Sisukord
Merendus
Postimees
04.04.2020
Arteri intervjuu ⟩ Minister Tanel Kiik: aprilli keskpaik tuleb kõige raskem (6) Eesti Lootuskiiri on, imeravi veel mitte Koroona alistas särasilmse rahva­tantsija Linnahalli korrastamine lükkub teadmata ajaks edasi (3) Koroonakriis sundis testitulemused liikuma reaalajas Siseministeerium maksab juhtidele kopsaka preemia (10) Haige mees sai ravile pärast inimese ründamist Majandus Mari portfell kukkus koroonakriisiga miinusesse (6) Koroonakriisi võimalik võitja Marati juht: saan hakkama ka masina ja leti taga! Välismaa New Yorgis sunnitakse tööle ka koroonahaiged meedikud (1) Stoltenbergi sõnul jätkab NATO Baltimaade kaitsmist nagu alati (3) Raport soovitab harjutada vägede Baltimaadesse toomist Lawrence: raudteel liigub sõjatehnika kiiremini (1) Hodges: Venemaa ei mõtle «sõjas» või «ei ole sõjas» (1) Arvamus Juhtkiri: kiire toiduabi väldib nakatumist Nädala nägu ⟩ Raskete kohtade hirm Piiride nihutajad Komandör kaotas närvi (6) Õige inimene õiges kohas (1) Sport Ville Arikese kolumn: koroonakriis näitab ära sportlaste sisu POSTIMEHE EKSKLUSIIV ⟩ Läti mitmevõistleja rühib Kirdi imelise tööeetika ja eestlaste professionaalsuse abil tagasi tippu Merendus Ehitusloata kaldakindlustus annab Kloogaranna suvilale lisaaega (16) Tallinn Linnahalli korrastamine lükkub teadmata ajaks edasi (3) AK Kaido Kama: õppetunnid, millest ei õpita (7) Mikael Raihhelgauz: põimsus peab edasi kasvama «Koroona» naabrid Kaupo Vipp: teame, aga ei usu EÜS 150: inime on mõõt! (1) Õpetlik isolatsiiniajastu lauamängu Nupukoroona Kunst sinu ümber. Peidetud lugude jutustaja Jaanus Samma (1) Poola suurkuju ja eeskuju NÄDALA PLAAT: Reisialbumid Tallinnast Los Angelesse, Göteborgist Ühendkuningriiki Plaat, mis vaatab mööda Juurikas. Minu eriolukorra päevik Arter Arter ⟩ Suur sõda meditsiini lipulaeva pardal: miks pidi kliinikumijuht ootamatult lahkuma? (6) Kõik lõpeb kord... aga millal? Kohutav reis: avalik rööv ja kriminaalist prints (4) Hiina pikksilm. Huawei P40 Pro: kas saame hakkama Google‘ita? (1) Linn ja auto. Sõiduproov Volkswageni väikse elektrikaga (1) Marati juht: saan hakkama ka masina ja leti taga! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Soome hakkab riiklikult toetama Tallinki laevade opereerimist

1 min lugemist
  • Soome tarnekindluse amet teatas, et toetab kaubavedudude tagamist eriolukorras
  • Toetus katab põhjendatud kulutuste ja tulude vahe, kuid ei luba teenida kasumit
Tallink teatas, et sulgeb ajutiselt oma neljast hotellist kolm. Eesti reisiettevõtteid ühendava turismifirmade liidu sõnul on reisisektor jõudnud allapoole nullpunkti. Laevaliiklust siiski jätkatakse, et tagada kaubavedude liikumine. FOTO: Mihkel Maripuu

Soome tarnekindluse amet katab Tallinki erakorraliste reiside tulude ja kulude vahe, et tagada transpordiühenduste toimimine. 

Soome tarnekindluse amet teatas kolmapäeval, et aitab kindlustada Soome ja Rootsi ning Soome ja Baltikumi ning neist riikidest edasi ka Kesk-Euroopa vaheliste kaubavedude jätkumise ning toetab seetõttu meretranspordi teenuse pakkujaid.

Soome toetab järgmise kolme kuu vältel Tallinki Turu-Stockholmi liini laevade Galaxy ja Baltic Princess opereerimist ning Tallinna-Helsingi liini laeva Megastar opereerimist.

Esialgu on toetuse osas kokku lepitud järgmiseks kolmeks kuuks ja toetuse jätkumist kaalutakse juhul, kui epideemia olukord seda edaspidigi nõuab. Kaupade liikumine tagatakse, kuni olukord normaliseerub. Soome tarnekindluse amet pakub toetust kokku seitsmele laevale.

Soome tarnekindluse ameti teate kohaselt katab toetus kulude ja tulude vahe, tagades laevafirmale nullkasumiga tegutsemise. Kui toetust makstakse rohkem, võib amet selle tagantjärele sisse nõuda, teatas amet.    

Sarnased toetused on ette nähtud ka teistele Soome kaubaühendusi teenindavatele laevafirmadele, kokku saavad toetust seitse laeva järgmistel liinidel:
 

  • Turu – Långnäs – Stockholm, Tallink Grupp: Baltic Princess & Galaxy, Viking Line: Amorella & Viking Grace;
  • Helsingi – Tallinn, Tallink: Megastar, Eckerö Line: Finlandia;
  • Vaasa – Umeå, Wasa Line: Wasa Express.
Seotud lood
03.04.2020 04.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto