Sisukord
Eesti
Tänane leht
25.03.2020
Eesti Toidupoed ja apteegid jäävad avatuks, aga hoida tuleb kahemeetrist vahet (1) Spordi- ja mänguplatside sulgemine ei peata mänguhimulisi noori (11) Terviseameti strateegia on olnud tipu vältimine (18) «Miks ei võiks me lihtsamaidki asju ise teha? Eriti kriisiajal» (41) Riigikogu vana juhatus tõenäoliselt jätkab (3) Ettevõtja küsib kriisilõpuplaani (2) Lennusalk päästis allveelaevalt liitlasväelase 71 aastat märtsiküüditamisest ⟩ Meie tõrjumatutest mälestustest (28) Eraklik punarind naaseb rändelt üksinda Majandus Koroonakriis lõi ärikinnisvara turu vankuma (1) Riigi nõue surub toidutootja põlvili Reisifirmad paluvad reise mitte tühistada Välismaa Viiruseoht võib Kolumbias vange koju aidata Nobeli laureaat: pandeemia möödub arvatust varem Euroopa riigid karmistavad koroonaviirusega võitlemiseks piiranguid Peeter Raudsik Süüria ülesehitamisest: kui lõhud ära, siis maksad kinni (3) Arvamus Juhtkiri: viirusega ei mängita (1) Erkki Koort: röster ründas südamestimulaatorit (1) 71 aastat märtsiküüditamisest ⟩ Lapsepõlv Siberis: ainus, mis ma kartsin, olid hundid Simo Soolo: suhtluskord lapsega – mida teha eriolukorras? Andres Herkel: poliitikatöö iseärasused kriisis (1) Sergei Metlev: määri käsi, lillelaps! (3) Kultuur Koroonaviirus võttis muusikalegendi Noorte elu: narko, porno ja loomulilkult ka vägivald Sport Suvine spordipidu lükkub edasi Henry Lääne kolumn. ROKi presidendi näitel: kuidas endale kaks korda jalga tulistada (1) «Äkki nüüd, kui spordis on võimas mõõn, saaks selle plaani uuesti ellu äratada» Tartu Koolilaste koduõpe jätkub tõenäoliselt vähemalt maini Karantiin paneb inimesi aiatöid ja remonti tegema (2) Kodusistumist sisustab pilguheit laias valikus museaalide sekka (1) Lugusid Nipernaadi riugaste autorist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Terviseameti strateegia on olnud tipu vältimine

6 min lugemist
Igal juhul tuleb olla valmis haigestunute kasvuks ja hospitaliseerimise kasvuks, ütleb terviseameti peadirektor Merike Jürilo. FOTO: Tairo Lutter

Kui valitsuse ja Covid-19 tõrje teadusnõukogu liikmed arutasid eile koroonaviiruse leviku värskeid prognoosimudeleid, siis terviseamet koostas esimese prognoosi juba veebruaris. See ennustas tegelikust suuremat hüpet haigestumises, kuid alahindas tublisti isikukaitsevahendite puuduse suurust. Terviseameti peadirektori Merike Jürilo sõnul seda prognoosi avalikkusega ei jagatud, sest sooviti vältida paanikat.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Terviseamet koostas juba veebruaris Eestile prognoosi, mis see ette nägi?

Tegime veebruaris esimese prognoosi, siis ei olnud Eestil enda andmestikku. Tuginesime sellele, mis maailmas sündis – teadsime, et tegemist on viirushaigusega, teadsime, et on võimalus teatud tüsistusteks. Esimene prognoos tugines Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) gripimudelil, mis arvestab Eesti eripära.

Ennustasime u 30 000 haigestunut, kuidas see nädala möödudes kasvab, ning haigestumist, raskemalt haigestumist, vajadust hospitaliseerimiseks ja intensiivi sattumist. Selle me mudeldasime läbi, see sai ka partneritele saadetud esialgse infona, et see võib Eestis juhtuda.

24.03.2020 26.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto