Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
26.03.2020
Eesti Otsuste tegemine läks ametnikelt arstide kätte (2) Hooldustöötaja: «Hea öelda, et jääge koju. Kes siis eakate juures käib? Linnaosavanem?» (12) Koroonaviirus nõudis Eestis esimese elu Šoti mägiveised kolivad Tallinnas Pirita jõe saarele Aias puhkes õitsele kaunis eksootiline üllatus Majandus Eesti Panga halb ja väga halb stsenaarium (68) Bussifirmad soovivad kriisi üleelamiseks riigi tuge Soome riigiamet aitab Tallinki laevadel nullkasumis püsida (1) Välismaa Eestlased põgenesid Ameerikas pandeemia eest (1) Valgevene eelistab koroonale vutti ja traktoreid Kohalik vaade ⟩ Hispaania kihutas nukras viirusestatistikas Hiinast mööda «Me oleme venelased! Meiega on Jumal!» (50) Arvamus Juhtkiri: selgem siht distsiplineerib (1) Karel Reisenbuk: nakatunud raibe (8) Tõnis Lukas: isolatsiooni valu ja võlu Neeme Raud: New York – uuesti Ground Zero? (2) Heli Tiirmaa-Klaar: küberriigina ÜROs Kultuur Uus teletrend: lõbus koroonasaade Eesti filmide säravamad pärlid Kumu vajab videokooli Sport Taliala medalid pole tänu Värska neiule enam utoopia Eesti maratoonar keerulisest ajast Keenias: inimesed võivad agressiivseks muutuda ja kividega visata Tallinn Šoti mägiveised kolivad Tallinnas Pirita jõe saarele Maa Elu Kriisis juustufarm pani e-poe püsti paari päevaga (2) Elu karantiinis ⟩ Hobusekasvataja: praegu on hirm suurem, kui vähidiagnoosi saades Elu karantiinis ⟩ Õhtujuhte ootab ees pikk puhkus Elu karantiinis ⟩ Saare lukku pannud Kihnu kaitseb oma eakaid Elu karantiinis ⟩ Äri ja koduõpet ühendada pole kerge Elu karantiinis ⟩ Varnja külas tervituseks ei kätelda Elu karantiinis ⟩ Kaugsõiduautojuht jäi koju naisele abiks Elu karantiinis ⟩ Õpetaja tööpäevad venivad südaööni Elu karantiinis ⟩ Lelle raamatukogu ja postipunkt püsib avatuna Transpordifirmad pole eelmisestki kriisist kosunud Muuda aed vastupidavaks ja saagikaks Tartu Esimene doktorant kaitses väitekirja videosilla vahendusel Maarjamõisa kriisikomisjoni juht Joel Starkopf: see on ränk töö, me näeme, et haigus taandub visalt (1) Pooled vältimatule hambaravile pöördujad võiksid tulemata jätta Kliinikumi plaaniline ravitöö lükkub aprilli lõpuni edasi Majandus langeb, aga pangad ei ulata abikätt e-residentidest tulutoojatele (1) Haiguspuhangutest hilisminevikus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Esimene doktorant kaitses väitekirja videosilla vahendusel

3 min lugemist
Itaallane Adriano Augusto kaitses oma doktoritöö «Täpne ja tõhus protsessimudelite automaatne koostamine sündmuslogidest» Tartu ülikoolis videosilla vahendusel. FOTO: Erakogu

Itaallane Adriano Augusto tegi esmaspäeval doktoritööd kaitstes ajalugu, sest mitte keegi pole enne teda kaitsnud Tartu ülikoolis doktoriväitekirja video­silla vahendusel.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Praeguse koroonaviiruse tõttu on ka ülikoolid kaugõppel ning seetõttu on Augusto eriti tänulik, et Tartu ülikooli arvutiteaduste instituut oli nõus traditsiooni murdma ning lubas väitekirja «Täpne ja tõhus protsessimudelite automaatne koostamine sündmuslogidest» kaitsta virtuaalselt.

Tartu ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi teadur Marko Mägi täpsustas aga täna hommikul, et ka varem on siiski üks doktoritöö osaliselt videosilla kaudu kaitstud. «Aastate eest kaitsti ökoloogia ja maateaduste instituudi geograafia osakonnas doktoritöö Skype'i vahendusel, sest oponent ei jõudnud segaste asjaolude tõttu Eestisse,» selgitas ta. Mägi lisas, et selliselt, kus kõik kaitsmisel osalejad on kodust veebikeskkonnas ja osalevad kaitsmisel, oli see kindlasti esmakordne.

25.03.2020 27.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto