Sisukord
Merendus
Tänane leht
28.03.2020
Eesti Postimehe analüüs: kriisi juhtimise esimesed kaks nädalat (34) Karm rikkumine: koroonahaige šoppas suures toidupoes (6) Kuidas koroonaviirust ära tunda? Ja teised korduma kippuvad küsimused Korraldused eriolukorra juhilt Majandus Baltika haaras viimase päästerõnga järele (2) Sutter: uus õlitehas pakub kriisis õnge (9) Merendusvõimekus on kriisiajal strateegiliselt tähtis Välismaa Ühiskondlik usaldus aitab Rootsil hoiduda käskudest (1) Taani ja Norra vaatavad rootslaste leebust hämminguga (11) Aimar Ventsel: Venemaa vastukäivast koroonainfost on raske aru saada (3) KOHALIK VAADE. Ekskuninga uus skandaal võib anda surmahoobi Hispaania monarhiale Arvamus Suur nägu ⟩ Koroona sai sitke vastuvõitleja (3) Ameerika hääl Spordikröösuse prohmakas (1) Terve mõistuse kehastaja Aarne Seppel: mis on inimese hind? (4) Sport Itaalia liiga mõtleb 16 meeskonnaga play-off’ile. Vene: vahepeal unistati trennide jätkamisest VTB Ühisliigas ei määrata paremusjärjestust Suur lugu ⟩ Thierry Neuville: kahel korral olen tõesti mõelnud, et kas karjääriga ongi kõik Merendus Merendusvõimekus on kriisiajal strateegiliselt tähtis AK Mihhail Lotman: koroonaviirus kui meie ajastu katk (3) Reet Hiiemäe: läbi epideemiate kanduv rahvapärimus EKI keelekool: silma nähes, kõrva kuuldes, käe katsudes Maris Kuperjanov: pandeemia elukaar internetimeemides (1) Jüri Adams: altkäemaks ja pistis. Korruptsiooni lähiajalugu ja olevik Digikultuur. Sotsiaalmeedia – täiuslik või täiesti rikkis? Spioon, kes tsiteeris Hamletit Nädala plaat: Erakliku superstaari mitu mina ja permanentselt verine nina Aja auk. Tabudeta Juurikas. Valitsus ja tualettpaberi­kriis Arter Marju Lauristin: see kriis teeb meist paremad inimesed! (38) Inimesed kriisi eesliinil VIDEO. Treeni, muidu lähed hulluks! Ilus väike eesti tüdruk andis Tokyos lahingu (6) Kriisiköök: riis ja tatar praepannile (1) See on ainult su peas. Oculus Quest toob virtuaalreaalsuse lähemale kui kunagi varem Sõiduproov. Ford Puma: uus kass linnas! Kas oled tolmulapp või diiva? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Merendusvõimekus on kriisiajal strateegiliselt tähtis

3 min lugemist
  • Merendus annab riigile eriti kriisi ajal suurema sõltumatuse.
  • Merendussektorit alahinnatakse ja sinna investeeritakse üsna vähe.
  • Eesti merendustraditsioon on väärikas ja merendusvõimekus hea.
Koostöös valitsusega saatis Tallink erandkorras Saksamaale laeva Romantika, et tuua ära piiride sulgemise tõttu Euroopasse lõksu jäänud inimesed ja sõidukid. Pildil Saksamaal Sassnitzis Romantika pardale saabujad. FOTO: Eero Vabamägi

Euroopa piiridel ja maanteedel toimuv näitab ilmekalt, et Eestile, Euroopa Liidule ja kogu maailmale on merendus strateegiliselt väga tähtis, kinnitavad merendusasjatundjad.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Veeteede ameti peadirektor Rene Arikas ütles, et hea tõestus meretranspordi tähtsusest kriisiolukorras on Tallinki erireisid lõksu jäänud Eesti inimeste kodumaale toomiseks, kui riigipiirid reisijatele ning väikesõidukitele pandi kinni. Piirikontrollide ja lennuliikluse vähenemise tõttu on raskendatud ka kaubavedu, mis meritsi aga toimib.

«Üle 80 protsendi rahvusvahelisest kaubavahetusest käib meritsi ning globaalses kriisis näitab merenduse osakaal juba praegu märgatavat kasvutrendi,» kinnitas Arikas, lisades, et mida rohkem on Eestis laevandusettevõtteid, seda paremini saab riik luua sõltumatud transpordikoridorid ja tarneahelad.

27.03.2020 30.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto