Sisukord
Majandus
Tänane leht
27.03.2020
Eesti Endine töötaja: terviseameti ebapädevus hüüdis tulles (62) Rahvamassid Sportlandis: torm enne vaikust (1) Baar asendas alkoholimüügi korgi- ja kohatasuga (1) Piir peab ehk Kuidas tartlased käisid Valgas piiri kaitsmas Kohalikud nõuavad Põlva külje all raudteesillakest tagasi Majandus Riigikontrolör: milleks e-riigile täiskohaga klikkija? Suur osa teenindussektorist jäi hüvitise ukse taha (9) Välismaa New Yorgist võib saada uus Wuhan (32) Brasiilia jõugud võtsid karantiini kehtestamise enda kätte Soome arvestab epideemiaga vähemalt kesksuveni (10) Euroraportöör: Türgi migranditehing oli eluterve lahendus Arvamus Juhtkiri: katseaja lõpp (19) Mihkel Kunnus: kurnav kriisiärevus (12) Riigid ja liidud pandeemias (1) Martin Mölder: viirus mõjutab küsitlustulemusi (2) Priit Sibul: pensionifondide võimalust aktsiaturust võita maksete peatamine ei vähenda (8) Andrus Karnau: kümme kaotatud aastat (7) Kultuur Telepidu raskel ajal (1) Sport «Neid ei huvita mingi surmaviirus, sest neil on tähtsamaidki asju, mille pärast muretseda.» Tartu Üürnikel tuleb ellujäämiseks sõlmida kokkuleppeid (1) ARVAMUS ⟩ Krista Aru: inimene ei ela üksnes leivast (2) ARVAMUS ⟩ Tarmo Punger: rindekaubandusest ja hoolimisest Töötute hulk hakkas kasvama (1) Eestis elab 1,3 miljonit inimest. Kui palju satub haiglasse, kes surevad? (19) Autode hooldus algab ja lõppeb desinfitseerimisega REEDENE RÕÕM ⟩ Kristiina Alliksaar: oleme tunnistajaks väärtuste jõujoonte muutumisele Artur Kuusi karikatuur: töö käib! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Riigikontrolör: milleks e-riigile täiskohaga klikkija?

5 min lugemist
  • Riigikontroll jälgib kriisiolukorda, dramaatilisi valesamme veel märgatud pole.
  • Kogu tekkivat kahju ei ole kindlasti võimalik riigieelarvest kinni maksta.
  • Seaduste lihtsustamine on Holmi sõnul sageli tarbetu bürokraatia kasvulava.
Riigikontrolör Janar Holm. FOTO: Eero Vabamägi

Riigikontrolör Janar Holmi sõnul kipub Eesti seadusandluse häda olema see, et millegi lihtsustamise tähe all muudetakse kõik hoopis keerulisemaks. Nii on läinud näiteks riigihangete ja e-riigi teenustega.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuidas need teemad, mida uurite ja auditeerite, teieni jõuavad?

Me oleme teemade valikul sõltumatud ja otsustame ise, mida uurime ja auditeerime. Tavaliselt vaatame sisse valdkondadesse, kuhu pole pikalt sisse vaadatud. Neid valdkondi, mis on risti-põiki läbi käidud, me ei uuri. Aeg-ajalt tuleb mõni ministeerium meie juurde. Neil on lähteülesanne ja raha. Siis suuname nad tavaliselt ülikoolidesse või näiteks Praxisesse. Tahame olla teemade valikul sõltumatud.

26.03.2020 28.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto