L, 25.03.2023

Itaalia liiga mõtleb 16 meeskonnaga play-off’ile. Vene: vahepeal unistati trennide jätkamisest

Ville Arike
, reporter
Itaalia liiga mõtleb 16 meeskonnaga play-off’ile. Vene: vahepeal unistati trennide jätkamisest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Siim-Sander Vene
Siim-Sander Vene Foto: Fabio Averna

Ehkki Itaalia on ülemaailmses koroonapuhangus Euroopas kõige rängemini kannatada saanud riik, ei kaotata sealmail optimismi ning loodetakse millalgi sporditegemist jätkata. Meister soovitakse selgitada ka korvpallis.

Kolmapäeval peetud kõrgliigaklubide videokonverentsilt sai ajaleht La Gazzetta dello Sport teada kaks tähtsat asja. Esiteks otsustati, et kui hiljemalt 16. mail ei saa uuesti harjutama hakata, siis hooaeg katkestatakse. Juhuks kui hooaega saab jätkata, töötatakse mitme stsenaariumi kallal.

Teine ja huvitav teade seisneb selles, et ei välistata «mega» play-off’i korraldamist, kuhu kaasatakse 16 meeskonda. Serie A-s osaleb teatavasti 17 meeskonda, mis tähendaks, et ainult selge punane latern, Henri Drelli koduklubi Pesaro jääks edasisest kõrvale.

La Gazzetta dello Sporti andmetel pandi paika ka esialgsed kuupäevad: esimene ring ehk kaheksandikfinaalid algaksid 31. mail, edasi aga jätkataks välktempos ehk 19.–22. juunini korraldatava kaheksa parema meeskonna finaalturniiriga. Seal tuleks siis nelja päevaga ära mängida veerandfinaalid, poolfinaalid ja finaal.

Säärane stsenaarium sobiks väga hästi Siim-Sander Vene (pildil) koduklubile Varesele, kes jõudis enne pausile jäämist pidada kõige vähem mänge ning asub üheksa võidu ja kümne kaotusega kümnendal kohal. Mõni tiim on pidanud koguni kolm kohtumist enam.

Kui palju on koosolekul räägitust Itaalias mängijateni jõudnud? «Tean ainult seda, mida meediast loen,» ütles Vene Postimehele. Ta nentis, et klubi suhtleb mängijatega praegu vähe. «Vahepeal unistati trennide jätkamisest. Anti teada, et oleksime valmis taas trenni minema, kuid siis lükati nende jätkamist ikka edasi. Muud suhtlust pole olnud.»

Varesest on kodumaale lahkunud kõik ameeriklasest mängijad, kuid Vene, lätlasest tagamees Ingus Jakovics ja itaallased on paigale jäänud. Omavahel saadakse suhelda rohkem kui ainult interneti vahendusel, sest kõik mängijad elavad ühes kompleksis ja aeg-ajalt ikka trehvatakse. «Just käisime jalutamas. Liigutame ennast nii palju, kui saab,» lausus Vene üleeile pärastlõunal.

Märksõnad
Tagasi üles