P, 4.12.2022

Puitmajatootja: head kriisi ei tohi raisku lasta

Lennart Ruuda
, reporter
Puitmajatootja: head kriisi ei tohi raisku lasta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Saame toota vaid neid maju, mis on ette tellitud, ütleb Eesti Puitmajaliidu juht ja puitmajafirma Timbeco juht Siim Leisalu.
Saame toota vaid neid maju, mis on ette tellitud, ütleb Eesti Puitmajaliidu juht ja puitmajafirma Timbeco juht Siim Leisalu. Foto: Tairo Lutter

Eesti Puitmajaliidu juhatuse esimees ning Timbeco Woodhouse’i omanik ja juht Siim Leisalu rääkis intervjuus, et kõiki riiklikke toetusi ettevõtjatele ei tohi paari kuuga «huugama panna», vaid tuge peab jätkuma kauemaks. Seda enam, et tõenäoliselt läheb puitmajatootjatel väga raskeks alles aasta teises pooles.

Missugused tunded praegu Eesti puitmajatootjate hulgas valitsevad?

Olukord muutub päevade, kui mitte tundidega. Kriis mõjutab meid kõiki. Käib võidujooks ajaga, et kelleni, millal ja mis ulatuses kriis jõuab.

Mis kõige rohkem muret valmistab?

Suurim kitsaskoht on see, et me ei saa oma peamistel turgudel maju püsti panna, kuna enamik riike on sisuliselt karantiinis. Meie toode – puitmaja – on nüansirohke ja eeldab, et me läheme seda asukohariiki üles panema. Seetõttu on projektide täitmine venima jäänud ja isegi teadmata ajaks edasi lükkunud. Mis tähendab omakorda, et raha saamine võib hilineda või suisa kinni jääda.

Märksõnad
Tagasi üles