Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
26.03.2020
Eesti Otsuste tegemine läks ametnikelt arstide kätte (2) Hooldustöötaja: «Hea öelda, et jääge koju. Kes siis eakate juures käib? Linnaosavanem?» (12) Koroonaviirus nõudis Eestis esimese elu Šoti mägiveised kolivad Tallinnas Pirita jõe saarele Aias puhkes õitsele kaunis eksootiline üllatus Majandus Eesti Panga halb ja väga halb stsenaarium (68) Bussifirmad soovivad kriisi üleelamiseks riigi tuge Soome riigiamet aitab Tallinki laevadel nullkasumis püsida (1) Välismaa Eestlased põgenesid Ameerikas pandeemia eest (1) Valgevene eelistab koroonale vutti ja traktoreid Kohalik vaade ⟩ Hispaania kihutas nukras viirusestatistikas Hiinast mööda «Me oleme venelased! Meiega on Jumal!» (50) Arvamus Juhtkiri: selgem siht distsiplineerib (1) Karel Reisenbuk: nakatunud raibe (8) Tõnis Lukas: isolatsiooni valu ja võlu Neeme Raud: New York – uuesti Ground Zero? (2) Heli Tiirmaa-Klaar: küberriigina ÜROs Kultuur Uus teletrend: lõbus koroonasaade Eesti filmide säravamad pärlid Kumu vajab videokooli Sport Taliala medalid pole tänu Värska neiule enam utoopia Eesti maratoonar keerulisest ajast Keenias: inimesed võivad agressiivseks muutuda ja kividega visata Tallinn Šoti mägiveised kolivad Tallinnas Pirita jõe saarele Maa Elu Kriisis juustufarm pani e-poe püsti paari päevaga (2) Elu karantiinis ⟩ Hobusekasvataja: praegu on hirm suurem, kui vähidiagnoosi saades Elu karantiinis ⟩ Õhtujuhte ootab ees pikk puhkus Elu karantiinis ⟩ Saare lukku pannud Kihnu kaitseb oma eakaid Elu karantiinis ⟩ Äri ja koduõpet ühendada pole kerge Elu karantiinis ⟩ Varnja külas tervituseks ei kätelda Elu karantiinis ⟩ Kaugsõiduautojuht jäi koju naisele abiks Elu karantiinis ⟩ Õpetaja tööpäevad venivad südaööni Elu karantiinis ⟩ Lelle raamatukogu ja postipunkt püsib avatuna Transpordifirmad pole eelmisestki kriisist kosunud Muuda aed vastupidavaks ja saagikaks Tartu Esimene doktorant kaitses väitekirja videosilla vahendusel Maarjamõisa kriisikomisjoni juht Joel Starkopf: see on ränk töö, me näeme, et haigus taandub visalt (1) Pooled vältimatule hambaravile pöördujad võiksid tulemata jätta Kliinikumi plaaniline ravitöö lükkub aprilli lõpuni edasi Majandus langeb, aga pangad ei ulata abikätt e-residentidest tulutoojatele (1) Haiguspuhangutest hilisminevikus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nädala mõte: anname tööd üksteisele

2 min lugemist
Kartulikoti(d) võib paluda endale näiteks ukse taha tuua. FOTO: Arvo Meeks

Nüüd on käes aeg, mil sõnapaar „eelista eestimaist” võiks meie kõigi eesmärgiks saada. Nii aitame üksteisel leiva laual hoida. Sõna otseses mõttes.

Imevähe on ameteid, mida koroonaviirusepuhang praegu ei puuduta. Enamiku eestimaalaste sissetulek kannatab suuremal või vähemal määral. Paljud meist istuvad sootuks teenistuseta ­kodus, teised teevad oma tööd, teadmata, kas tootele hiljem ostjat on.

Levimas on üleskutsed osta talunike toodangut. Maa Elu toetab seda mõtet ja aitab omalt poolt info jagamisega kaasa. Tänases lehes kirjutame, et järsk klientide ärakukkumine on sundinud talunikke mõtlema, kuidas edasi. Kel vähegi IT-oskust, on endale e-poe teinud. Nüüd, mil nagunii suure osa oma ajast ekraanide taga istume, tasuks internetiavaruses poodeldes need üles otsida.

Tegelikult pole vaja isegi e-poodi sisse astuda. Nagu ütleb kõrval olevas loos Peipsi ääres tegutsev Mesi tare perenaine, siis näiteks Sibulateel pakuvad ettevõtjad ivan tšai’d, käsitööveine, kodu­leiba, voblat ja moose, mida saab kasvõi e-kirja teel tellida ja tellimus pannakse postipakiga teele.

Otse talunikelt saab tooteid tellida ka Ehtsa Talutoidu veebilehe talutoit.ee abil. Mõelge, mida süüa soovite, otsige lähikonnast, kes seda toodab, ja kirjutage või helistage ning uurige, kuidas kauba koju saaks. Näiteks kartulikoti ukse taha.

Kevadel lööb tavaliselt keerlema lõputu laadakarusell, kus taimekasvatajad ja toidutootjad oma kaubale ostja leiavad. Mis saab tänavu, kas mais on karantiinipiirangud maas? Mitte keegi ei tea. Võib vaid oletada, milline teadmatus ja hirm tootjate südames on.

Ühel hetkel pääseme aga taas liikvele ja tarbima. Siiski võib arvata, et alalhoidlik eestlane püsib suvelgi rohkem kodus. Seega võiks panustada oma aia õdusaks muutmisele. Ostke otse meie aianditest palju suvelilli ja õppetunnina käesolevast ajast soetage kasvuhoone, viljapuid ja tehke mõni peenar lisaks. Väike vitamiinitagavara võiks igaks juhuks ­olla.

Loodetavasti on suveks riigipiirid taas reisimiseks avatud, aga terve mõistus hoiab ikka turvaliselt kodumaal. Kuid ega reisiselli hing paigal istudes rahu saa. Siis tasubki Eesti turismitaludele, mõisatele, teemaparkidele, spaadele ring peale teha. Endal on tore ning anname kaasmaalastele tööd ja teenistust.

Seotud lood
25.03.2020 27.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto