Sisukord
Sport
Tänane leht
25.03.2020
Eesti Toidupoed ja apteegid jäävad avatuks, aga hoida tuleb kahemeetrist vahet (1) Spordi- ja mänguplatside sulgemine ei peata mänguhimulisi noori (11) Terviseameti strateegia on olnud tipu vältimine (18) «Miks ei võiks me lihtsamaidki asju ise teha? Eriti kriisiajal» (41) Riigikogu vana juhatus tõenäoliselt jätkab (3) Ettevõtja küsib kriisilõpuplaani (2) Lennusalk päästis allveelaevalt liitlasväelase 71 aastat märtsiküüditamisest ⟩ Meie tõrjumatutest mälestustest (28) Eraklik punarind naaseb rändelt üksinda Majandus Koroonakriis lõi ärikinnisvara turu vankuma (1) Riigi nõue surub toidutootja põlvili Reisifirmad paluvad reise mitte tühistada Välismaa Viiruseoht võib Kolumbias vange koju aidata Nobeli laureaat: pandeemia möödub arvatust varem Euroopa riigid karmistavad koroonaviirusega võitlemiseks piiranguid Peeter Raudsik Süüria ülesehitamisest: kui lõhud ära, siis maksad kinni (3) Arvamus Juhtkiri: viirusega ei mängita (1) Erkki Koort: röster ründas südamestimulaatorit (1) 71 aastat märtsiküüditamisest ⟩ Lapsepõlv Siberis: ainus, mis ma kartsin, olid hundid Simo Soolo: suhtluskord lapsega – mida teha eriolukorras? Andres Herkel: poliitikatöö iseärasused kriisis (1) Sergei Metlev: määri käsi, lillelaps! (3) Kultuur Koroonaviirus võttis muusikalegendi Noorte elu: narko, porno ja loomulilkult ka vägivald Sport Suvine spordipidu lükkub edasi Henry Lääne kolumn. ROKi presidendi näitel: kuidas endale kaks korda jalga tulistada (1) «Äkki nüüd, kui spordis on võimas mõõn, saaks selle plaani uuesti ellu äratada» Tartu Koolilaste koduõpe jätkub tõenäoliselt vähemalt maini Karantiin paneb inimesi aiatöid ja remonti tegema (2) Kodusistumist sisustab pilguheit laias valikus museaalide sekka (1) Lugusid Nipernaadi riugaste autorist Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Äkki nüüd, kui spordis on võimas mõõn, saaks selle plaani uuesti ellu äratada»

3 min lugemist
Oma karjääri edu valemiks peab Even Tudeberg suurt võidujanu. FOTO: Stanislav Moshkov/Ajakirjade Kirjastus/Scanpix

EOK asepresidendiks kandideeriv endine laskesuusaliidu president Even Tudeberg leiab, et praegu on Eesti spordis revolutsiooniline olukord, mis loob hea võimaluse spordisüsteemi sisuliseks arenguks. Väga suure tõenäosusega jätkab EOK presidenditoolil teist ametiaega Urmas Sõõrumaa. Presidendikandidaatide esitamise järel oli tema edu konkurendi Tõnu Tõniste ees 55 häält. Seda on palju.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aastatel 2000 – 2002 Eesti laskesuusatamist juhtinud Tudebergi hinnangul näitab Sõõrumaa suur edu kindla peale minekut. «Keegi ei soovi tänases olukorras ruletti mängida. Pole loogiline, et sellel rindel muutuseid toimuks,» ütles 57-aastane Tudeberg.

Ettevõtjana tegutseva endise laskesuusataja sõnul on EOK valmis sisuliseks arenguks. Ka tema on motiveeritud sellesse arengusse panustama. Seetõttu andis ta nõusoleku end asepresidendi kandidaatiks esitada.

«Kui ma valituks osutun, siis ma ei lähe sinna pagunite või rahateenimise eesmärgil,» toonitas ta ning rääkis seejärel oma ideest, mille sooviks lõpuks reaalsuseks vormistada. «Eesti Vabariigis on kätte jõudnud aeg, kus peaksime talialasid vaatama eraldi osana. Kui üks EOK asepresident oleks eraldi talialade peal, saaks tänaseks eksootiliseks muutunud sporti käsitleda teistmoodi.»

24.03.2020 26.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto