Sisukord
Arvamus
Tänane leht
27.03.2020
Eesti Endine töötaja: terviseameti ebapädevus hüüdis tulles (62) Rahvamassid Sportlandis: torm enne vaikust (1) Baar asendas alkoholimüügi korgi- ja kohatasuga (1) Piir peab ehk Kuidas tartlased käisid Valgas piiri kaitsmas Kohalikud nõuavad Põlva külje all raudteesillakest tagasi Majandus Riigikontrolör: milleks e-riigile täiskohaga klikkija? Suur osa teenindussektorist jäi hüvitise ukse taha (9) Välismaa New Yorgist võib saada uus Wuhan (32) Brasiilia jõugud võtsid karantiini kehtestamise enda kätte Soome arvestab epideemiaga vähemalt kesksuveni (10) Euroraportöör: Türgi migranditehing oli eluterve lahendus Arvamus Juhtkiri: katseaja lõpp (19) Mihkel Kunnus: kurnav kriisiärevus (12) Riigid ja liidud pandeemias (1) Martin Mölder: viirus mõjutab küsitlustulemusi (2) Priit Sibul: pensionifondide võimalust aktsiaturust võita maksete peatamine ei vähenda (8) Andrus Karnau: kümme kaotatud aastat (7) Kultuur Telepidu raskel ajal (1) Sport «Neid ei huvita mingi surmaviirus, sest neil on tähtsamaidki asju, mille pärast muretseda.» Tartu Üürnikel tuleb ellujäämiseks sõlmida kokkuleppeid (1) ARVAMUS ⟩ Krista Aru: inimene ei ela üksnes leivast (2) ARVAMUS ⟩ Tarmo Punger: rindekaubandusest ja hoolimisest Töötute hulk hakkas kasvama (1) Eestis elab 1,3 miljonit inimest. Kui palju satub haiglasse, kes surevad? (19) Autode hooldus algab ja lõppeb desinfitseerimisega REEDENE RÕÕM ⟩ Kristiina Alliksaar: oleme tunnistajaks väärtuste jõujoonte muutumisele Artur Kuusi karikatuur: töö käib! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andrus Karnau: kümme kaotatud aastat

2 min lugemist
  • Praegune kriis on erinev varasemast
  • Majanduslangus võib tulla kuus protsenti
  • Majanduse taastumine võib võtta 10 aastat
Andrus Karnau. FOTO: Sander Ilvest/Postimeesm/scanpix Baltics FOTO: Sander Ilvest/Postimeesm/scanpix Baltics
Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Neid ridu kirjutades seisab majandusuudiste portaali Bloomberg esiküljel pealkiri, et Hispaania arstid peavad valima, kel lasta elada ja kel surra. Itaalia arstid on sellise valiku ees juba seisnud. Valitsusele esitatud prognoosi järgi jõuab Eestis intensiivravi vajavate koroonaviiruse käes kannatavate inimeste hulk paari nädala pärast 200–300ni. Pole välistatud, et ka Eesti meedikuil tuleb millalgi hakata tegema traagilisi valikuid. Majanduse käekäigust kirjutada paistab üpris mõttetu. Tähtis on ainult see, kas tervishoiusüsteem saab hakkama.

Mitte keegi ei tea, kui suur tuleb majanduslangus. Eelmine suur kriis, mille sümbol oli Lehman Brothersi pankrot, neelas kümme aastat. Nii kaua kulus, et laenumulli lõhkemise järel tekkinud august tagasi ronida. Kuna tulevikku saab ennustada vaid minevikus kobades, siis pole targemat kui arvata, et nii halvasti läheb ka seekord.

26.03.2020 28.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto