Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
26.03.2020
Eesti Otsuste tegemine läks ametnikelt arstide kätte (2) Hooldustöötaja: «Hea öelda, et jääge koju. Kes siis eakate juures käib? Linnaosavanem?» (12) Koroonaviirus nõudis Eestis esimese elu Šoti mägiveised kolivad Tallinnas Pirita jõe saarele Aias puhkes õitsele kaunis eksootiline üllatus Majandus Eesti Panga halb ja väga halb stsenaarium (68) Bussifirmad soovivad kriisi üleelamiseks riigi tuge Soome riigiamet aitab Tallinki laevadel nullkasumis püsida (1) Välismaa Eestlased põgenesid Ameerikas pandeemia eest (1) Valgevene eelistab koroonale vutti ja traktoreid Kohalik vaade ⟩ Hispaania kihutas nukras viirusestatistikas Hiinast mööda «Me oleme venelased! Meiega on Jumal!» (50) Arvamus Juhtkiri: selgem siht distsiplineerib (1) Karel Reisenbuk: nakatunud raibe (8) Tõnis Lukas: isolatsiooni valu ja võlu Neeme Raud: New York – uuesti Ground Zero? (2) Heli Tiirmaa-Klaar: küberriigina ÜROs Kultuur Uus teletrend: lõbus koroonasaade Eesti filmide säravamad pärlid Kumu vajab videokooli Sport Taliala medalid pole tänu Värska neiule enam utoopia Eesti maratoonar keerulisest ajast Keenias: inimesed võivad agressiivseks muutuda ja kividega visata Tallinn Šoti mägiveised kolivad Tallinnas Pirita jõe saarele Maa Elu Kriisis juustufarm pani e-poe püsti paari päevaga (2) Elu karantiinis ⟩ Hobusekasvataja: praegu on hirm suurem, kui vähidiagnoosi saades Elu karantiinis ⟩ Õhtujuhte ootab ees pikk puhkus Elu karantiinis ⟩ Saare lukku pannud Kihnu kaitseb oma eakaid Elu karantiinis ⟩ Äri ja koduõpet ühendada pole kerge Elu karantiinis ⟩ Varnja külas tervituseks ei kätelda Elu karantiinis ⟩ Kaugsõiduautojuht jäi koju naisele abiks Elu karantiinis ⟩ Õpetaja tööpäevad venivad südaööni Elu karantiinis ⟩ Lelle raamatukogu ja postipunkt püsib avatuna Transpordifirmad pole eelmisestki kriisist kosunud Muuda aed vastupidavaks ja saagikaks Tartu Esimene doktorant kaitses väitekirja videosilla vahendusel Maarjamõisa kriisikomisjoni juht Joel Starkopf: see on ränk töö, me näeme, et haigus taandub visalt (1) Pooled vältimatule hambaravile pöördujad võiksid tulemata jätta Kliinikumi plaaniline ravitöö lükkub aprilli lõpuni edasi Majandus langeb, aga pangad ei ulata abikätt e-residentidest tulutoojatele (1) Haiguspuhangutest hilisminevikus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Elu karantiinis ⟩ Õhtujuhte ootab ees pikk puhkus

1 min lugemist
Viimased kümme aastat Sillamäel elanud Samuel Golomb sõnas, et riskirühma kuuluvana on ta püüdnud kodust vähe väljas käia, aga linnas käies pole seni küll näha, et inimesi vähemaks on jäänud. FOTO: Arvet Mägi/Virumaa Teataja

„Kohe kui eriolukord välja kuulutati, sain aru, et saan ­väga pika puhkuse,” ütles pulmaisa, õhtujuht ja üritustekorraldaja Samuel Golomb. Samamoodi kõik meelelahutajad. „Kedagi praegu ei otsita.”

Piirangud puudutasid Golombi isiklikult. Ära tuli jätta suur perepidu, kuhu oli kutsutud külalisi lähemalt ja kaugemalt ning pidu pikalt ette valmistatud. „See oli meile valus hetk.”

Kuigi Golomb Management OÜ kalender polekski lähinädalail üritusi pilgeni täis olnud, sest lihtsalt ongi rahulikum aeg, on praegu küsimuse all juunikuus toimuvad liikumispuuetega inimeste suvepäevad ja rahvusvaheline konverents Narva-Jõesuus. Veel korraldab Golomb Integratsiooni SA toel keelekohvikuid ja -klubisid Narvas, Sillamäel ja Jõhvis. „Me ei saa teha õppekäike, käia kinos või teatris, ei saa ka lihtsalt koos käia,” nentis ta.

Kui pulmi ja sünnipäevi saab edasi lükata, siis lahkunutega tuleb väärikalt hüvasti jätta. „Peied toimuvad praegu väga kitsas ringis,” sõnas ta. Näiteks Jõhvi tavandimaja ei korraldagi praegu peielaudu.

Kuigi üritused jäävad ära, tuleb liisinguid edasi maksta. „Kiidan Swedbanki, kellega sõlmisime juba ühe liisingu pikendamise,” tõstis mees esile.

Viimased kümme aastat Sillamäel elanud Golomb sõnas, et on püüdnud kodust vähe väljas käia. „Linnas liikudes pole küll näha, et inimesi vähemaks on jäänud,” ütles ta. Tema ettevaatlikkuse põhjus on kuulumine riskigruppi. Ka ajakirjanikuna töötav Golomb saab Raadio4-le või Narva linnalehele kodust tööd teha.

Praegu on käimas augustis Rakveres toimuva pulma korraldamine, mille osas Golombil käib tihe meilivahetus noorpaariga. „Meelt ei heida, loodame, et see üritus ikka toimub.”

Seotud lood
25.03.2020 27.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto