Sisukord
Eesti
Postimees
26.03.2020
Eesti Otsuste tegemine läks ametnikelt arstide kätte (2) Hooldustöötaja: «Hea öelda, et jääge koju. Kes siis eakate juures käib? Linnaosavanem?» (12) Koroonaviirus nõudis Eestis esimese elu Šoti mägiveised kolivad Tallinnas Pirita jõe saarele Aias puhkes õitsele kaunis eksootiline üllatus Majandus Eesti Panga halb ja väga halb stsenaarium (68) Bussifirmad soovivad kriisi üleelamiseks riigi tuge Soome riigiamet aitab Tallinki laevadel nullkasumis püsida (1) Välismaa Eestlased põgenesid Ameerikas pandeemia eest (1) Valgevene eelistab koroonale vutti ja traktoreid Kohalik vaade ⟩ Hispaania kihutas nukras viirusestatistikas Hiinast mööda «Me oleme venelased! Meiega on Jumal!» (50) Arvamus Juhtkiri: selgem siht distsiplineerib (1) Karel Reisenbuk: nakatunud raibe (8) Tõnis Lukas: isolatsiooni valu ja võlu Neeme Raud: New York – uuesti Ground Zero? (2) Heli Tiirmaa-Klaar: küberriigina ÜROs Kultuur Uus teletrend: lõbus koroonasaade Eesti filmide säravamad pärlid Kumu vajab videokooli Sport Taliala medalid pole tänu Värska neiule enam utoopia Eesti maratoonar keerulisest ajast Keenias: inimesed võivad agressiivseks muutuda ja kividega visata Tallinn Šoti mägiveised kolivad Tallinnas Pirita jõe saarele Maa Elu Kriisis juustufarm pani e-poe püsti paari päevaga (2) Elu karantiinis ⟩ Hobusekasvataja: praegu on hirm suurem, kui vähidiagnoosi saades Elu karantiinis ⟩ Õhtujuhte ootab ees pikk puhkus Elu karantiinis ⟩ Saare lukku pannud Kihnu kaitseb oma eakaid Elu karantiinis ⟩ Äri ja koduõpet ühendada pole kerge Elu karantiinis ⟩ Varnja külas tervituseks ei kätelda Elu karantiinis ⟩ Kaugsõiduautojuht jäi koju naisele abiks Elu karantiinis ⟩ Õpetaja tööpäevad venivad südaööni Elu karantiinis ⟩ Lelle raamatukogu ja postipunkt püsib avatuna Transpordifirmad pole eelmisestki kriisist kosunud Muuda aed vastupidavaks ja saagikaks Tartu Esimene doktorant kaitses väitekirja videosilla vahendusel Maarjamõisa kriisikomisjoni juht Joel Starkopf: see on ränk töö, me näeme, et haigus taandub visalt (1) Pooled vältimatule hambaravile pöördujad võiksid tulemata jätta Kliinikumi plaaniline ravitöö lükkub aprilli lõpuni edasi Majandus langeb, aga pangad ei ulata abikätt e-residentidest tulutoojatele (1) Haiguspuhangutest hilisminevikus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Otsuste tegemine läks ametnikelt arstide kätte

4 min lugemist
Kriisistaabi meditsiinijuht Arkadi Popov ja sotsiaalminister Tanel Kiik tervitavad teineteist eriolukorra vääriliselt. FOTO: Tairo Lutter

Koroonaviiruse tõrjumisele annab uue hingamise terviseameti kriisistaabi koosseisu muutmine, otsustamisel saavad jämeda otsa enda kätte tegev­arstid. Staabiga liitunud meditsiinijuhi, PERHI kiirabikeskuse juhataja Arkadi Popovi sõnul pole Eestis nii suurt haiglat, kuhu kõik koroonapatsiendid ära mahutada. Samuti ei suuda me välihaiglaid ehitada, mistõttu tuleb kõigil haiglatel nende vastuvõtmiseks valmis olla.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mis tuleb terviseametis muuta?

Kriisijuhtimine kogu riigis peab minema selgemaks ja käsuliinid lühemaks. Tänaseni suhtles terviseamet iga haiglaga eraldi, kokkuleppimine oli kohmakas ning võis võtta mitu päeva. Nüüd loome terviseameti kriisistaabi alla kaks regionaalset operatiivstaapi asukohaga Põhja-Eesti regionaalhaiglas ja Tartu Ülikooli kliinikumis. Me ei alusta tööd päris nullist, sest nii regionaalhaiglas kui ka kliinikumis oli haigla kriisistaap juba loodud, nüüd liituvad nendega ka teised haiglad üle Eesti. Regionaalsete staapide volitused laienevad ja otsused sünnivad kiiremini. Teiseks suurendame niimoodi otsuste meditsiinilist pädevust.

Nii et kui Põhja-Eesti staabist tuleb otsus, on see kohustuslik ka Rakvere ja Kuressaare haiglale?

Jah, ainult et haiglate esindajad hakkavad edaspidi kuuluma staabi koosseisu ja kollektiivselt otsustades võib jääda üksiku haigla huvi tagaplaanile, kui riiklikult on kasulikum tegutseda vastupidi. Muutub ka see, et otsuse teevad edaspidi meedikud, mitte ametnikud.

25.03.2020 27.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto