Sisukord
Kultuur
Tänane leht
25.03.2020
Eesti Toidupoed ja apteegid jäävad avatuks, aga hoida tuleb kahemeetrist vahet (1) Spordi- ja mänguplatside sulgemine ei peata mänguhimulisi noori (11) Terviseameti strateegia on olnud tipu vältimine (18) «Miks ei võiks me lihtsamaidki asju ise teha? Eriti kriisiajal» (41) Riigikogu vana juhatus tõenäoliselt jätkab (3) Ettevõtja küsib kriisilõpuplaani (2) Lennusalk päästis allveelaevalt liitlasväelase 71 aastat märtsiküüditamisest ⟩ Meie tõrjumatutest mälestustest (28) Eraklik punarind naaseb rändelt üksinda Majandus Koroonakriis lõi ärikinnisvara turu vankuma (1) Riigi nõue surub toidutootja põlvili Reisifirmad paluvad reise mitte tühistada Välismaa Viiruseoht võib Kolumbias vange koju aidata Nobeli laureaat: pandeemia möödub arvatust varem Euroopa riigid karmistavad koroonaviirusega võitlemiseks piiranguid Peeter Raudsik Süüria ülesehitamisest: kui lõhud ära, siis maksad kinni (3) Arvamus Juhtkiri: viirusega ei mängita (1) Erkki Koort: röster ründas südamestimulaatorit (1) 71 aastat märtsiküüditamisest ⟩ Lapsepõlv Siberis: ainus, mis ma kartsin, olid hundid Simo Soolo: suhtluskord lapsega – mida teha eriolukorras? Andres Herkel: poliitikatöö iseärasused kriisis (1) Sergei Metlev: määri käsi, lillelaps! (3) Kultuur Koroonaviirus võttis muusikalegendi Noorte elu: narko, porno ja loomulilkult ka vägivald Sport Suvine spordipidu lükkub edasi Henry Lääne kolumn. ROKi presidendi näitel: kuidas endale kaks korda jalga tulistada (1) «Äkki nüüd, kui spordis on võimas mõõn, saaks selle plaani uuesti ellu äratada» Tartu Koolilaste koduõpe jätkub tõenäoliselt vähemalt maini Karantiin paneb inimesi aiatöid ja remonti tegema (2) Kodusistumist sisustab pilguheit laias valikus museaalide sekka (1) Lugusid Nipernaadi riugaste autorist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lugusid Nipernaadi riugaste autorist

2 min lugemist
Ilmamaa kirjastatud kogumikus on 384 leheküljel üle 50 artikli kirjanik August Gailitist ja tema ajast. FOTO: Raimu Hanson

Kas lätlane või eestlane? «Kirjanduslikud vastased on vahel katsunud teda puhtalt «lätlaseks» tembeldada. Võib arvata, et seda pole põhjustanud mitte ainult ta lätipärane nimi, vaid ka ta loomingu eripärasus meie kirjanduses.» Nii kirjutab August Gailitist (9. jaanuar 1891 – 5. november 1960) tema kolleeg Bernard Kangro raamatus, mille on koostanud Hando Runnel ja mille on Ilmamaa kirjastus äsja välja andnud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Lugusid Mr. Ge'st, August Gailitist» koosneb rohkem kui 50 artiklist, mis on ilmunud ajavahemikus 1910–1991 perioodilistes väljaannetes ja raamatutes. Tsiteeritud Bernard Kangro «Noor Gailit» on ilmunud 1961 Lundis mälestusteoses ning on nüüdse kogumiku esimene artikkel, raamatu viimane kirjapanek «Onu Auts. Mälestusi August Gailitist» on tulnud lugejate ette 1991 ajakirjas Tulimuld, autoriks Rutt Eliaser.

Mõni kirjapanek on avaldatud ka omaaegses Postimehes ja Tallinna Teatajas. Mõlemas töötas Gailit lühemat aega, nagu ka Riia ajalehes Dzimtenes Vestnesis, ning tema kaastöid ilmus mitmel pool mujalgi.

24.03.2020 26.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto