N, 11.08.2022

Covid-19 põdenu: surmahirm oli füüsiline ega unune

Elo Mõttus-Leppik
Covid-19 põdenu: surmahirm oli füüsiline ega unune
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 25
Postimees rääkis nelja Mullifestivalil käinud ja sealt nakkuse saanud inimesega, kelle haigus oli meditsiinilises mõttes küll kerge ehk haiglaravi nad ei vajanud, kuid nende sõnul oli igal juhul tegu haigusega, mis ei halasta ka noore inimese enesetundele mitte üks raas.
Postimees rääkis nelja Mullifestivalil käinud ja sealt nakkuse saanud inimesega, kelle haigus oli meditsiinilises mõttes küll kerge ehk haiglaravi nad ei vajanud, kuid nende sõnul oli igal juhul tegu haigusega, mis ei halasta ka noore inimese enesetundele mitte üks raas. Foto: Valmar Voolaid

Esimesed Saaremaa koroonaviirushaiguse põdejad hakkavad terveks saama ning kinnitavad, et isegi tõve meditsiinilises mõttes kerge versioon ehk selline, mis haiglat ei vaja, on raske ja jääb pikalt vinduma.

Mis on saanud esimestest koroonaviirusega nakatunutest? Saaremaal toimunud Kuressaare võrkpallimängudest ja paar päeva hiljem aset leidnud Saaremaa Mullifestivalist on möödas üle kolme nädala. Nendel üritustel nakatunutest lõviosa on jõudnud Covid-19 haiguse tänaseks läbi põdeda. Enamik neist on noored ja keskealised inimesed ja nende kogemused on väga erinevad – meeletust peavalust, palavikust ja kuivast köhast kuni lämbumistunde, kõhuvalu ning maitse- ja lõhnameele kadumiseni. Mitu inimest, kes haigestusid samal üritusel, on siiani haiglaravil. Osad Postimehega rääkinutest kinnitavad, et raskete haigussümptomite ja teadmatuse tõttu valdas neid paanika ja hirm, millele abi polnud kuskilt saada. Läbipõdenud kinnitavad kui ühest suust – see on ohtlik haigus ka noortele, aga püüdke jääda rahulikuks!

Hannes (45): kogesin väga rasket lämbumistunnet

«Ei mäletagi, millal nii haigena oleks end tundnud. Arvan, et vast nooruses kunagi sai põetud kopsupõletikku, mis oli ka raske,» ütleb Hannes, kes maadles koroonaviirust põdedes kõrge palaviku ja hingamisraskustega, kogedes ka väga rasket lämbumistunnet.

Märksõnad
Tagasi üles