Sisukord
Eesti
Tänane leht
27.03.2020
Eesti Endine töötaja: terviseameti ebapädevus hüüdis tulles (62) Rahvamassid Sportlandis: torm enne vaikust (1) Baar asendas alkoholimüügi korgi- ja kohatasuga (1) Piir peab ehk Kuidas tartlased käisid Valgas piiri kaitsmas Kohalikud nõuavad Põlva külje all raudteesillakest tagasi Majandus Riigikontrolör: milleks e-riigile täiskohaga klikkija? Suur osa teenindussektorist jäi hüvitise ukse taha (9) Välismaa New Yorgist võib saada uus Wuhan (32) Brasiilia jõugud võtsid karantiini kehtestamise enda kätte Soome arvestab epideemiaga vähemalt kesksuveni (10) Euroraportöör: Türgi migranditehing oli eluterve lahendus Arvamus Juhtkiri: katseaja lõpp (19) Mihkel Kunnus: kurnav kriisiärevus (12) Riigid ja liidud pandeemias (1) Martin Mölder: viirus mõjutab küsitlustulemusi (2) Priit Sibul: pensionifondide võimalust aktsiaturust võita maksete peatamine ei vähenda (8) Andrus Karnau: kümme kaotatud aastat (7) Kultuur Telepidu raskel ajal (1) Sport «Neid ei huvita mingi surmaviirus, sest neil on tähtsamaidki asju, mille pärast muretseda.» Tartu Üürnikel tuleb ellujäämiseks sõlmida kokkuleppeid (1) ARVAMUS ⟩ Krista Aru: inimene ei ela üksnes leivast (2) ARVAMUS ⟩ Tarmo Punger: rindekaubandusest ja hoolimisest Töötute hulk hakkas kasvama (1) Eestis elab 1,3 miljonit inimest. Kui palju satub haiglasse, kes surevad? (19) Autode hooldus algab ja lõppeb desinfitseerimisega REEDENE RÕÕM ⟩ Kristiina Alliksaar: oleme tunnistajaks väärtuste jõujoonte muutumisele Artur Kuusi karikatuur: töö käib! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rahvamassid Sportlandis: torm enne vaikust

2 min lugemist
Kolmapäevane ostuhullus Lõunakeskuse Sportlandis. FOTO: Erakogu

Tänasest sulgevad uksed kõik kaubanduskeskuste poed, mille teenus pole kriisiolukorras elutähtis. Selle meetmega üritab riik vältida niisuguseid olukordi nagu üle­eile Tartu Lõunakeskuse Sportlandis, kuhu kogunes allahindluskampaania teavituse peale eriolukorras lubamatult suur hulk inimesi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kolmapäeva õhtul avaldati sotsiaalmeedias fotod, millelt oli näha Lõunakeskuse Sportlandis kriisiolukorra ajal toimuv mäsu. Nimelt otsustas poekett välja tulla ulatusliku sooduskampaaniaga, nii veebipoes kui ka tavalistes poodides. See meelitas kauplustesse suurel hulgal inimesi, vaatamata sellele, et teisipäeva õhtul oli valitsus teinud uued korraldused: avalikus kohas tohib koos viibida vaid paarikaupa ja teiste inimestega tuleb vahet hoida vähemasti kaks meetrit.

Eile palus Sportland sotsiaalmeedia vahendusel oma vastutustundetu käitumise eest vabandust ning kinnitas, et sulgeb koroonapandeemia olukorras kõik oma füüsilised kauplused, kuni riigilt tuleb otsus, et tavaline elu võib jätkuda. Sportlandi omanik Are Altraja täpsustas, et praegune olukord on uus kõigi jaoks ning ka ettevõtjad pole robotid, vaid inimesed, kes kahjuks võivad teha vigu. «50-protsendilise soodustuse pakkumine oli soov aidata omalt poolt kaasa inimeste ebakindluse foonil spordivõimaluste jätkumisele,» selgitas Altraja soodusmüügi tagamaid, kuid kinnitas samas, et kindlasti oli selle tavapoodidesse laiendamine viga.

26.03.2020 28.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto