Sisukord
Arvamus
Postimees
31.03.2020
Eesti Arstid ja arstitudengid tõttasid Kuressaare haiglale appi (1) Edukad jäävad prognoosidega jänni Haiglad otsivad töö kaotanuile uut rakendust Kelle kulul gaasiseadmed korda? (1) Esimesena märgati kollaseid liblikaid (5) Kurikaelte tehtud kahju ulatub 30 000 euroni Korraldus eriolukorra juhilt (2) Majandus Ehitajad: aeg on riigi ehitusprojektid sahtlist välja võtta (7) Euroopa tööstusmootor on silmitsi määramatusega Välismaa Kohalik vaade ⟩ Itaallased on õppinud hindama ravimina vaikust Merili Arjakas: Gantz hüppas Netanyahuga ühte paati Harry ja Meghan jätavad kuningakoja seljataha Arvamus Herman Kelomees: kartulikoored 2020 (17) Kristjan Järvan: laen on surnud, elagu laen (8) Margus Punab: koroonakriisi lõpetab vaid karjaimmuunsus (50) Triin Remmelgas: lihasöömise kahjud võimenduvad (24) Juhtkiri: pausiaja abivahendid (1) Kultuur ERR avab uue voogedastusteenuse (2) Mis asi on e⁻lektron? Miles Davis: rahutu muusiku portree Sport Erich Teigamägi: vaatame eelarve kriitilise pilguga üle Tervis KUIDAS SAADA ABI ⟩ Vägivaldsed suhted võivad eriolukorras pingestuda (1) Tartu Erivajadustega laste õpe jätkub eriolukorras kui noateral Artur Kuusi karikatuur: jõugud arutavad, kuidas korraldada töö 2 meetrise vahega KIRI: Kellele reeglid kehtivad? Päästjad kihutavad ühelt kulupõlengult teisele Perearsti argipäev: kuidas uurida meili teel kurku, kuidas veenda ja aidata Kajar Lemberi kriminaalasja algusest möödub kuus aastat (4) Kogunemiskeelule vilistanud noored said trahvi Noore kunstniku Surm lõikab kasumit Meelelahutus Koomiks Sudoku

KIRI: Kellele reeglid kehtivad?

1 min lugemist
Realiseerimiskeskus FOTO: Dmitri Kotjuh,

Olen mures! Käisin Tartus Zeppelini kaubandusekeskuse Maxima toidupoes. Endale ja abikaasale suureks imestuseks avastasime, et keskuses teisel korrusel on avatud ainult üks kauplus, mille nimeks on Realiseerimiskeskus. Kõik teised kaupluste boksid, mis seal asusid, olid suletud vastavalt uuele korrale.

Vaatamata valitsuse otsusele sulgeda kõik ostukeskused, jättes neis lahti vaid apteegid ja suured toidupoed, see üks kauplus otsusele vilistades jätkab.

Realiseerimiskeskuses ei olnud müügil kiiresti riknevaid toidukaupu, kuigi all ukse juures oli suur eksitav silt, et avatud on toidukauplus teisel korrusel. Tegelikult ei ole seal ju toidupoodi, ainus toidukaup, mis seal oli müügil, oli pika realiseerimisajaga kommid, konservid, küpsised ja mõni kassi-koeratoit.

Nagu ütleb poe nimi, siis see müüb tegelikult pudi-padi (riided, nõud, autokaubad, voodipesu ja mänguasjad). Kõigele lisaks olen ma väga mures nende müüjate pärast, kes seal töötavad, sest kassal puudus kaitseklaas.

Tiia Järve

OÜ Realiseerimiskeskus juhataja Tõnu Eermanni kommentaar: «Realiseerimiskeskuse kauplused on toidupoed, vastava kauplemisloata ei saakski toidukaupu müüa. Sortiment on lai, kuigi leiba ja saia tõesti ei müüda, küll aga konserve, pastat, ka alkohoolseid jooke. Toidukaupade osakaal jääb alla poole. Kaupluste kassas ei ole küll töötaja ja ostja vahele ehitatud seina, kuid maskid, sirmid ja desinfitseerimisvahendid on olemas.»

Seotud lood
30.03.2020 01.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto