Sisukord
Eesti
Tänane leht
26.03.2020
Eesti Otsuste tegemine läks ametnikelt arstide kätte (2) Hooldustöötaja: «Hea öelda, et jääge koju. Kes siis eakate juures käib? Linnaosavanem?» (12) Koroonaviirus nõudis Eestis esimese elu Šoti mägiveised kolivad Tallinnas Pirita jõe saarele Aias puhkes õitsele kaunis eksootiline üllatus Majandus Eesti Panga halb ja väga halb stsenaarium (68) Bussifirmad soovivad kriisi üleelamiseks riigi tuge Soome riigiamet aitab Tallinki laevadel nullkasumis püsida (1) Välismaa Eestlased põgenesid Ameerikas pandeemia eest (1) Valgevene eelistab koroonale vutti ja traktoreid Kohalik vaade ⟩ Hispaania kihutas nukras viirusestatistikas Hiinast mööda «Me oleme venelased! Meiega on Jumal!» (50) Arvamus Juhtkiri: selgem siht distsiplineerib (1) Karel Reisenbuk: nakatunud raibe (8) Tõnis Lukas: isolatsiooni valu ja võlu Neeme Raud: New York – uuesti Ground Zero? (2) Heli Tiirmaa-Klaar: küberriigina ÜROs Kultuur Uus teletrend: lõbus koroonasaade Eesti filmide säravamad pärlid Kumu vajab videokooli Sport Taliala medalid pole tänu Värska neiule enam utoopia Eesti maratoonar keerulisest ajast Keenias: inimesed võivad agressiivseks muutuda ja kividega visata Tallinn Šoti mägiveised kolivad Tallinnas Pirita jõe saarele Maa Elu Kriisis juustufarm pani e-poe püsti paari päevaga (2) Elu karantiinis ⟩ Hobusekasvataja: praegu on hirm suurem, kui vähidiagnoosi saades Elu karantiinis ⟩ Õhtujuhte ootab ees pikk puhkus Elu karantiinis ⟩ Saare lukku pannud Kihnu kaitseb oma eakaid Elu karantiinis ⟩ Äri ja koduõpet ühendada pole kerge Elu karantiinis ⟩ Varnja külas tervituseks ei kätelda Elu karantiinis ⟩ Kaugsõiduautojuht jäi koju naisele abiks Elu karantiinis ⟩ Õpetaja tööpäevad venivad südaööni Elu karantiinis ⟩ Lelle raamatukogu ja postipunkt püsib avatuna Transpordifirmad pole eelmisestki kriisist kosunud Muuda aed vastupidavaks ja saagikaks Tartu Esimene doktorant kaitses väitekirja videosilla vahendusel Maarjamõisa kriisikomisjoni juht Joel Starkopf: see on ränk töö, me näeme, et haigus taandub visalt (1) Pooled vältimatule hambaravile pöördujad võiksid tulemata jätta Kliinikumi plaaniline ravitöö lükkub aprilli lõpuni edasi Majandus langeb, aga pangad ei ulata abikätt e-residentidest tulutoojatele (1) Haiguspuhangutest hilisminevikus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Šoti mägiveised kolivad Tallinnas Pirita jõe saarele

2 min lugemist
Rannaniitu hooldav šoti mägiveis Paljassaare hoiualal. FOTO: Eero Vabamägi

Lisaks Paljassaare poolsaarele saab šoti mägiveiseid sel suvel Tallinnas näha kloostri taha jääval Pirita jõe saarel.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Sel aastal tahaksime Kõrkja tee saarele tõepoolest šoti mägiveised tuua. Ainus pääs saarele on Kloostrimetsa teelt Kõrkja teele pöörates ja sealt üle silla, muidu on igal pool vesi ees. Tegime koos veiste omanikuga saarele ringi peale. Ta mõõtis mõnes kohas vee sügavust ja ütles, et sellelt saarelt ei lähe veised iseseisvalt kuhugi. Ainus koht, kus on vaja nende liikumist takistada, ongi see sild,» rääkis Pirita linnaosavanem Tõnis Liinat.

Ta lisas, et suurt karjaväravat silla juurde ehitama ei hakata, sest loomade sillalt eemal hoidmiseks olevat neil palju lihtsam ja odavam lahendus. «Ei taha avalikult rääkida, missugune see on, aga saame üsna lihtsalt seada asjad nii, et veised üle silla Pirita tänavatele uitama ei lähe,» kinnitas linnaosavanem.

25.03.2020 27.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto