suhtluskord lapsega – mida teha eriolukorras?

1 min lugemist
Simo Soolo. FOTO: Maria Mägi Advokaadibüroo

Kuidas otsustada, kelle juurde jääb laps eriolukorra ajal, kirjutab Maria Mägi Advokaadibüroo advokaat Simo Soolo.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eriolukord on toonud kaasa märkimisväärseid suhtluspiiranguid. Mida teha, kui lapsel on tulemas suhtluskord teise vanemaga? Lühike vastus vanematele on: hoidke tervist, hoidke suhteid!

Laste huvid on kaitstud siis, kui lapsevanemad saavad omavahel läbi. Seega tasuks alustuseks teise vanemaga realistlikke võimalusi arutada. Vältida tuleks ultimaatumite esitamist, need ei toimi. Kui seda teeb veel jõupositsioonilt vanem, kelle juures laps viibib, on see kõigile kahjulik.

Kui vanemad on olnud isolatsioonis ja veendunud, et haigussümptomeid kellelgi ei ole ning kokkupuuted teiste inimestega minimaalsed, ei ole põhjust tekitada eriolukorda suhtluskorras.

24.03.2020 26.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto