Sisukord
Arvamus
Postimees
28.03.2020
Eesti Postimehe analüüs: kriisi juhtimise esimesed kaks nädalat (34) Karm rikkumine: koroonahaige šoppas suures toidupoes (6) Kuidas koroonaviirust ära tunda? Ja teised korduma kippuvad küsimused Korraldused eriolukorra juhilt Majandus Baltika haaras viimase päästerõnga järele (2) Sutter: uus õlitehas pakub kriisis õnge (9) Merendusvõimekus on kriisiajal strateegiliselt tähtis Välismaa Ühiskondlik usaldus aitab Rootsil hoiduda käskudest (1) Taani ja Norra vaatavad rootslaste leebust hämminguga (11) Aimar Ventsel: Venemaa vastukäivast koroonainfost on raske aru saada (3) KOHALIK VAADE. Ekskuninga uus skandaal võib anda surmahoobi Hispaania monarhiale Arvamus Suur nägu ⟩ Koroona sai sitke vastuvõitleja (2) Ameerika hääl Spordikröösuse prohmakas (1) Terve mõistuse kehastaja Aarne Seppel: mis on inimese hind? (4) Sport Itaalia liiga mõtleb 16 meeskonnaga play-off’ile. Vene: vahepeal unistati trennide jätkamisest VTB Ühisliigas ei määrata paremusjärjestust Suur lugu ⟩ Thierry Neuville: kahel korral olen tõesti mõelnud, et kas karjääriga ongi kõik Merendus Merendusvõimekus on kriisiajal strateegiliselt tähtis AK Mihhail Lotman: koroonaviirus kui meie ajastu katk (3) Reet Hiiemäe: läbi epideemiate kanduv rahvapärimus EKI keelekool: silma nähes, kõrva kuuldes, käe katsudes Maris Kuperjanov: pandeemia elukaar internetimeemides (1) Jüri Adams: altkäemaks ja pistis. Korruptsiooni lähiajalugu ja olevik Digikultuur. Sotsiaalmeedia – täiuslik või täiesti rikkis? Spioon, kes tsiteeris Hamletit Nädala plaat: Erakliku superstaari mitu mina ja permanentselt verine nina Aja auk. Tabudeta Juurikas. Valitsus ja tualettpaberi­kriis Arter Marju Lauristin: see kriis teeb meist paremad inimesed! (38) Inimesed kriisi eesliinil VIDEO. Treeni, muidu lähed hulluks! Ilus väike eesti tüdruk andis Tokyos lahingu (6) Kriisiköök: riis ja tatar praepannile (1) See on ainult su peas. Oculus Quest toob virtuaalreaalsuse lähemale kui kunagi varem Sõiduproov. Ford Puma: uus kass linnas! Kas oled tolmulapp või diiva? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Terve mõistuse kehastaja

1 min lugemist
Dick Pound FOTO: CHRISTINNE MUSCHI/REUTERS/Scanpix

Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) pikaajalisim liige Dick Pound (78) ütles juba 25. veebruaril, et Tokyo olümpiamängude ärajäämine või edasilükkamine on reaalne oht. Toona oli kanadalane arvamusel, et pigem jäävad mängud ära, kuid hiljuti selgus, et olümpia lükatakse aasta võrra edasi.

Pound julgustas sportlasi spordipeo nimel treenima, kuid lubas, et ROK ei saada neid pandeemilisse olukorda. 1978. aastast ROKi liige olev endine ujuja ütles esmaspäeval, et ROKi käsutuses oleva info põhjal on olümpia edasilükkamine otsustatud. Ametlik teade saabus ROKilt teisipäeval.

Kuigi ROKi kõneisik Mark Adams lausus, et igal ROKi liikmel on õigus avaldada arvamust, tema Poundi väljaöeldut ei kinnitanud, lisades lakooniliselt: «Oleme öelnud, et kaalume erinevaid stsenaariume.»

Spordirahvale näib, et tegelikult oli otsus enne tehtud ning Pound seisis sportlaste tervise ja heaolu eest, tulles sõnumiga avalikkuse ette.

Seotud lood
27.03.2020 30.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto