Sisukord
Kultuur
Postimees
26.03.2020
Eesti Otsuste tegemine läks ametnikelt arstide kätte (2) Hooldustöötaja: «Hea öelda, et jääge koju. Kes siis eakate juures käib? Linnaosavanem?» (12) Koroonaviirus nõudis Eestis esimese elu Šoti mägiveised kolivad Tallinnas Pirita jõe saarele Aias puhkes õitsele kaunis eksootiline üllatus Majandus Eesti Panga halb ja väga halb stsenaarium (68) Bussifirmad soovivad kriisi üleelamiseks riigi tuge Soome riigiamet aitab Tallinki laevadel nullkasumis püsida (1) Välismaa Eestlased põgenesid Ameerikas pandeemia eest (1) Valgevene eelistab koroonale vutti ja traktoreid Kohalik vaade ⟩ Hispaania kihutas nukras viirusestatistikas Hiinast mööda «Me oleme venelased! Meiega on Jumal!» (50) Arvamus Juhtkiri: selgem siht distsiplineerib (1) Karel Reisenbuk: nakatunud raibe (8) Tõnis Lukas: isolatsiooni valu ja võlu Neeme Raud: New York – uuesti Ground Zero? (2) Heli Tiirmaa-Klaar: küberriigina ÜROs Kultuur Uus teletrend: lõbus koroonasaade Eesti filmide säravamad pärlid Kumu vajab videokooli Sport Taliala medalid pole tänu Värska neiule enam utoopia Eesti maratoonar keerulisest ajast Keenias: inimesed võivad agressiivseks muutuda ja kividega visata Tallinn Šoti mägiveised kolivad Tallinnas Pirita jõe saarele Maa Elu Kriisis juustufarm pani e-poe püsti paari päevaga (2) Elu karantiinis ⟩ Hobusekasvataja: praegu on hirm suurem, kui vähidiagnoosi saades Elu karantiinis ⟩ Õhtujuhte ootab ees pikk puhkus Elu karantiinis ⟩ Saare lukku pannud Kihnu kaitseb oma eakaid Elu karantiinis ⟩ Äri ja koduõpet ühendada pole kerge Elu karantiinis ⟩ Varnja külas tervituseks ei kätelda Elu karantiinis ⟩ Kaugsõiduautojuht jäi koju naisele abiks Elu karantiinis ⟩ Õpetaja tööpäevad venivad südaööni Elu karantiinis ⟩ Lelle raamatukogu ja postipunkt püsib avatuna Transpordifirmad pole eelmisestki kriisist kosunud Muuda aed vastupidavaks ja saagikaks Tartu Esimene doktorant kaitses väitekirja videosilla vahendusel Maarjamõisa kriisikomisjoni juht Joel Starkopf: see on ränk töö, me näeme, et haigus taandub visalt (1) Pooled vältimatule hambaravile pöördujad võiksid tulemata jätta Kliinikumi plaaniline ravitöö lükkub aprilli lõpuni edasi Majandus langeb, aga pangad ei ulata abikätt e-residentidest tulutoojatele (1) Haiguspuhangutest hilisminevikus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kumu vajab videokooli

2 min lugemist
Anu Allas tegemas virtuaaltuuri KUMU näitusel «Eneseloomine. Emantsipeeruv naine Eesti ja Soome kunstis». FOTO: Kaader videost

Eesti Kunstimuuseumi algatus korraldada näituse «Eneseloomine. Emantsipeeruv naine Eesti ja Soome kunstis» ühisvaatamine veebis on vägagi kiiduväärt algatus. Kunstiteadlase, näituse kuraatori Anu Allase ekskursioon oli haarav ja sisukas, ta valgustas nii näituse tegemisega seotud otsuste tagamaid kui ka loomulikult naise positsiooni kunstiväljal. Ta suutis oskuslikult hoida tähelepanu üleval kogu pooletunnise jalutuskäigu vältel. Ja nagu vaatajate arv kinnitab, oli publiku huvi virtuaaltuuri vastu väga suur: pea 30 000 vaatamist, ütleb Facebooki loendur!

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aga siin ka minu kiidukõne kahjuks lõppeb. Video maksimumkvaliteet on 720p, mis tänapäeval on pigem keskpärane. Austusest kunstiteoste vastu võiks kasutada teravamat, vähemalt FullHD-videot, muidu kaovad detailid. Kelle riistvara või netiühendus sellega toime ei tule, võib ise kvaliteeti vähendada.

Enam kui 30-minutine video on salvestatud ühe pikka võttena ilma igasuguse montaažita. Seda võivad endale lubada Sam Mendes ja tema ihuoperaator Roger Deakins filmis «1917» (Deakins sai selle eest ka Oscari), aga antud juhul on see täiesti õigustamata. Vehklev ja ujuv kaamera segab ning juhib tähelepanu peamisest kõrvale.

Suurema osa ajast on kaadri fookuses kuraator, keda virtuaalkülaskäigul on hariv kuulata, aga nägemine pole oluline.

25.03.2020 27.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto