Sisukord
Maa Elu
Postimees
26.03.2020
Eesti Otsuste tegemine läks ametnikelt arstide kätte (2) Hooldustöötaja: «Hea öelda, et jääge koju. Kes siis eakate juures käib? Linnaosavanem?» (12) Koroonaviirus nõudis Eestis esimese elu Šoti mägiveised kolivad Tallinnas Pirita jõe saarele Aias puhkes õitsele kaunis eksootiline üllatus Majandus Eesti Panga halb ja väga halb stsenaarium (68) Bussifirmad soovivad kriisi üleelamiseks riigi tuge Soome riigiamet aitab Tallinki laevadel nullkasumis püsida (1) Välismaa Eestlased põgenesid Ameerikas pandeemia eest (1) Valgevene eelistab koroonale vutti ja traktoreid Kohalik vaade ⟩ Hispaania kihutas nukras viirusestatistikas Hiinast mööda «Me oleme venelased! Meiega on Jumal!» (50) Arvamus Juhtkiri: selgem siht distsiplineerib (1) Karel Reisenbuk: nakatunud raibe (8) Tõnis Lukas: isolatsiooni valu ja võlu Neeme Raud: New York – uuesti Ground Zero? (2) Heli Tiirmaa-Klaar: küberriigina ÜROs Kultuur Uus teletrend: lõbus koroonasaade Eesti filmide säravamad pärlid Kumu vajab videokooli Sport Taliala medalid pole tänu Värska neiule enam utoopia Eesti maratoonar keerulisest ajast Keenias: inimesed võivad agressiivseks muutuda ja kividega visata Tallinn Šoti mägiveised kolivad Tallinnas Pirita jõe saarele Maa Elu Kriisis juustufarm pani e-poe püsti paari päevaga (2) Elu karantiinis ⟩ Hobusekasvataja: praegu on hirm suurem, kui vähidiagnoosi saades Elu karantiinis ⟩ Õhtujuhte ootab ees pikk puhkus Elu karantiinis ⟩ Saare lukku pannud Kihnu kaitseb oma eakaid Elu karantiinis ⟩ Äri ja koduõpet ühendada pole kerge Elu karantiinis ⟩ Varnja külas tervituseks ei kätelda Elu karantiinis ⟩ Kaugsõiduautojuht jäi koju naisele abiks Elu karantiinis ⟩ Õpetaja tööpäevad venivad südaööni Elu karantiinis ⟩ Lelle raamatukogu ja postipunkt püsib avatuna Transpordifirmad pole eelmisestki kriisist kosunud Muuda aed vastupidavaks ja saagikaks Tartu Esimene doktorant kaitses väitekirja videosilla vahendusel Maarjamõisa kriisikomisjoni juht Joel Starkopf: see on ränk töö, me näeme, et haigus taandub visalt (1) Pooled vältimatule hambaravile pöördujad võiksid tulemata jätta Kliinikumi plaaniline ravitöö lükkub aprilli lõpuni edasi Majandus langeb, aga pangad ei ulata abikätt e-residentidest tulutoojatele (1) Haiguspuhangutest hilisminevikus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Elu karantiinis ⟩ Äri ja koduõpet ühendada pole kerge

1 min lugemist
Ettevõtjana ootab Maria Kaljuste riigi mõistvat suhtumist maksude, ajatatud maksude ja intresside rakendamise osas. Näiteks ei tohiks kindlasti lülitada välja elektrit. FOTO: Marko Saarm/Sakala

Koroonaviiruse ühes epitsentris Saaremaal tegutseva osaühingu Metakor perenaine Maria Kaljuste on seotud mitme ettevõtmisega. Äädika- ja veinitehased toimivad hästi: kaup liigub endiselt ja arved laekuvad. „Tööd saab korraldada sujuvalt ja probleeme justkui polegi,” sõnas ta.

Tulundusühistu Ehtne Saaremaa kaupluses on aga täielik vaikus. „Tulu kui sellist oodata ei ole. Peame läbirääkimisi, kuidas katta palgad ja maksud, kui vana rasv peaks otsa saama.” Lisaks on Kaljuste osanik killustikku toovas ASis Maravo. „Ehitussektoris, kus peaks kevadhooaeg algama, on igasugu kohtumisi, liikumisi ja plaane teha raske, kui mitte võimatu,” kõneles ta.

Kaljuste tunnistas, et oma rolli mängib kooliealiste laste kodus olemine ja õppimine, mis segab töötegemist „nii et vähe ei ole”. „On ikka paras rööprähklemine teha korraga eluks vajalikku tööd, olla täiskoormusega koduperenaine ja ema, ­lisaks kooliõpetaja ja arvutiregulaator,” loetles ta.

Ettevõtjana ootab ta riigi mõistvat suhtumist maksude, ajatatud maksude ja intresside rakendamise osas. Näiteks ei tohiks kindlasti lülitada välja elektrit jms. „Aga muidu oleme ikka rõõmsad. Kõik halb on millekski hea ja püüame meile koosolemiseks antud ühist aega maksimaalselt kasutada ja nautida,” ütles ta lõpetuseks.

Seotud lood
25.03.2020 27.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto