Sisukord
Maa Elu
Postimees
26.03.2020
Eesti Otsuste tegemine läks ametnikelt arstide kätte (2) Hooldustöötaja: «Hea öelda, et jääge koju. Kes siis eakate juures käib? Linnaosavanem?» (12) Koroonaviirus nõudis Eestis esimese elu Šoti mägiveised kolivad Tallinnas Pirita jõe saarele Aias puhkes õitsele kaunis eksootiline üllatus Majandus Eesti Panga halb ja väga halb stsenaarium (68) Bussifirmad soovivad kriisi üleelamiseks riigi tuge Soome riigiamet aitab Tallinki laevadel nullkasumis püsida (1) Välismaa Eestlased põgenesid Ameerikas pandeemia eest (1) Valgevene eelistab koroonale vutti ja traktoreid Kohalik vaade ⟩ Hispaania kihutas nukras viirusestatistikas Hiinast mööda «Me oleme venelased! Meiega on Jumal!» (50) Arvamus Juhtkiri: selgem siht distsiplineerib (1) Karel Reisenbuk: nakatunud raibe (8) Tõnis Lukas: isolatsiooni valu ja võlu Neeme Raud: New York – uuesti Ground Zero? (2) Heli Tiirmaa-Klaar: küberriigina ÜROs Kultuur Uus teletrend: lõbus koroonasaade Eesti filmide säravamad pärlid Kumu vajab videokooli Sport Taliala medalid pole tänu Värska neiule enam utoopia Eesti maratoonar keerulisest ajast Keenias: inimesed võivad agressiivseks muutuda ja kividega visata Tallinn Šoti mägiveised kolivad Tallinnas Pirita jõe saarele Maa Elu Kriisis juustufarm pani e-poe püsti paari päevaga (2) Elu karantiinis ⟩ Hobusekasvataja: praegu on hirm suurem, kui vähidiagnoosi saades Elu karantiinis ⟩ Õhtujuhte ootab ees pikk puhkus Elu karantiinis ⟩ Saare lukku pannud Kihnu kaitseb oma eakaid Elu karantiinis ⟩ Äri ja koduõpet ühendada pole kerge Elu karantiinis ⟩ Varnja külas tervituseks ei kätelda Elu karantiinis ⟩ Kaugsõiduautojuht jäi koju naisele abiks Elu karantiinis ⟩ Õpetaja tööpäevad venivad südaööni Elu karantiinis ⟩ Lelle raamatukogu ja postipunkt püsib avatuna Transpordifirmad pole eelmisestki kriisist kosunud Muuda aed vastupidavaks ja saagikaks Tartu Esimene doktorant kaitses väitekirja videosilla vahendusel Maarjamõisa kriisikomisjoni juht Joel Starkopf: see on ränk töö, me näeme, et haigus taandub visalt (1) Pooled vältimatule hambaravile pöördujad võiksid tulemata jätta Kliinikumi plaaniline ravitöö lükkub aprilli lõpuni edasi Majandus langeb, aga pangad ei ulata abikätt e-residentidest tulutoojatele (1) Haiguspuhangutest hilisminevikus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Elu karantiinis ⟩ Õpetaja tööpäevad venivad südaööni

1 min lugemist
Pille Ellandi on tänulik lapsevanematele, kes käivad koos lastega õues kevademärke uurimas ja saadavad laste kodutöödest pilte. FOTO: Erakogu

Kuigi viiruse leviku tõkestamiseks kodu­õppele minek on viinud Järvamaal Laupa põhikoolis klassiõpetajana töötava Pille ­Ellandi tööpäevad tavapärasest palju pikemaks, on ta õnnelik, sest tema kolmanda klassi 12 last vähemalt suhtlevad temaga.

Ka lapsevanemad on aktiivselt koolitöös kaasas. Nii polegi tähtsust sellel, et ise enam õues käia ei jõua, pannkoogid kõrbevad pannile ja teleritki pole mahti vaadata. Kaua ta sellises töötempos vastu peab, ta ei tea, kuid alla anda ei tule mõttessegi.

„Enne algasid minu tööpäevad kella 8 ja enamasti lõppesid 16.30 paiku koolimaja ukse sulgemisega. Nüüd lõppes seni kõige pikem tööpäev öösel pool üks, siis sain arvuti kinni panna ja südamerahuga tõdeda, et kõik on kontrollitud ja kõigile tagasiside antud,” kõneles Ellandi.

Järgmine päev algas kell 9, hakkasid ­helistama õpilased ja küsimusi esitama lapsevanemad. Ellandi kõigil õpilastel on kodus arvutikasutamise võimalus, aktiivne suhtlus käib Opiqu keskkonna ja e-kirjade kaudu. „Sügisel oli meil informaatika tund, kus tegime Gmailid, nüüd saamegi harjutada ja arendada selle kaudu suhtlemist,” täpsustas ta. „Emmedega on kogu aeg side Facebooki kaudu. Ei kujuta ettegi elu ilma FB-ta.”

Ellandi tunnistab, et suhtlemise aktiivsus tõusis hüppeliselt, kuid praegune kõigile uus olukord nõuabki seda. „Olen väga tänulik, et lapsevanemad küsivad FB kaudu või helistavad. Olen tänulik, et nad aitavad lapsi, leiavad aega koos lastega käia jalutamisringil kevademärke uurimas ja saadavad laste kodutöödest pilte. Kui teeme lapsevanematega sellist superhead koostööd, saamegi uue olukorraga hakkama,” uskus Ellandi.

Seotud lood
25.03.2020 27.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto