Sisukord
Maa Elu
Postimees
26.03.2020
Eesti Otsuste tegemine läks ametnikelt arstide kätte (2) Hooldustöötaja: «Hea öelda, et jääge koju. Kes siis eakate juures käib? Linnaosavanem?» (12) Koroonaviirus nõudis Eestis esimese elu Šoti mägiveised kolivad Tallinnas Pirita jõe saarele Aias puhkes õitsele kaunis eksootiline üllatus Majandus Eesti Panga halb ja väga halb stsenaarium (68) Bussifirmad soovivad kriisi üleelamiseks riigi tuge Soome riigiamet aitab Tallinki laevadel nullkasumis püsida (1) Välismaa Eestlased põgenesid Ameerikas pandeemia eest (1) Valgevene eelistab koroonale vutti ja traktoreid Kohalik vaade ⟩ Hispaania kihutas nukras viirusestatistikas Hiinast mööda «Me oleme venelased! Meiega on Jumal!» (50) Arvamus Juhtkiri: selgem siht distsiplineerib (1) Karel Reisenbuk: nakatunud raibe (8) Tõnis Lukas: isolatsiooni valu ja võlu Neeme Raud: New York – uuesti Ground Zero? (2) Heli Tiirmaa-Klaar: küberriigina ÜROs Kultuur Uus teletrend: lõbus koroonasaade Eesti filmide säravamad pärlid Kumu vajab videokooli Sport Taliala medalid pole tänu Värska neiule enam utoopia Eesti maratoonar keerulisest ajast Keenias: inimesed võivad agressiivseks muutuda ja kividega visata Tallinn Šoti mägiveised kolivad Tallinnas Pirita jõe saarele Maa Elu Kriisis juustufarm pani e-poe püsti paari päevaga (2) Elu karantiinis ⟩ Hobusekasvataja: praegu on hirm suurem, kui vähidiagnoosi saades Elu karantiinis ⟩ Õhtujuhte ootab ees pikk puhkus Elu karantiinis ⟩ Saare lukku pannud Kihnu kaitseb oma eakaid Elu karantiinis ⟩ Äri ja koduõpet ühendada pole kerge Elu karantiinis ⟩ Varnja külas tervituseks ei kätelda Elu karantiinis ⟩ Kaugsõiduautojuht jäi koju naisele abiks Elu karantiinis ⟩ Õpetaja tööpäevad venivad südaööni Elu karantiinis ⟩ Lelle raamatukogu ja postipunkt püsib avatuna Transpordifirmad pole eelmisestki kriisist kosunud Muuda aed vastupidavaks ja saagikaks Tartu Esimene doktorant kaitses väitekirja videosilla vahendusel Maarjamõisa kriisikomisjoni juht Joel Starkopf: see on ränk töö, me näeme, et haigus taandub visalt (1) Pooled vältimatule hambaravile pöördujad võiksid tulemata jätta Kliinikumi plaaniline ravitöö lükkub aprilli lõpuni edasi Majandus langeb, aga pangad ei ulata abikätt e-residentidest tulutoojatele (1) Haiguspuhangutest hilisminevikus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Elu karantiinis ⟩ Lelle raamatukogu ja postipunkt püsib avatuna

1 min lugemist
Raamatukogul on kogukonnas tähtis roll.  FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Praeguses koroonaviiruse ohuga tekkinud keerulises olukorras on Lelle raamatukogu avatud, sest raamatukoguhoidja Mariina Madisson ei näe põhjust, miks ta peaks ­uksed kinni panema. „Oleme siin maakohas ettevaatlikud, hoiame iseennast ja teisi. Muidugi laenutan raamatuid, ­teisiti ei tule mõttessegi,” lausus ta.

Pärast eriolukorra väljakuulutamist riigis suleti Kehtna valla raamatukogudes lugemissaal ja internetipunkt. Lelle raamatukogu asub rahvamaja ja lasteaiaga ühes majas ning on Madissoni sõnutsi kogukonnas tähtis koht. „Kui rahvamaja ja lasteaed on nüüd suletud, siis raamatuid saab ikka laenutada ja inimesed teavad seda ning käivad. Tavapäraselt juttu ajama või lehti lugema ei jää, võtavad oma raamatud ja lähevad koju lugema,” lausus ta.

Raamatukogus asub ka postipunkt. Sellegi üle on inimesed rõõmsad, et avatuna püsib. „Oleme kogukonnas koos avatud kauplusega kui kindluse andjad inimestele, et kõik on hästi. Saame ka sellest viirusepuhangust jagu,” lausus 1984. aastast raamatukogus töötav Madisson.

Nii pole eriolukord Madissoni ellu suuri muutusi toonud. „Vaid poja pere tuli Tallinnast maapakku. Maal on ­rahulikum ja turvalisem. Maapoest ei saa ka kaup otsa, sest meil ostuhullust pole,” lisas ta.

Seotud lood
25.03.2020 27.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto