Lasteaias käivad vaid üksikud põnnid

Kõrveküla lasteaias Päikeseratas on Tartu valla ööpäevaringne valverühm, mida pole veel kasutanud ükski lapsevanem. Reedel oli lasteaias vaid kolm põnni. Tänaseks oli sinna kirja pandud üheksa last. FOTO: Kristjan Teedema

Ajal, mil inimesed püsivad kodus, on tühjaks jäänud ka lasteaiad. Tartu linnavalitsuse haridusosakonna juhataja Riho Raave sõnul on tavapäraselt ülikoolilinna munitsipaallasteaedade nimekirjas 5000 last, aga praegu käib neid kohal keskmiselt 110. Reede hommikul oli munitsipaallasteaedades kohal 76 ja eralasteaedades 40 last. Kümme Tartu linna lasteaeda olid reedel lastest tühjad.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Iga omavalitsus on rahvastikuminister Riina Solmani palvel loonud ka ööpäevaringse lastehoiu võimaluse. Kõikides Tartu maakonna valdades on ööpäevalastehoid olemas või on tagatud selle valmisolek. Ka ülikoolilinnas saab lapsi ööseks Maarjamõisa lasteaeda viia. Need hoiud on mõeldud ennekõike eesliinitöötajatele, kes saavad oma põnnid töökohustuste täitmise ajaks lasteaeda viia. Seni ei ole ükski lapsevanem Tartu maakonnas seda võimalust kasutanud.

Töö käib vahetustega

28.03.2020 31.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto