Sisukord
Eesti
Tänane leht
27.03.2020
Eesti Endine töötaja: terviseameti ebapädevus hüüdis tulles (62) Rahvamassid Sportlandis: torm enne vaikust (1) Baar asendas alkoholimüügi korgi- ja kohatasuga (1) Piir peab ehk Kuidas tartlased käisid Valgas piiri kaitsmas Kohalikud nõuavad Põlva külje all raudteesillakest tagasi Majandus Riigikontrolör: milleks e-riigile täiskohaga klikkija? Suur osa teenindussektorist jäi hüvitise ukse taha (9) Välismaa New Yorgist võib saada uus Wuhan (32) Brasiilia jõugud võtsid karantiini kehtestamise enda kätte Soome arvestab epideemiaga vähemalt kesksuveni (10) Euroraportöör: Türgi migranditehing oli eluterve lahendus Arvamus Juhtkiri: katseaja lõpp (19) Mihkel Kunnus: kurnav kriisiärevus (12) Riigid ja liidud pandeemias (1) Martin Mölder: viirus mõjutab küsitlustulemusi (2) Priit Sibul: pensionifondide võimalust aktsiaturust võita maksete peatamine ei vähenda (8) Andrus Karnau: kümme kaotatud aastat (7) Kultuur Telepidu raskel ajal (1) Sport «Neid ei huvita mingi surmaviirus, sest neil on tähtsamaidki asju, mille pärast muretseda.» Tartu Üürnikel tuleb ellujäämiseks sõlmida kokkuleppeid (1) ARVAMUS ⟩ Krista Aru: inimene ei ela üksnes leivast (2) ARVAMUS ⟩ Tarmo Punger: rindekaubandusest ja hoolimisest Töötute hulk hakkas kasvama (1) Eestis elab 1,3 miljonit inimest. Kui palju satub haiglasse, kes surevad? (19) Autode hooldus algab ja lõppeb desinfitseerimisega REEDENE RÕÕM ⟩ Kristiina Alliksaar: oleme tunnistajaks väärtuste jõujoonte muutumisele Artur Kuusi karikatuur: töö käib! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Endine töötaja: terviseameti ebapädevus hüüdis tulles

6 min lugemist
Terviseametit süüdistatakse rumaluses, aga ka kehvas tööõhkkonnas ja selle juhti trahvimaiuses.  FOTO: Artur Kuus

Eesti terviseameti (TA) valmisolekut kriisiga toimetulekuks kritiseeritakse kriisi süvenedes üha enam. On neid, kelle hinnangul on TA hakkama saanud, kuid ka neid, kes on küsimärgi alla seadnud peadirektori oskused kriisi juhtida. Küsitakse, miks ei võetud ohtu varakult tõsiselt ega kuulatud aegsasti teadlaste nõuandeid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mõni päev tagasi pakkus endine keskerakondlane Evelyn Sepp raadiosaates «Olukorrast riigis» sotsiaalminister Tanel Kiigele, et too võiks teha eesti rahvale heateo ja paluda terviseameti juhatajalt lahkumisavaldust. «Ükski kindral ei juhi sõda, kes ei saa oma tööga hakkama, ja sõjas ei ole see koht, kus antakse inimesele harjutamise võimalus,» ütles Sepp ning märkis, et terviseameti peadirektori Merike Jürilo jätkamine kasvõi päeva võrragi tähendab tema silmis riigi jaoks täielikku katastroofikurssi.

Vaid mõni päev hiljem küsis Põhja-Eesti regionaalhaigla kardioloog Eno-Martin Lotman Kiigelt, kelle arvamusi ja hinnanguid minister kuulda on võtnud, ja tõi välja punktid, kuidas saaks viiruse levikut senisest rangemate piirangutega tõkestada.

Kriitikanooltega ei ole kitsi ka Eesti Hambaarstide Liit. Neid, kellel on tekkinud küsimusi, on teisigi.

Postimehega ühendust võtnud endine terviseameti töötaja, kes veel hiljuti seal vaheastme juhina töötas, kõneles ameti sees valitsevast vaenulikust õhustikust. Endise töötaja sõnul ei saa osakonnad omavahel läbi ning harv ei ole ka see, kui koosolekutel üksteist mõnitatakse ja karjutakse. «See pole konstruktiivne õhkkond,» ütles ta.

26.03.2020 28.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto