Sisukord
Maa Elu
Postimees
26.03.2020
Eesti Otsuste tegemine läks ametnikelt arstide kätte (2) Hooldustöötaja: «Hea öelda, et jääge koju. Kes siis eakate juures käib? Linnaosavanem?» (12) Koroonaviirus nõudis Eestis esimese elu Šoti mägiveised kolivad Tallinnas Pirita jõe saarele Aias puhkes õitsele kaunis eksootiline üllatus Majandus Eesti Panga halb ja väga halb stsenaarium (68) Bussifirmad soovivad kriisi üleelamiseks riigi tuge Soome riigiamet aitab Tallinki laevadel nullkasumis püsida (1) Välismaa Eestlased põgenesid Ameerikas pandeemia eest (1) Valgevene eelistab koroonale vutti ja traktoreid Kohalik vaade ⟩ Hispaania kihutas nukras viirusestatistikas Hiinast mööda «Me oleme venelased! Meiega on Jumal!» (50) Arvamus Juhtkiri: selgem siht distsiplineerib (1) Karel Reisenbuk: nakatunud raibe (8) Tõnis Lukas: isolatsiooni valu ja võlu Neeme Raud: New York – uuesti Ground Zero? (2) Heli Tiirmaa-Klaar: küberriigina ÜROs Kultuur Uus teletrend: lõbus koroonasaade Eesti filmide säravamad pärlid Kumu vajab videokooli Sport Taliala medalid pole tänu Värska neiule enam utoopia Eesti maratoonar keerulisest ajast Keenias: inimesed võivad agressiivseks muutuda ja kividega visata Tallinn Šoti mägiveised kolivad Tallinnas Pirita jõe saarele Maa Elu Kriisis juustufarm pani e-poe püsti paari päevaga (2) Elu karantiinis ⟩ Hobusekasvataja: praegu on hirm suurem, kui vähidiagnoosi saades Elu karantiinis ⟩ Õhtujuhte ootab ees pikk puhkus Elu karantiinis ⟩ Saare lukku pannud Kihnu kaitseb oma eakaid Elu karantiinis ⟩ Äri ja koduõpet ühendada pole kerge Elu karantiinis ⟩ Varnja külas tervituseks ei kätelda Elu karantiinis ⟩ Kaugsõiduautojuht jäi koju naisele abiks Elu karantiinis ⟩ Õpetaja tööpäevad venivad südaööni Elu karantiinis ⟩ Lelle raamatukogu ja postipunkt püsib avatuna Transpordifirmad pole eelmisestki kriisist kosunud Muuda aed vastupidavaks ja saagikaks Tartu Esimene doktorant kaitses väitekirja videosilla vahendusel Maarjamõisa kriisikomisjoni juht Joel Starkopf: see on ränk töö, me näeme, et haigus taandub visalt (1) Pooled vältimatule hambaravile pöördujad võiksid tulemata jätta Kliinikumi plaaniline ravitöö lükkub aprilli lõpuni edasi Majandus langeb, aga pangad ei ulata abikätt e-residentidest tulutoojatele (1) Haiguspuhangutest hilisminevikus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Elu karantiinis ⟩ Hobusekasvataja: praegu on hirm suurem, kui vähidiagnoosi saades

1 min lugemist
Karantiiniajaks on ratsatrennid pausil, aga hobuseid ei saa kaheks nädalaks või kauemakski boksi seisma jätta, nad peavad ikka õue end liigutama pääsema. FOTO: Erakogu

Füüsilisest isikust ettevõtjana tegutsev Järvamaa hobusekasvataja Maie Kukk peab hakkama saama hobuste müügist ja laste treeningutest tuleva sissetulekuga. Praeguses eriolukorras on elu seiskunud, ei toimu laste treeninguid ega taha keegi hobuseid osta. „Praegu on hirm tuleviku ees suurem, kui aastaid tagasi vähidiagnoosi saades. Siis olin vaid ise haige, vaata milline ebakindlus on nüüd terves maailmas,” sõnas ta.

Nii loodab Kukk, et viiruse tekitatud olukord lõpeb varsti. „Kui see jama veel kaua kestab ja mulle mingit sissetulekut ei tule… Ei taha kohe mõeldagi, mis siis loomadest saab. Mul on veel kahe kuu heinad,” lausus ta. Naisel on üle 30 hobuse.

Nii püüabki Kukk käia ise avalikes kohtades nii vähe kui võimalik. „Seni kuni minu tervis korras, on kõik hästi. Saavad hobused söödetud ja õue jalutamagi lastud,” lisas ta.

Talli juures on keelatud kogunemised ja rühmatreeninguid ei toimu. Kui mõned lapsed tulevadki, hoitakse omavahel distantsi. „Saame siin üksteist aidata hobuste jooksutamisel, sest nad vajavad ju iga päev liigutamist. Neid ei saa lihtsalt jätta boksi kaheks nädalaks või veel kauemaks seisma,” selgitas üle 45 aasta hobustega tegelenud naine.

Tallis käivat rahvast ühendab mure ­loomade pärast. „Algamas on poegimiste aeg, mil tulevad peale öövalved. Lapsed on tavaliselt öövalvete juures mulle suureks abiks olnud. Nüüd on kõik minu õlgadel. Nii on meil kõigil hirm selle ees, kui minuga peaks midagi juhtuma,” kõneles ta.

Seotud lood
25.03.2020 27.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto