Sisukord
Maa Elu
Postimees
26.03.2020
Eesti Otsuste tegemine läks ametnikelt arstide kätte (2) Hooldustöötaja: «Hea öelda, et jääge koju. Kes siis eakate juures käib? Linnaosavanem?» (12) Koroonaviirus nõudis Eestis esimese elu Šoti mägiveised kolivad Tallinnas Pirita jõe saarele Aias puhkes õitsele kaunis eksootiline üllatus Majandus Eesti Panga halb ja väga halb stsenaarium (68) Bussifirmad soovivad kriisi üleelamiseks riigi tuge Soome riigiamet aitab Tallinki laevadel nullkasumis püsida (1) Välismaa Eestlased põgenesid Ameerikas pandeemia eest (1) Valgevene eelistab koroonale vutti ja traktoreid Kohalik vaade ⟩ Hispaania kihutas nukras viirusestatistikas Hiinast mööda «Me oleme venelased! Meiega on Jumal!» (50) Arvamus Juhtkiri: selgem siht distsiplineerib (1) Karel Reisenbuk: nakatunud raibe (8) Tõnis Lukas: isolatsiooni valu ja võlu Neeme Raud: New York – uuesti Ground Zero? (2) Heli Tiirmaa-Klaar: küberriigina ÜROs Kultuur Uus teletrend: lõbus koroonasaade Eesti filmide säravamad pärlid Kumu vajab videokooli Sport Taliala medalid pole tänu Värska neiule enam utoopia Eesti maratoonar keerulisest ajast Keenias: inimesed võivad agressiivseks muutuda ja kividega visata Tallinn Šoti mägiveised kolivad Tallinnas Pirita jõe saarele Maa Elu Kriisis juustufarm pani e-poe püsti paari päevaga (2) Elu karantiinis ⟩ Hobusekasvataja: praegu on hirm suurem, kui vähidiagnoosi saades Elu karantiinis ⟩ Õhtujuhte ootab ees pikk puhkus Elu karantiinis ⟩ Saare lukku pannud Kihnu kaitseb oma eakaid Elu karantiinis ⟩ Äri ja koduõpet ühendada pole kerge Elu karantiinis ⟩ Varnja külas tervituseks ei kätelda Elu karantiinis ⟩ Kaugsõiduautojuht jäi koju naisele abiks Elu karantiinis ⟩ Õpetaja tööpäevad venivad südaööni Elu karantiinis ⟩ Lelle raamatukogu ja postipunkt püsib avatuna Transpordifirmad pole eelmisestki kriisist kosunud Muuda aed vastupidavaks ja saagikaks Tartu Esimene doktorant kaitses väitekirja videosilla vahendusel Maarjamõisa kriisikomisjoni juht Joel Starkopf: see on ränk töö, me näeme, et haigus taandub visalt (1) Pooled vältimatule hambaravile pöördujad võiksid tulemata jätta Kliinikumi plaaniline ravitöö lükkub aprilli lõpuni edasi Majandus langeb, aga pangad ei ulata abikätt e-residentidest tulutoojatele (1) Haiguspuhangutest hilisminevikus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Elu karantiinis ⟩ Kaugsõiduautojuht jäi koju naisele abiks

1 min lugemist
Kaugsõiduautojuht Peeter Kerner võttis vastu tööandja pakutud puhkuse­nädalad, et olla naisele abiks lastega tegelemisel. FOTO: Erakogu

Kaugsõiduautojuht Peeter Kerner töötab Eesti firmas ja on Skandinaavia reiside peal. Viimati tuli töölt Norrast läbi Rootsi ja jõudis koju Järvamaale Väätsale 29. veebruaril. Ees terendas väike puhkus, mis peagi vähemalt kahe nädala võrra pikenes.

Kahe väikese lapse perepeana (peres kasvavad kolmeaastane tütar ja pooleteiseaastane poeg) ta isegi rõõmustab ootamatult sülle sadanud puhkuse üle. „Oleme naisega mõlemad ettevaatlikud ellusuhtujad ja nii oleme suuremate laenudeta elades suutnud ka säästa. Paar-kolm kuud saame kindlasti hästi hakkama,” ütles ta.

Sama mõistlikult suhtub ta koroonaviiruse piirangutesse. „Käime pigem kohalikus toidupoes, jalutame kaunis Väätsa ümbruses ja vaatame telerist järelevaatamistega saateid,” loetles ta rahuloluga hääles.

Tööle ei ihka ta juba sellegi pärast, et näeb rekameeste katsumusi. „Mulle meeldib ennast autojuhina inimesena tunda, kuid praegu on see raskendatud. Oleme ju kaubavedajatena vaat et sama vajalikud kui meedikud,” lausus ta. „Praegust kriisi leevendaks, kui Euroopa Liit võtaks vastu otsuse, milles teeks mööndusi juhtide töö- ja puhkeaja piirangutesse. Eestis võiks riik ühiselt otsustada lasteaia kohatasude peatamise, mitte nii, et ühes oma­valitsuse lasteaias tuleb maksta ­kohatasu, teises mitte. Kriisiajal ­tajuvad inimesed sellist ebavõrdsust valulisemalt.”

Seotud lood
25.03.2020 27.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto