Sisukord
Majandus
Tänane leht
26.03.2020
Eesti Otsuste tegemine läks ametnikelt arstide kätte (2) Hooldustöötaja: «Hea öelda, et jääge koju. Kes siis eakate juures käib? Linnaosavanem?» (12) Koroonaviirus nõudis Eestis esimese elu Šoti mägiveised kolivad Tallinnas Pirita jõe saarele Aias puhkes õitsele kaunis eksootiline üllatus Majandus Eesti Panga halb ja väga halb stsenaarium (68) Bussifirmad soovivad kriisi üleelamiseks riigi tuge Soome riigiamet aitab Tallinki laevadel nullkasumis püsida (1) Välismaa Eestlased põgenesid Ameerikas pandeemia eest (1) Valgevene eelistab koroonale vutti ja traktoreid Kohalik vaade ⟩ Hispaania kihutas nukras viirusestatistikas Hiinast mööda «Me oleme venelased! Meiega on Jumal!» (50) Arvamus Juhtkiri: selgem siht distsiplineerib (1) Karel Reisenbuk: nakatunud raibe (8) Tõnis Lukas: isolatsiooni valu ja võlu Neeme Raud: New York – uuesti Ground Zero? (2) Heli Tiirmaa-Klaar: küberriigina ÜROs Kultuur Uus teletrend: lõbus koroonasaade Eesti filmide säravamad pärlid Kumu vajab videokooli Sport Taliala medalid pole tänu Värska neiule enam utoopia Eesti maratoonar keerulisest ajast Keenias: inimesed võivad agressiivseks muutuda ja kividega visata Tallinn Šoti mägiveised kolivad Tallinnas Pirita jõe saarele Maa Elu Kriisis juustufarm pani e-poe püsti paari päevaga (2) Elu karantiinis ⟩ Hobusekasvataja: praegu on hirm suurem, kui vähidiagnoosi saades Elu karantiinis ⟩ Õhtujuhte ootab ees pikk puhkus Elu karantiinis ⟩ Saare lukku pannud Kihnu kaitseb oma eakaid Elu karantiinis ⟩ Äri ja koduõpet ühendada pole kerge Elu karantiinis ⟩ Varnja külas tervituseks ei kätelda Elu karantiinis ⟩ Kaugsõiduautojuht jäi koju naisele abiks Elu karantiinis ⟩ Õpetaja tööpäevad venivad südaööni Elu karantiinis ⟩ Lelle raamatukogu ja postipunkt püsib avatuna Transpordifirmad pole eelmisestki kriisist kosunud Muuda aed vastupidavaks ja saagikaks Tartu Esimene doktorant kaitses väitekirja videosilla vahendusel Maarjamõisa kriisikomisjoni juht Joel Starkopf: see on ränk töö, me näeme, et haigus taandub visalt (1) Pooled vältimatule hambaravile pöördujad võiksid tulemata jätta Kliinikumi plaaniline ravitöö lükkub aprilli lõpuni edasi Majandus langeb, aga pangad ei ulata abikätt e-residentidest tulutoojatele (1) Haiguspuhangutest hilisminevikus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Soome riigiamet aitab Tallinki laevadel nullkasumis püsida

1 min lugemist
Tallinki parvlaev Megastar. FOTO: Liis Treimann

Soome tarnekindluse amet katab muuhulgas ka Tallinki erakorraliste reiside tulude ja kulude vahe, et tagada transpordiühenduste toimimine.

Amet andis eile teada, et aitab kindlustada Soome ja Rootsi ning Soome ja Baltikumi ja neist riikidest edasi ka Kesk-Euroopa vaheliste kaubavedude jätkumise ja toetab seetõttu meretranspordi teenuse pakkujaid.

Soome toetab järgmise kolme kuu vältel Tallinki Turu-Stockholmi liini laevade Galaxy ja Baltic Princess ning Tallinna-Helsingi liini laeva Megastar käigushoidmist.

Esialgu on toetuses kokku lepitud järgmiseks kolmeks kuuks ja toetuse jätkumist kaalutakse juhul, kui epideemia olukord seda jätkuvalt nõuab. Kaupade liikumine tagatakse, kuni olukord normaliseerub.

Soome tarnekindluse amet pakub toetust seitsmele laevale. Ameti teate järgi katab toetus kulude ja tulude vahe, tagades laevafirmale nullkasumiga tegutsemise. Samasugused toetused on ette nähtud ka teistele põhjanaabri kaubaühendusi teenindavatele laevafirmadele.

Toetatavad laevaliinid

Turu–Långnäs–Stockholm

Tallink Grupp: Baltic Princess & Galaxy

Viking Line: Amorella & Viking Grace

Helsingi–Tallinn

Tallink Grupp: Megastar

Eckerö Line: Finlandia

Vaasa–Umeå

Wasa Line: Wasa Express

Seotud lood
25.03.2020 27.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto