Sisukord
Majandus
Tänane leht
25.03.2020
Eesti Toidupoed ja apteegid jäävad avatuks, aga hoida tuleb kahemeetrist vahet (1) Spordi- ja mänguplatside sulgemine ei peata mänguhimulisi noori (11) Terviseameti strateegia on olnud tipu vältimine (18) «Miks ei võiks me lihtsamaidki asju ise teha? Eriti kriisiajal» (41) Riigikogu vana juhatus tõenäoliselt jätkab (3) Ettevõtja küsib kriisilõpuplaani (2) Lennusalk päästis allveelaevalt liitlasväelase 71 aastat märtsiküüditamisest ⟩ Meie tõrjumatutest mälestustest (28) Eraklik punarind naaseb rändelt üksinda Majandus Koroonakriis lõi ärikinnisvara turu vankuma (1) Riigi nõue surub toidutootja põlvili Reisifirmad paluvad reise mitte tühistada Välismaa Viiruseoht võib Kolumbias vange koju aidata Nobeli laureaat: pandeemia möödub arvatust varem Euroopa riigid karmistavad koroonaviirusega võitlemiseks piiranguid Peeter Raudsik Süüria ülesehitamisest: kui lõhud ära, siis maksad kinni (3) Arvamus Juhtkiri: viirusega ei mängita (1) Erkki Koort: röster ründas südamestimulaatorit (1) 71 aastat märtsiküüditamisest ⟩ Lapsepõlv Siberis: ainus, mis ma kartsin, olid hundid Simo Soolo: suhtluskord lapsega – mida teha eriolukorras? Andres Herkel: poliitikatöö iseärasused kriisis (1) Sergei Metlev: määri käsi, lillelaps! (3) Kultuur Koroonaviirus võttis muusikalegendi Noorte elu: narko, porno ja loomulilkult ka vägivald Sport Suvine spordipidu lükkub edasi Henry Lääne kolumn. ROKi presidendi näitel: kuidas endale kaks korda jalga tulistada (1) «Äkki nüüd, kui spordis on võimas mõõn, saaks selle plaani uuesti ellu äratada» Tartu Koolilaste koduõpe jätkub tõenäoliselt vähemalt maini Karantiin paneb inimesi aiatöid ja remonti tegema (2) Kodusistumist sisustab pilguheit laias valikus museaalide sekka (1) Lugusid Nipernaadi riugaste autorist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Koroonakriis lõi ärikinnisvara turu vankuma

4 min lugemist
  • Väiksematel kogukonna kaubanduskeskustel läheb praegu hästi.
  • Likviidsuse puudus toob kaasa tingvõlgnevuse.
  • Kodukontori avastanud ettevõtted võivad osaliselt koju jäädagi.
Rocca al Mare kaubanduskeskuse omanik on öelnud, et kui mõni pood tahab keskuses klientide puuduse tõttu uksed sulgeda, siis sanktsioone sellele ei järgne. FOTO: Tairo Lutter

Koroonaviiruse tõttu tühjaks jäänud kaubanduskeskused, restoranid, büroopinnad avaldavad survet ärikinnisvara turule. Üürnikud tahavad müügitulu kokkukuivamise tõttu rendi pealt kokku hoida, kuid omanikel on kohustused panga ees.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Balti riikide ärikinnisvarasse investeeriva Eften Capitali juht Viljar Arakas ütles, et kõige raskemas seisus on praegu hotellid, mis seisavad tühjalt või on klientide puuduse tõttu suletud. Samuti on keerulises olukorras kaubanduskeskused, kus külastajate arv on drastiliselt kukkunud. «Me ei tea, kui kaua piirangud kestavad, ja tuleb arvestada, et turistide ja külastajate arv ei taastu päevapealt, seega surutis sektoris kujuneb pikaks,» ütles ta.

Arakas lisas, et kaubanduskeskuste segmendis läheb praegu kõige paremini väikestel kogukonnakeskustel, sest toidupoodide ja apteekide külastatavus on hea. «Suured kaubanduskeskused otsivad lahendust nii üürnike kui ka pankadega. Me näeme majanduses likviidsuse puuduse märke, mis toob kaasa ringvõlgnevuse. Mida aeg edasi, seda suuremaks see pall paisub,» ütles ta.

24.03.2020 26.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto