Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
26.03.2020
Eesti Otsuste tegemine läks ametnikelt arstide kätte (2) Hooldustöötaja: «Hea öelda, et jääge koju. Kes siis eakate juures käib? Linnaosavanem?» (12) Koroonaviirus nõudis Eestis esimese elu Šoti mägiveised kolivad Tallinnas Pirita jõe saarele Aias puhkes õitsele kaunis eksootiline üllatus Majandus Eesti Panga halb ja väga halb stsenaarium (68) Bussifirmad soovivad kriisi üleelamiseks riigi tuge Soome riigiamet aitab Tallinki laevadel nullkasumis püsida (1) Välismaa Eestlased põgenesid Ameerikas pandeemia eest (1) Valgevene eelistab koroonale vutti ja traktoreid Kohalik vaade ⟩ Hispaania kihutas nukras viirusestatistikas Hiinast mööda «Me oleme venelased! Meiega on Jumal!» (50) Arvamus Juhtkiri: selgem siht distsiplineerib (1) Karel Reisenbuk: nakatunud raibe (8) Tõnis Lukas: isolatsiooni valu ja võlu Neeme Raud: New York – uuesti Ground Zero? (2) Heli Tiirmaa-Klaar: küberriigina ÜROs Kultuur Uus teletrend: lõbus koroonasaade Eesti filmide säravamad pärlid Kumu vajab videokooli Sport Taliala medalid pole tänu Värska neiule enam utoopia Eesti maratoonar keerulisest ajast Keenias: inimesed võivad agressiivseks muutuda ja kividega visata Tallinn Šoti mägiveised kolivad Tallinnas Pirita jõe saarele Maa Elu Kriisis juustufarm pani e-poe püsti paari päevaga (2) Elu karantiinis ⟩ Hobusekasvataja: praegu on hirm suurem, kui vähidiagnoosi saades Elu karantiinis ⟩ Õhtujuhte ootab ees pikk puhkus Elu karantiinis ⟩ Saare lukku pannud Kihnu kaitseb oma eakaid Elu karantiinis ⟩ Äri ja koduõpet ühendada pole kerge Elu karantiinis ⟩ Varnja külas tervituseks ei kätelda Elu karantiinis ⟩ Kaugsõiduautojuht jäi koju naisele abiks Elu karantiinis ⟩ Õpetaja tööpäevad venivad südaööni Elu karantiinis ⟩ Lelle raamatukogu ja postipunkt püsib avatuna Transpordifirmad pole eelmisestki kriisist kosunud Muuda aed vastupidavaks ja saagikaks Tartu Esimene doktorant kaitses väitekirja videosilla vahendusel Maarjamõisa kriisikomisjoni juht Joel Starkopf: see on ränk töö, me näeme, et haigus taandub visalt (1) Pooled vältimatule hambaravile pöördujad võiksid tulemata jätta Kliinikumi plaaniline ravitöö lükkub aprilli lõpuni edasi Majandus langeb, aga pangad ei ulata abikätt e-residentidest tulutoojatele (1) Haiguspuhangutest hilisminevikus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Majandus langeb, aga pangad ei ulata abikätt e-residentidest tulutoojatele

6 min lugemist
Majanduslanguse lävel tuleks töötada selle nimel, et riigikassasse laekuks maksutulu. Ent ühel võimalikul allikal, mis peaks Eestile andma teiste riikide ees edumaa, ehk e-residentidel on äärmiselt keeruline Eestis pangakontot avada. FOTO: Artur Kuus

Eesti on e-riik: praegu teevad paljud kodus arvutite taga tööd, siin saab ettevõtte asutada 20 minutiga, makse maksame onlineis, Skype – kas te ikka teate, et Skype on eestlaste leiutatud? Ja e-residentide programm, meie e-riigi visiitkaart – see on selline asi, tänu millele teiste riikide kodanikud saavad kasutada meie avaliku ja erasektori e-teenuseid, meie saame maksud. Päris kaval, eks?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mullu tõid e-residendid Eestile üle 10 miljoni euro maksutulu. Kõik pangad aga e-residente ei teeninda ning rahapesuskandaalid on meie e-riigi mainele varju heitnud, muutnud välismaalastel keerulisemaks Eestis pangakontode avamise ja teinud e-residente programmi suhtes umbusklikumaks. Majanduslanguse lävel tuleks aga seista selle eest, et teha ettevõtete Eestisse registreerimine just lihtsamaks.

Eesti riik lõi e-residentsuseks küll platvormi, mis võimaldab e-residentidel sarnaselt eestlastele näiteks digiallkirja anda, ent erasektori asi oli tulla kaasa ja pakkuda kõikvõimalikke muid vajalikke teenuseid, näiteks aidata raamatupidamise, kulude majandamise, arvete esitamisega jne.

25.03.2020 27.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto