Sisukord
Eesti
Tänane leht
28.03.2020
Eesti Postimehe analüüs: kriisi juhtimise esimesed kaks nädalat (34) Karm rikkumine: koroonahaige šoppas suures toidupoes (6) Kuidas koroonaviirust ära tunda? Ja teised korduma kippuvad küsimused Korraldused eriolukorra juhilt Majandus Baltika haaras viimase päästerõnga järele (2) Sutter: uus õlitehas pakub kriisis õnge (9) Merendusvõimekus on kriisiajal strateegiliselt tähtis Välismaa Ühiskondlik usaldus aitab Rootsil hoiduda käskudest (1) Taani ja Norra vaatavad rootslaste leebust hämminguga (11) Aimar Ventsel: Venemaa vastukäivast koroonainfost on raske aru saada (3) KOHALIK VAADE. Ekskuninga uus skandaal võib anda surmahoobi Hispaania monarhiale Arvamus Suur nägu ⟩ Koroona sai sitke vastuvõitleja (3) Ameerika hääl Spordikröösuse prohmakas (1) Terve mõistuse kehastaja Aarne Seppel: mis on inimese hind? (4) Sport Itaalia liiga mõtleb 16 meeskonnaga play-off’ile. Vene: vahepeal unistati trennide jätkamisest VTB Ühisliigas ei määrata paremusjärjestust Suur lugu ⟩ Thierry Neuville: kahel korral olen tõesti mõelnud, et kas karjääriga ongi kõik Merendus Merendusvõimekus on kriisiajal strateegiliselt tähtis AK Mihhail Lotman: koroonaviirus kui meie ajastu katk (3) Reet Hiiemäe: läbi epideemiate kanduv rahvapärimus EKI keelekool: silma nähes, kõrva kuuldes, käe katsudes Maris Kuperjanov: pandeemia elukaar internetimeemides (1) Jüri Adams: altkäemaks ja pistis. Korruptsiooni lähiajalugu ja olevik Digikultuur. Sotsiaalmeedia – täiuslik või täiesti rikkis? Spioon, kes tsiteeris Hamletit Nädala plaat: Erakliku superstaari mitu mina ja permanentselt verine nina Aja auk. Tabudeta Juurikas. Valitsus ja tualettpaberi­kriis Arter Marju Lauristin: see kriis teeb meist paremad inimesed! (38) Inimesed kriisi eesliinil VIDEO. Treeni, muidu lähed hulluks! Ilus väike eesti tüdruk andis Tokyos lahingu (6) Kriisiköök: riis ja tatar praepannile (1) See on ainult su peas. Oculus Quest toob virtuaalreaalsuse lähemale kui kunagi varem Sõiduproov. Ford Puma: uus kass linnas! Kas oled tolmulapp või diiva? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimehe analüüs: kriisi juhtimise esimesed kaks nädalat

7 min lugemist
  • Terviseamet ei ole mehitatud kriisi juhtimiseks ega saa sellega hakkama.
  • Meditsiini eest vastutav asutus peaks aru saama, kui tal teadmisi napib.
  • On kiiduväärne, et lõpuks on kaasatud eri valdkondade tipp­asjatundjaid.
Minister Jaak Aabi eilne sõnum pressikonverentsil, et tema allkirjastatud isikukaitse vahendite leping ei tähenda üksinda veel midagi ja uskuda saab asja siis, kui kaup on Eestis maandunud ja laiali jagatud, on kindlasti väga palju asjakohasem «rahustamistest» ühishangete ja muude taoliste juttudega. FOTO: Tairo Lutter

Kriis ei ole aeg süüdlaste otsimiseks – see soovitus on ühtaegu õige ja vale. Oleme kõik koos väga halvas olukorras. Üldrahvalikku nõiajahti ei ole tõepoolest tarvis. Küsimus on selles, mida käigupealt õppida – teisiti tegemiseks kohe ja pikemas plaanis.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eesti kriisijuhtide tegevust viimasel paaril nädalal saab kindlasti ka kiita. Peaministri sõnumite selgus on paranenud. Hankeid pandi eest vedama minister Jaak Aab ning ametisse seati hädaolukorra meditsiinijuht dr Arkadi Popov. Ilmselt ongi nemad mõnda aega ka avalikkusele koroonakriisi esindusnäod. Samuti on kiiduväärne, ent tegevustes siiski veel poolik see, et laialdasemalt on kaasatud omamaised teadlased ja seejuures mitte ainult viiruste uurijad.

Väga palju rohkem on vaja strateegilist eestvedamist, ütlesid paljud poliitikud ja teisedki kogenud inimesed, kellega Postimees vestles. Vaja on vastutuse jagamist ja delegeerimist. Ministrid ei peaks olema üldjuhul üksikute pakkumiste vahendajad, vaid ikkagi strateegilised juhid. Nii nagu ütleme tänases juhtkirjas, tuleb ka ministritel korras hoida oma peamist töövahendit ehk aju.

27.03.2020 30.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto