Sisukord
Eesti
Postimees
25.03.2020
Eesti Toidupoed ja apteegid jäävad avatuks, aga hoida tuleb kahemeetrist vahet (1) Spordi- ja mänguplatside sulgemine ei peata mänguhimulisi noori (11) Terviseameti strateegia on olnud tipu vältimine (18) «Miks ei võiks me lihtsamaidki asju ise teha? Eriti kriisiajal» (41) Riigikogu vana juhatus tõenäoliselt jätkab (3) Ettevõtja küsib kriisilõpuplaani (2) Lennusalk päästis allveelaevalt liitlasväelase 71 aastat märtsiküüditamisest ⟩ Meie tõrjumatutest mälestustest (28) Eraklik punarind naaseb rändelt üksinda Majandus Koroonakriis lõi ärikinnisvara turu vankuma (1) Riigi nõue surub toidutootja põlvili Reisifirmad paluvad reise mitte tühistada Välismaa Viiruseoht võib Kolumbias vange koju aidata Nobeli laureaat: pandeemia möödub arvatust varem Euroopa riigid karmistavad koroonaviirusega võitlemiseks piiranguid Peeter Raudsik Süüria ülesehitamisest: kui lõhud ära, siis maksad kinni (3) Arvamus Juhtkiri: viirusega ei mängita (1) Erkki Koort: röster ründas südamestimulaatorit (1) 71 aastat märtsiküüditamisest ⟩ Lapsepõlv Siberis: ainus, mis ma kartsin, olid hundid Simo Soolo: suhtluskord lapsega – mida teha eriolukorras? Andres Herkel: poliitikatöö iseärasused kriisis (1) Sergei Metlev: määri käsi, lillelaps! (3) Kultuur Koroonaviirus võttis muusikalegendi Noorte elu: narko, porno ja loomulilkult ka vägivald Sport Suvine spordipidu lükkub edasi Henry Lääne kolumn. ROKi presidendi näitel: kuidas endale kaks korda jalga tulistada (1) «Äkki nüüd, kui spordis on võimas mõõn, saaks selle plaani uuesti ellu äratada» Tartu Koolilaste koduõpe jätkub tõenäoliselt vähemalt maini Karantiin paneb inimesi aiatöid ja remonti tegema (2) Kodusistumist sisustab pilguheit laias valikus museaalide sekka (1) Lugusid Nipernaadi riugaste autorist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Toidupoed ja apteegid jäävad avatuks, aga hoida tuleb kahemeetrist vahet

1 min lugemist
Irja Lutsar ja Jüri Ratas valitsuse kriisikomisjoni pressikonverentsil. FOTO: Sander Ilvest

Eile teatas valitsus uue koroonaviiruse leviku tõttu kehtestatud riikliku eriolukorra uutest piirangutest. Piirangud puudutavad avalikes kohtades liikumist, samuti kaubanduskeskusi, meelelahutust ja söögikohti.

• Alates 25. märtsist tuleb avalikes kohtades, mängu- ja spordiväljakutel, randades, promenaadidel, tervise- ja matkaradadel ning ka siseruumides (välja arvatud kodus) hoida teiste inimestega vähemalt kahemeetrist vahet.

• Avalikus kohas tohib koos viibida kuni kaks inimest. Piirang ei kehti koos viibivatele ja liikuvatele peredele ning avalike ülesannete täitmisel.

• Alates 27. märtsist on kaubanduskeskused suletud. Avatuks jäävad toidupoed, apteegid, telekommunikatsiooniettevõtete müügikohad, pangakontorid, pakiautomaadid ning kauplused, kus müüakse või laenatakse abivahendeid ja meditsiiniseadmeid abivahendi kaardi või meditsiiniseadme kaardi alusel. Söögikohtades on lubatud vaid toidu kaasamüük.

• Sisse- ja väljapääsude juures tuleb tagada desinfitseerimisvahendite olemasolu.

• Ostukeskustest eraldi tegutsevad poed ja näiteks juuksuri- ja ilusalongid, kuhu saab tänavalt siseneda, võivad olla lahti, kuid ka seal kehtib reegel, et kui inimesed liiguvad üksi või kahekesi, tuleb inimeste vahel hoida kahemeetrist vahet.

• Alates 27. märtsist tuleb õhtul kella 22st sulgeda söögikohad, baarid ja teised lõbustusasutused, välja arvatud toidu kaasamüük ja toidu kojuvedu.

• Alates 27. märtsist on suletud meelelahutuskohad (näiteks keegel, piljard, vesipiibukohvikud, bowling, täiskasvanute klubid).

• Piirangud vaadatakse üle kahe nädala möödudes.

Meetmete mittetäitmisel on kavas sanktsioonid. Järelevalve eest vastutab politsei- ja piirivalveamet, ent peaminister Jüri Ratas toonitas iga inimese isikliku vastutuse tähtsust, lisades, et koos pingutades väljume kriisist kiiremini. «Praegu peame käituma «meie», mitte «minu» ühiskonnana,» sõnas Ratas.

Seotud lood
24.03.2020 26.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto