Sisukord
Välismaa
Tänane leht
27.03.2020
Eesti Endine töötaja: terviseameti ebapädevus hüüdis tulles (62) Rahvamassid Sportlandis: torm enne vaikust (1) Baar asendas alkoholimüügi korgi- ja kohatasuga (1) Piir peab ehk Kuidas tartlased käisid Valgas piiri kaitsmas Kohalikud nõuavad Põlva külje all raudteesillakest tagasi Majandus Riigikontrolör: milleks e-riigile täiskohaga klikkija? Suur osa teenindussektorist jäi hüvitise ukse taha (9) Välismaa New Yorgist võib saada uus Wuhan (32) Brasiilia jõugud võtsid karantiini kehtestamise enda kätte Soome arvestab epideemiaga vähemalt kesksuveni (10) Euroraportöör: Türgi migranditehing oli eluterve lahendus Arvamus Juhtkiri: katseaja lõpp (19) Mihkel Kunnus: kurnav kriisiärevus (12) Riigid ja liidud pandeemias (1) Martin Mölder: viirus mõjutab küsitlustulemusi (2) Priit Sibul: pensionifondide võimalust aktsiaturust võita maksete peatamine ei vähenda (8) Andrus Karnau: kümme kaotatud aastat (7) Kultuur Telepidu raskel ajal (1) Sport «Neid ei huvita mingi surmaviirus, sest neil on tähtsamaidki asju, mille pärast muretseda.» Tartu Üürnikel tuleb ellujäämiseks sõlmida kokkuleppeid (1) ARVAMUS ⟩ Krista Aru: inimene ei ela üksnes leivast (2) ARVAMUS ⟩ Tarmo Punger: rindekaubandusest ja hoolimisest Töötute hulk hakkas kasvama (1) Eestis elab 1,3 miljonit inimest. Kui palju satub haiglasse, kes surevad? (19) Autode hooldus algab ja lõppeb desinfitseerimisega REEDENE RÕÕM ⟩ Kristiina Alliksaar: oleme tunnistajaks väärtuste jõujoonte muutumisele Artur Kuusi karikatuur: töö käib! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Euroraportöör: Türgi migranditehing oli eluterve lahendus

6 min lugemist
  • Asjad, mis muidu ei paista väga normaalsed, pole Türgis tavatud.
  • NATO-lt abi tahtnud Türgit ei rünnatud, nad käivitasid ise invasiooni.
  • Türgi levitas libauudiseid, et veenda rohkem migrante piirile minema.
  • 3,7 miljonit Süüria pagulast on Türgi jaoks muutunud raskeks koormaks.
Migrandid 13. märtsil Türgi Edirne piirkonnas teel Kreeka piirile. Nüüdseks on Türgi piiri koroonaviiruse puhangu tõttu taas sulgenud.  FOTO: Emrah Gurel/AP/Scanpix

Loomulikult on süsteem, et EL kulutab raha, et hoida Süüria pagulased Türgis, tehinguline, kuid mis on sõnas «tehing» halba? küsib Hispaania eurosaadik Nacho Sánchez Amor.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Sotsialistide fraktsiooni kuuluv Sánchez Amor on mullu suvel tööd alustanud europarlamendi koosseisus uus Türgi raportöör. Oma koha võttis ta üle Hollandi sotsilt Kati Pirilt, kellest sai pärast mitut aastat Türgi arengu kohta raportite koostamist seal üsna ebapopulaarne persoon.

Kui te enne selle europarlamendi Türgi raportööri koha ülevõtmist oma fraktsioonikaaslasest eelmise raportööri Kati Piriga rääkisite, siis mida ta teile soovitas?

Loomulikult on Kati [Türgis] väga tuntud isik. Oma esimesel Türgi-visiidil kuulsin Kati kohta ohtralt küsimusi, et kas minu lähenemine hakkab olema teistsugune kui temal.

Mina ütlen, et asi pole ei Katis, minus ega europarlamendis, vaid riigis. Kas Türgi täidab oma lubadusi, kas inimõiguste ja õigusriigi olukord Türgis paraneb või mitte? Minu raport on peegeldus sellest, mitte küsimus minust või Katist.

Ma saan Katiga suurepäraselt läbi, ma üritan alati oma tööd ehitada tema omale, räägin temaga pidevalt, sest ta on ka meie fraktsiooni aseesimees.

26.03.2020 28.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto