T, 21.03.2023

VTB Ühisliigas ei määrata paremusjärjestust

Kris Ilves
, reporter
VTB Ühisliigas ei määrata paremusjärjestust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kalev/Cramo VTB Ühisliigas.
Kalev/Cramo VTB Ühisliigas. Foto: Sander Ilvest

Kui Ühisliiga hooaeg oleks jätkunud, siis poleks Eesti korvpalli suurklubi Kalev/Cramo järelejäänud lahinguid mänginud, sest kuulutas juba eelmisel nädalal tänavuse hooaja lõppenuks. Koroonaviiruse levik pani Ühisliiga esialgu 10. aprillini pausile, kuid eile otsustas liiga juhatus, et sel hooajal rohkem mänge ei toimu.

«Kui piirid on suletud, ei saa meeskonnad saalides harjutada ja klubid peavad välismängijad koju saatma. Praeguses olukorras pole mõtet edasi mängida,» lausus VTB Ühisliiga peadirektor Ilona Korstin liiga kodulehekülje vahendusel.

«Arvestades koroonaviiruse puhangut Euroopas ja kogu maailmas, on palju olulisem tagada mängijate, nende perede, klubide töötajate ja muidugi fännide turvalisus. Nüüd peavad kõik klubid ja liiga tegema kõik endast oleneva, et tekkinud olukord ei mõjutaks VTB Ühisliiga järgmist hooaega. See algab planeeritud ajal,» lubas Korstin.

Kalev/Cramo sai poolelijäänud hooajal 20 mänguga kaheksa võitu ja 12 kaotust. Kui arvestada pingerea moodustamiseks võiduprotsenti, siis asub Kalev/Cramo 13 meeskonna konkurentsis kaheksandal kohal, kuid liiga teatas, et paremusjärjestust ei määrata. Lisaks jääb selgumata Venemaa meister.

«Kriteeriumide puudumisel meistrit ei selgu, sest meeskonnad ei mänginud võrdset arvu mänge ning põhihooaeg jäi pooleli. Venemaa meistrivõistluste järjestuse paneb paika kohalik korvpalliliit,» kinnitas liiga peadirektor. «Korvpall naaseb kindlasti VTB Ühisliiga areenidele, kuid praegu peame järgima arstide ja tervishoiuameti soovitusi.»

Märksõnad
Tagasi üles